Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Випробування на стійкість до удару



Випробуванням на стійкість до удару піддаються з'єднання, виконані за допомогою кранових сідельних відводів.

Випробування проводять на зразках у вигляді патрубків із розташованим посередині сідель­ним відводом.

При випробуванні на стійкість до удару визначається здатність зразка витримати внутрішній пневматичний тиск (0,6 ± 0,05) МПа протягом 24 год після нанесення по ньому не менше двох ударів падаючим вантажем масою (5,0 ±0,05) кг.

Результати випробування вважаються позитивними, якщо оцінювані зразки витримують випробування при відсутності видимих руйнувань і розгерметизації.

2. Прийом в експлуатацію газопроводів з поліетиленових труб.

Границі ділянок і схема проведення випробувань визначаються робочою документацією. Випробування газопроводів повинні проводитись при температурі труби не нижче мінус 15 °С.

Попередні випробування поліетиленових трубопроводів на герметичність проводять перед їхнім укладанням (протяганням) при безтраншейних методах будівництва й реконструкції. Випробування при цьому рекомендується проводити протягом 1 год.

Підготовлені ділянки (труби, бухти або котушки) поліетиленових газопроводів випробовують на герметичність відповідно до вимог ДБН В.2.5-20.

Результати випробування варто вважати позитивними, якщо в період випробування тиск у газопроводі не міняється (немає видимого падіння тиску по манометру).

Остаточні випробування поліетиленових газопроводів на герметичність та міцність проводять після повного (до проектних оцінок) засипання траншеї або після протягування поліетиленової труби відповідно до вимог ДБН В.2.5-20 та ДБН В.2.5-41:2009.

Примітка. Випробувальний тиск при проведенні попередніх та остаточних випробувань поліетиле­нових газопроводів високого тиску з максимальним робочим тиском 1,0 МПа на герметичність та міцність.

Дефекти, виявлені в процесі випробування газопроводів на герметичність, можна усувати тільки після зниження тиску до атмосферного.

Для виявлення місця витоку газопровід звільняється від присипки в місцях знаходження зварних з'єднань, протягнений батіг витягається зі сталевого каркаса (футляра) і вживаються заходи щодо виявлення та усунення дефекту (ушкодженої ділянки або стику). Після усунення дефектів випробування проводяться повторно.

Випробування реконструйованих газопроводів із використанням поліетиленових труб проводяться після перевірки на якість виконаних робіт за допомогою відеокамери.

Випробувана ділянка приєднується до діючих ділянок сталевого газопроводу в найхолоднішіий період доби для зниження напружень у трубах від впливу температурних перепадів.

Герметичність зварних швів на змонтованих вузлах переходів "поліетилен-сталь" перевіряється робочим тиском газу з використанням газоіндикаторів.

Герметизація кінців ділянок поліетиленових трубопроводів при очищенні повітрям та випробуваннях, а також підключення компресорних установок до газопроводу проводиться через рознімні фланцеві з'єднання, переходи "поліетилен-сталь" або механічні заглушки багаторазового використання, оснащені патрубками для установлення манометра та підкачування повітря.

До проведення випробувань на герметичність необхідно виконати роботи із:

- ізоляції сталевих ділянок відповідно;

- закладення кінців сталевих ділянок (футлярів) відповідно до вимог проекту;

- засипання приямків і місць відкритої прокладки.

Засипання котлованів і відкритих ділянок поліетиленових труб проводиться відповідно до положень ДБН В.2.5-20 і ДБН В.2.5-41:2009.

Приймання нових і реконструйованих газопроводів здійснюється відповідно до вимог ДБН В.2.5-20 та ДБН А.3.1-3.

При прийманні нових поліетиленових газопроводів приймальній комісії пред'являється документація включно із документами з якості партій елементів, із яких збудовано поліетиленовий газопровід.

При прийманні реконструйованих зношених газопроводів методом протягання поліетиленових труб приймальній комісії пред'являється документація включно із документами з якості партій елементів, що були задіяні при проведенні реконструкції газопроводу та актами приймання внутрішньої порожнини газопроводу, що підлягає реконструкції, і після реконструкції.

При виконанні робіт із будівництва та (або) реконструкції газопроводів за участю закордонних фірм приймальній комісії пред'являються документи та гарантійні зобов'язання строком не менше двох років, що гарантують якість матеріалів, якість і надійність виконаних робіт і інші умови, означені контрактом та оформлені у встановленому порядку.

Відомості про метод проведеної реконструкції зношеного підземного газопроводу заносяться до його експлуатаційного паспорта.

Після приймання газопроводи підключаються до діючої газової мережі у порядку, встановленому чинною нормативною, технологічною документацією та чинними нормативно-правовими актами України.

Питання для самоконтролю.

1. Назвіть методи контролю якості виконання будівельно-монтажних робіт.

2. Перелічте методи контролю зварювальних з’єднань.

3. Поясніть як проводять випробування на осьовий розтяг.

4. Для чого проводять пневматичні випробування зварних з’єднань.

5. Поясніть як виконують випробування на сплющування.

6. Назвіть спеціальні методи випробувань ПЕ газопроводів.

7. Поясніть при, якій температурі проводять випробування ПЕ газопроводів.

8. Назвіть роботи, які необхідно виконати до проведення випробувань на герметичність.

Література.

1. Сідак В.С., Дудолад О.С. Новітні технології будівництва та реновації інженерних мереж.- Харків, 2006

2. ДБН В.2.5-41:2009 Газопроводи з поліетиленових труб.

ЛЕКЦІЯ № 27

ЗМ Технологія будівництва зовнішніх газопроводів

План

1. Види стикових зєднань.

2. Технологія теплової зварки в стик і в розтруб.

1. Види стикових зєднань.





Дата публикования: 2014-10-18; Прочитано: 466 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...