![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
1. Розрахуйте питому електричну провідність 1М розчину АgNO3 при
291 К, якщо відстань між електродами 5 см, площина кожного електроду 2 см2. Еквівалентна електрична провідність цього розчину λV = 94,3 Ом -1·см2/г-екв.
2. Молярна електрична провідність 0,5 М розчину K2SO4 при 298 К дорівнює 162,7 Ом-1·см2/моль. Визначити питому та еквівалентну електричну провідність при цій температурі.
3. При електролізі розчину AgNO3 срібляними електродами збільшення маси солі в анодному просторі складає 0,0625 г. На скільки зменшилась кількість солі (в грамах) в катодному просторі?
4. Розчин нітрату срібла, який містить 0,18475 г AgNО3 на 25 г води, піддали електролізу зі срібним анодом. Після електролізу анодний простір містив 0,2361 г нітрату срібла на 23 г води. За даний проміжок часу на електроді виділилось 0,0780 г срібла. Визначити числа переносу Ag+ та NO3 -.
5. Абсолютні швидкості руху іонів Sr2+ та Cl- в розбавленому розчині при 291 К дорівнюють відповідно 5,2·10-8 та 6,8·10-8 м2/(с·В). Визначити еквівалентні електричні провідності та числа переносу іонів в розчині SrCl2.
6. Еквівалентна електрична провідність KClO4 при нескінченному розбавленні при 291 К дорівнює 122,8 Ом-1·см2·(г-екв)-1. Число переносу іону ClO4- 0,481. Визначити рухомість іонів К+ та ClO4-.
7. Розрахуйте еквівалентну електричну провідність 0,001 н розчину LiCl та порівняйте з дослідною величиною (96,6 Ом-1·см2·(г-екв)-1). Еквівалентні електричні провідності 0,001 н розчинів LiNO3, NaNO3 та NaCl при 291 К дорівнюють відповідно 92,9; 102,9; 106,5 Ом-1·см2·(г-екв)-1.
8. Побудувати графік залежності λ від√с, розрахувати λ0 для KCl та порівняти з табличними даними. Для 291 К дана залежність
С, моль/л | 0,0001 | 0,0002 | 0,001 | 0,002 | 0,01 | 0,02 | 0,1 | 0,2 | |
λ, Ом1·см2· (г-екв)-1. | 129,1 | 128,8 | 127,3 | 126,3 | 122,4 | 120,0 | 112,0 | 108,8 | 98,3 |
9. Встановити область концентрацій, для якої використовують рівняння Кольрауша (для розчинів KCl), якщо для 291 К дана залежність λ=f(c): (дивись таблицю в попередній задачі).
10. Визначити моляльність розчину соляної кислоти, якщо при кондуктометричному титруванні 100 мл розчину НСl 8 н розчином NaOH отримані наступні результати:
V NaOH, мл | 0,32 | 0.60 | 0,92 | 1,56 | 2.00 | 2.34 |
χ ·102, Ом-1·см-1 | 3.20 | 2,56 | 1.86 | 1,64 | 2,38 | 2.96 |
11. Розрахуйте еквівалентну електричну провідність при 298 К та при нескінченному розбавленні для монохлороцтової кислоти, якщо константа дисоціації Кα=1,55·10-3 (моль/л), а еквівалентна електрична провідність при розбавленні V=32 л/моль дорівнює 77,2 Ом-1·см2·(г-екв)-1.
12. Еквівалентна електрична провідність 1,59·10-4 М оцтової кислоти при 298К дорівнює 109,78 Ом-1·см2·(г-екв)-1. Розрахуйте константу дисоціації та рН розчину, дані про рухливість іонів візьміть з довідника.
13. Розрахуйте константу дисоціації NH4OH, якщо при даній температурі 0,1 н розчин має рН 11,27. Іонний добуток води при цій температурі Кw=0,71 ·10-14.
14. Розрахуйте концентрацію іонів водню в розчині, який містить в 1л 0,1 моль оцтової та 0,1 моль хлороцтової кислоти при 298 К. Константи дисоціації цих кислот візьміть з довідника.
15. При 291 К питома електрична провідність насиченого розчину хлориду срібла дорівнює 1,374·10-4 Ом-1·м-1(См·м-1), питома електрична провідність води, визначена в тих же умовах, 4·10-8 Ом-1·см-1. Розрахуйте молярну концентрацію AgCl в насиченому розчині. Значення рухомостей візьміть з довідника.
16. Розчинність Ba(IO3)2 при 298 К дорівнює 8·10-4 моль/л. Визначити розчинність цієї солі: 1) в 0,1 М розчині КNO3; 2) в 0,03 М розчині Ba(NO3)2. Залежність коефіцієнтів активності іонів від іонної сили розчину див. в довіднику.
17. Розрахуйте еквівалентні електричні провідності 5·10-4 та 0,1 М розчинів NaCl за рівнянням Кольрауша -Онзагера для 298 К. Порівняйте отримані величини з табличними. Дані про рухомості іонів при нескінченому розбавленні, в'язкості та діелектричної постійної води візьміть з довідника.
18. Розрахуйте активність Na2SO4, HCl, Pb (NО3)2 в розчинах з концентрацією даного електроліту m=1 моль/1000 г за даними про середній коефіцієнт активності, який взятий з довідника.
19. Розрахуйте іонну силу, коефіцієнти активності окремих іонів та середньо іонні коефіцієнти для розчинів суміші електролітів при 298 К, якщо в розчині містяться (моль на 1000 г води) наступні солі: I р-н: MgSO4 - 0,005; LaCl3 - 0,010; Na2SО4 - 0,006; II р-н: MgSO4 - 0,01; LaCl3 – 0,002; Na2SO4 – 0,005.
20. Розрахуйте стоксів радіус іону літію в водному розчині при нескінченному розведенні при 298 К. Порівняйте значення з кристалографічним радіусом Li+, за Мокієм, 0,68·10-8 нм.
21. Розрахуйте коефіцієнти активності йодату срібла в розчинах нітрату калію різної концентрації, якщо
С ·102 KNO3, моль/л | 0,1301 | 0,3552 | 0,6503 | 1,4100 | 7,0500 | 19,9800 | |
Розчинність AgIO3·10-4, моль/л | 1,771 | 1,828 | 1,870 | 1,914 | 1,999 | 2,301 | 2,665 |
Розчинність йодату срібла приведена при 298 К в чистій воді та в присутності різних кількостей нітрату калію.
Побудувати графік залежності логарифму коефіцієнту активності від кореню квадратного з іонної сили розчину. Визначити, в якій мірі отримані результати відповідають закону Дебая-Гюкеля.
22. Розрахуйте рН 10-8 М НBr в воді при 298 К. При розрахунку враховуйте дисоціацію води на іони.
23. Питомі електричні провідності розчинів важкорозчинної одноосновної кислоти НА при різних концентраціях дорівнюють для 8,1·10-3 М НА χ = 3,24·10-4 Ом-1·см-1, а для насиченого розчину χ=6,00·10-4 Ом · см-1. Еквівалентні електричні провідності λ0 (Ом-1·см-2·г-екв-1) при нескінченному розведенні для калієвої солі КА, хлориду калію та соляної кислоти відповідно дорівнюють: λ0=124, λ0=150, λ0=426. Визначіть константу дисоціації та розчинність кислоти.
24. Визначити розчинність броміду срібла в 0,001 М розчинні при 298 К. Добуток розчинності броміду срібла візьміть з довідника. Використовуйте граничний закон теорії Дебая-Гюкеля.
25. Розрахувати розчинність хлориду срібла в 0,01 М водному розчині HNO3 при 298 К. Використовуйте довідникові значення ДР хлориду срібла та закон Дебая-Гюкеля. Вплив концентрації хлориду срібла на іонну силу розчину можна знехтувати.
26. Чарунок для вимірювання електропровідності з 0,1 М розчином СuSO4 має електроди з поверхнею кожного 4 см2, відстань між ними 0,7см. Опір шару розчину, що знаходиться між електродами, дорівнює 230 Ом. Обчисліть питому та еквівалентну електропровідність розчину.
27. Питома електропровідність 0,02 н розчину LіСl при 250С дорівнює Розрахуйте ступінь дисоціації LіСl, якщо рухливість іонів складає
28. Константа дисоціації хлороцтової кислоти дорівнює 1,4 Еквівалентна електропровідність кислоти при розведенні V = 256 л/моль складає
Знайти граничну (
) електропровідність та ступінь дисоціації кислоти.
29. Еквівалентна електропровідність розчину монохлороцтової кислоти при розведенні V = 512 л/моль і 2980С складає Знайдіть ступінь дисоціації кислоти, якщо гранична еквівалентна електропровідність розчину (
) становить
30. Питома електропровідність 4% розчину Н2SO4 складає Густина розчину дорівнює 1025,5 кг/м3. Обчисліть еквівалентну електропровідність.
31. При якій концентрації іонів Zn2+ (моль/л) потенціал цинкового електроду буде на 0,015 В менше його стандартного електродного потенціалу?
32. При якій концентрації іонів Сu2+(моль/л) значення потенціалу мідного електроду буде рівним стандартному потенціалу водневого електроду?
33. Складіть схему гальванічного елементу, який утворено з цинкової та нікелевої пластин, занурених у розчини своїх солей з концентрацією відповідно С1 = 0,01 моль/л; С2 = 0,1 моль/л. Напишіть рівняння реакцій електродних процесів та обчисліть електрорушійну силу цього гальванічного елементу.
34. Розрахувати електрорушійну силу (ЕРС) гальванічного елементу при 250С Ag| AgNO3 (0,1 н) || Рb(NO3)2 (0,05 M) | Рb. Уявна ступінь дисоціації Рb(NO3)2 дорівнює 75%, а для AgNO3 – 81%.
35. Розрахувати ЕРС концентраційного ланцюга Си | CuSO4 (2,807 г/л) || CuSO4 (1,069 г/л) | Cu при 180С, якщо температура замерзання більш концентрованого розчину – 0,0480С, а більш розбавленого – 0,0200С.
36. Розрахувати ступінь дисоціації оцтової кислоти, якщо потенціал хінгідроного електроду, який опустили в цю кислоту, при 180С складає 0,530 В (Кд.СН3СООН = ).
37. Елемент складається з водневого електроду, який опустили у кров, і каломельного електроду з насиченим розчином КСl. Визначити рН і СН+ крові при 180С, якщо ЕРС елемента дорівнює 0,677 В.
38. При кондуктометричному титруванні 25 мл НСl 1 н розчином КОН були отримані такі результати:
Об’єм 1н КОН, мл | 3,2 | 6,0 | 9,2 | 15,6 | 20,0 | 23,5 |
Питома електропро-відність,
![]() | 3,2 | 2,56 | 1,86 | 1,64 | 2,38 | 2,96 |
Розрахуйте нормальність кислоти.
39. Марганцевий електрод у розчині своєї солі має потенціал – 1,23В. Обчислити концентрацію іонів Mn2+ (моль/л).
40. Потенціал срібного електроду у розчині AgNO3 мав 95% від значення його стандартного потенціалу. Чому дорівнює концентрація іонів Ag+ (моль/л)?
41. Скласти схему. Написати електронні рівняння електродних процесів та обчислити ЕРС мідно-кадмієвого гальванічного елементу, у якому [Cd2+] = 0,8 моль/л, а [Cu2+] = 0,01 моль/л.
42. При якій умові буде працювати гальванічний елемент, електроди якого зроблені з одного і того ж металу? Скласти схему, написати електронні рівняння електродних процесів і обчислити ЕРС гальванічного елемента, у якому один нікелевий електрод знаходиться в 0,001М розчині, а другий такий же електрод – в 0,01М розчині сульфату нікелю.
43. Який гальванічний елемент називається концентраційним? Складіть схему, напишіть електронні рівняння електродних процесів і обчисліть ЕРС гальванічного елемента, який складається з срібних електродів, занурених: перший в 0,01н, а другий в 0,1н розчини AgNO3.
44. Скласти схему, написати електронні рівняння електродних процесів і обчислити ЕРС гальванічного елемента, який складається з свинцевої та магнієвої пластин, які були занурені у розчини своїх солей з концентрацією [Pb2+] = [Mg2+] = 0.01моль/л. Чи зміниться ЕРС цього елемента, якщо концентрацію кожного з іонів збільшити в однакове число раз?
45. Скласти схему, написати електронні рівняння електродних процесів та обчислити ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин кадмію та магнію, які занурені у розчини своїх солей з концентрацією [Mg2+] = [Cd2+] = 1моль/л. Чи зміниться значення ЕРС, якщо концентрацію кожного з іонів знизити до 0,01моль/л.
46. Скласти схему гальванічного елемента, який складається з пластин цинку та заліза, які опустили у розчини їх солей. Напишіть електронні рівняння, які відбуваються на аноді та катоді. Якої концентрації треба було б взяти іони заліза (моль/л), щоб ЕРС елемента дорівнювало нулю, якщо [Zn2+] = 0,001моль/л.
47. Скласти схему гальванічного елемента, в основі якого лежить реакція, яка відбувається за рівнянням:
Ni + Pb(NO3)2 = Ni(NO3)2 + Pb
Напишіть електронні рівняння анодного і катодного процесів. Обчисліть ЕРС цього елемента, якщо [Ni2+] = 0,01моль/л, [Pb2+] = 0,0001моль/л.
48. Виходячи зі значень стандартних електродних потенціалів вкажіть, чи можна в гальванічному елементі здійснити таку реакцію:
Fe0 + Cd2+ = Fe2+ + Cd0, для цього складіть схему гальванічного елементу, знайдіть його ЕРС та ∆G2980.
49. Знайдіть ЕРС гальванічного елементу, в якому один електрод залізний, занурений в 0,1М розчин FeSO4, а другий – водневий, занурений в 0,01М розчин NaOH; ступені дисоціації відповідно рівні 60% і 100%. Складіть схему гальванічного елементу та напишіть реакції, які протікають на електродах.
50. Знайдіть ЕРС гальванічного елементу:
Pt, H2/ 0,008н NaOH// 0.006н HCl/ H2, Pt, якщо коефіцієнти активності іонів: fH+= 0,944; fOH- = 0,916. Складіть схему елемента. Ступінь дисоціації наведених електролітів прийнято рівною 100%.
51. Які процеси відбуваються на електродах мідного концентраційного гальванічного елементу, якщо у одного з електродів СCu+2 = 1 моль/л, а другого –1·10-3моль/л. Складіть схему гальванічного елементу, напишіть реакції, які відбуваються на катоді і аноді. В якому напрямку рухаються електрони в зовнішньому колі? Відповідь дайте, виходячи з ЕРС та ∆G2980 цього кола.
52. Концентраційний гальванічний елемент складається з магнієвих електродів, один з яких занурений в 2М розчин MgSO4, а другий в 0,001н розчин MgSO4. Ступіть дисоціації 0,001н MgSO4 дорівнює 87%. Складіть схему гальванічного елементу, напишіть реакції, які відбуваються на електродах та знайдіть ступінь дисоціації MgSO4 в 2М розчині, якщо ЕРС кола дорівнює 0,103В.
53. Концентраційний гальванічний елемент складається з водневих електродів, один з яких занурений в 0,01н розчин НСООН, а другий в 1н СН3СООН. Константи дисоціації кислот відповідно рівні: КНСООН= 1,77 10-4, а КСН3СООН= 1,75 10-5. Складіть схему гальванічного елементу, напишіть реакції, які протікають на електродах та знайдіть ЕРС цього елементу.
54. Обчисліть ЕРС гальванічного елементу, утвореного срібним електродом, зануреним в 0,01М AgNO3 та водневим електродом в 0,02н Н2SO4, якщо fAg+=0.924, a fH+= 0.88. Напишіть схему гальванічного елементу та рівняння реакцій, які протікають на електродах, а також знайдіть ∆G2980 цього кола.
(αAgNO3 = 0.93; αH2SO4 = 0.58)
55. Магнієву пластинку опустили в розчин своєї солі. При цьому електродний потенціал магнію дорівнював -2,41В. Обчислити концентрацію іонів магнію (в моль/л).
56. Стандартний електродний потенціал нікеля, більше ніж кобальта. Чи зміниться це відношення, якщо виміряти потенціал нікеля у розчині його іонів з концентрацією 0,001моль/л, а потенціали кобальту у розчині з концентрацією іонів 0,1моль/л?
57. Гранична еквівалентна електропровідність HCN при 250
дорівнює 42,8ом-1 см2 г-екв-1, а константа дисоціації становить 7,9·10-10. Знайдіть електропровідність розчину HCN, концентрація якого становить 0,2н.
58. Знайдіть ступінь дисоціації СН3СООН в розчині, концентрація якого 1моль/л, якщо еквівалентна електропровідність цього розчину 1,32 ом-1 см2 г-екв-1, а λ∞ = 39,1 ом-1 см2 г-екв-1.
59. Ступінь дисоціації NH4OH при концентрації цього розчину 0,5екв/л дорівнює 4,82 10-2, а еквівалентна електропровідність -0,135ом-1 см2 г-екв-1. Знайдіть λ∞ цього розчину.
60. Електричні рухливості іонів Na+ і Cl- в 0.1н розчині NaCl при 298К відповідно дорівнюють 42,6 10-5 та 68,0 10-5 ом-1 см2 г-екв-1. Розрахуйте питому електропровідність цього розчину.
61. Розчин слабкої кислоти НА при 298К та розведені 32л має еквівалентну електропровідність 9,2 ом-1 см2 г-екв-1, а при граничному розбавленні вона складає 398 ом-1 см2 г-екв-1. Розрахуйте константу дисоціації кислоти.
62. Чи змінюється ступінь дисоціації слабкого електроліту у водному розчині з розбавленням? Розрахуйте значення ступеню дисоціації та еквівалентної електропровідності розчину HCN концентрації 0,035моль/л.(Кдис =6,6 10-8; λ∞= 41,6 ом-1 см2 г екв-1).
63. Еквівалентна електропровідність оцтової кислоти з концентрацією 1,59 10-4моль/л дорівнює 12,77 ом-1 см2 г екв-1. Знайдіть константу дисоціації, якщо рухливість іона Н+ та ацетат іона відповідно рівна 34,98 ом-1 см2 г екв-1 та 4,00 ом-1 см2 г екв-1.
64. Що таке еквівалентна електропровідність? Еквівалентна електропровідність 0,01н розчину амоніаку у воді дорівнює 1,08 10 ом-1 см2 г-екв-1. Якщо рухливість іону амонію рівна 7,4ом-1 см2 г-екв-1 , а іону гідроксилу – 19,75 ом-1 см2 г-екв-1, то, чому дорівнює ступінь дисоціації та константа дисоціації NH4OH?
65. Константа дисоціації оцтової кислоти дорівнює 1,76 10-5 ом-1 см2 г-екв-1. Знайдіть для 0,1н розчину СН3СООН концентрацію іонів Н+ та еквівалентну електропровідність, якщо λ∞ = 309,7ом-1 см2 г-екв-1.
66. Еквівалентна електропровідність гранично розбавлених розчинів КСl, KNO3, AgNO3 при 25 С0 дорівнює відповідно 149,9; 145,0; 133,4 См·см2·моль-1. Знайдіть еквівалентну електропровідність розчину AgCl при 25 С0.
67. Еквівалентна електропровідність гранично розбавлених розчинів НСl, NaCl, CH3COONa при 25 С0 дорівнює відповідно 425,0; 128,1; 91,0 См·см2·моль-1. Знайдіть еквівалентну електропровідність розчину оцтової кислоти при 25 С0.
68. Питома електропровідність 4% розчину H2SO4 при 18 С0 дорівнює відповідно 0,168 См·см-1, густина розчину 1,026 г/см3. Знайдіть еквівалентну електропровідність розчину.
69. Розрахуйте стандартній потенціал електроду Fe+3/Fe0 для електродів Fe+2/ Fe0 та Fe+3/ Fe+2.
70. ЕРС елементу Pt | H2| HCl || AgCl | Ag при 25 С0 дорівнює 0,322В. Знайдіть рН розчину HCl.
71. Еквівалентна електропровідність водного розчину сильного електроліту при 25 С0 дорівнює 109,9 См·см2·моль-1 при концентрації 6,2·10-3 моль/л, та 106,1 См·см2·моль-1 при концентрації 1,5·10-2 моль/л. Знайдіть еквівалентна електропровідність розчину при гранічному розбавленні.
72. Питома електропровідність водного розчину КІ при 25 С0 дорівнює 89,0 См·м-1, а розчину KCl тієї ж концентрації 186,53 См·м-1. Питома електропровідність розчину який містить обидві солі дорівнює 98,45 См·м-1 . Розрахуйте долю KCl в розчині.
73. Еквівалентна електропровідність водного розчину оцтової кислоти при 25 С0 дорівнює 12,77 См·см2·моль-1 при концентрації 1,59·10-4 моль/л. Розрахуйте константу дисоціації кислоти та рН розчину.
74. Еквівалентна електропровідність водного розчину гідроксиду етил амонію (С2Н5NH3OH) при 25 С0 дорівнює 232,6 См·см2·моль-1 . Розрахуйте константу дисоціації кислоти, еквівалентну електропровідність розчину, ступінь дисоціації і концентрацію іонів гідроксилу в розчині при розведені 16 л/моль якщо питома електропровідність розчину при цьому розведені складає 1,312·10-3 См·м-1.
75. Розрахувати ЕРС елементу Zn | Zn(NO3)2 (0,01моль/л) || KCl (0,04 моль/л) | AgCl | Ag при 25 С0.
76. Розрахувати ЕРС елементу Zn | Zn(NO3)2 (0,01моль/л) || CuSO4 (0,04 моль/л) | Cu при 25 С0.
Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 2160 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!