Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичне заняття ‑ 2 години



На практичному занятті обговорюється вирішення студентами таких ситуативних завдань:

1. Слідчий виніс постанову про повторне проведення впізнання. Прокурор, який вивчив матеріали досудового розслідування, вказав йому, що для проведення цієї слідчої дії винесення постанови не вимагається законом, а тому вона є незаконною й підлягає скасуванню.

Чия позиція, слідчого чи прокурора, є такою що відповідає вимогам кримінально-процесуального закону? Для провадження яких слідчих дій необхідно виносити постанову?

2. Громадянин М., якого затримали під час вчинення хуліганських дій, був у нетверезому стані. Допитати його було неможливо. Тому слідчий залишив черговому ізолятора тимчасового тримання органу внутрішніх справ бланк протоколу допиту підозрюваного і попросив, щоб він запропонував М. записати власноруч свої показання, як тільки той витверезиться.

Чи дотримані у даному випадку правила допиту підозрюваного?

3. У полі знайдено труп невідомого. Слідчий вирішив оглянути труп, навколишню місцевість і декілька селянських дворів, які стояли поблизу. Господар однієї із садиб не дозволив проводити огляд.

Як повинен діяти слідчий у цій ситуації? Яким чином потрібно оформити проведену слідчу дію?

4. Потерпілий від розбійницького нападу пояснив, що серед осіб, які напали на нього, був знайомий йому за кличкою Дуня учень залізничного коледжу, який проживає на сусідній вулиці біля кінотеатру «Космос».

Як діяти слідчому щоб перевірити цю обставину?

5. Потерпілий Г., на якого було вчинено розбійницький напад, передав слідчому паспорт від годинника, відібраного злочинцем, і описав прикмети цього годинника.

Яку слідчу дію необхідно виконати в тому випадку, коли буде виявлено годинник, який є можливо відібраним у Г.?

6. 1-й варіант: С., який був сліпим від народження і проживав по сусідству з будинком вбитого Ч., розповів, що незадовго до того як пролунав крик потерпілого, він чув кроки незнайомої людини, яка зайшла до хати Ч.

С. стверджував, що він упізнав би кроки цієї людини, якби почув їх ще раз. У вбивстві запідозрений А.

2-й варіант: С., який був сліпим від народження, під час допиту дав показання, що незадовго до вбивства його сусіда Ч., до будинку останнього увійшов їх односельчанин Б. Його характерні кроки, як і кроки інших своїх знайомих, він добре розпізнає на слух. Б. стверджував, що до будинку Ч. він не заходить уже дуже давно.

Які слідчі дії і як потрібно провести їх для перевірки показань С. в першому і другому випадках?

7. Під час досудового слідства на кореспонденцію, яка надходить на ім'я підозрюваного Ш., накладено арешт. Незабаром з поштового відділення слідчий, якій здійснює досудове слідство щодо злочину, у вчиненні якого підозрюється Ш., одержав повідомлення про те, що на ім'я Ш. надійшли і затримані декілька листів та бандероль. Як повинен діяти слідчий?

Змістовний модуль 5.

Тема 13. Оскарження дій, рішень чи бездіяльності під час досудового розслідування





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 259 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...