Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні положення. 1. 1. Інструкція визначає порядок і засоби організації руху транспорту і пішоходів в місцях проведення робіт в межах смуги відчуження автомобільних доріг



1.1. Інструкція визначає порядок і засоби організації руху транспорту і пішоходів в місцях проведення робіт в межах смуги відчуження автомобільних доріг загального користування України.

1.2. Вимоги інструкції обов'язкові до виконання організаціями, підприємствами та установами незалежно від форм власності і громадянами (надалі - виконавцями), які здійснюють проектування, будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг і штучних споруд, а також виконують будь-яку іншу роботу в межах смуги відчуження доріг.

1.3. При розробці схеми організації дорожніх робіт в місці виконання робіт слід передбачити весь комплекс заходів, пов'язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху, а також обладнання цього місця відповідними технічними засобами організації дорожнього руху з використанням приведених в даній інструкції типових схем. Схема організації дорожніх робіт в місці виконання робіт повинна бути узгоджена з Державтоінспекцією.

У випадку, коли умови виконання робіт чи умови руху транспорту і інших учасників не відповідають жодній з приведених типових схем, організація-виконавець робіт повинна розробити індивідуальну схему (схеми) організації дорожнього руху на весь період проведення робіт, яка також підлягає узгодженню з Державтоінспекцією.

1.4. При виконанні робіт в смузі відчуження автомобільної дороги, якщо це загрожує безпечному чи безперебойному руху транспорту та пішоходів, організація, що відповідає за утримання автомобільної дороги може закрити чи обмежити рух на основі ордера, який видається відповідним дорожнім органом за погодженням з Державтоінспекцією. У ордері викладаються умови заборони або обмеження руху, порядок інформування про це учасників дорожнього руху, заходи по безпеці дорожнього руху та строки проведення робіт. Порушення цих вимог веде до матеріальної відповідальності організацій, виконуючих роботи.

Обмеження чи заборона руху без ордеру можливе лише в випадках, зв'язаних з стихійними явищами, а також з необхідністю виконання аварійних робіт, про що сповіщається місцевим органам державної виконавчої влади, органам місцевого самоуправління і Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України.

1.5. При обладнанні ділянки проведення робіт необхідно використовувати технічні засоби організації дорожнього руху, які відповідають вимогам норм і стандартів.

1.6. До обладнання місця проведення дорожніх робіт технічними засобами організації дорожнього руху згідно узгодженої Державтоінспекцією схеми і вжиття всього комплексу заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху забороняється вести підготовчі роботи і завозити матеріали, устаткування на місце проведення робіт.

1.7. За невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт у відповідності з вимогами діючих норм та стандартів, що стосується забезпечення безпеки руху, цієї інструкції або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху винні посадові особи притягуються до відповідальності згідно діючого законодавства України.

Якщо порушення призвели до дорожньо-транспортної пригоди або спричинили шкідливі наслідки, нещасні випадки з людьми, винні посадові особи можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності згідно діючого законодавства України. Компенсація збитків потерпілим проводиться у встановленому законодавством порядку.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 633 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...