![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
В'язкість (твердість) один із головних показників якості, за яким бітум поділяють на марки. В'язкість бітуму визначають за допомогою пенетрометра (рис. 11.1) за величиною проникнення голки (діаметр: 1,0-1,02 мм) в бітум протягом 5 с при температурі +25оС.
Кристалізатор (8) заповнюють бітумом, розігрітим у електричній шафі до температури не менше 120оС. Після заповнення і охолодження кристалізатор встановлюють у металеву чашку з водою (7), а кристалізатор ставлять на обертовий столик пенетрометра (9) і заливають нагрітою до температури 30…35оС водою, витримують зразок бітуму протягом
40…60 хв до його охолодження до температури 25оС. Потім голку (6) пенетрометра встановлюють так, щоб вона торкалась поверхні бітуму, а кремальєра пенетрометра (3) повинна торкатися штоку пенетрометра за умови, що стрілка стоїть на нульовій позначці, тобто 0. Натискуючи на стопорну кнопку (4), вивільняють голку (6), яка занурюється в бітум. Кнопку тримають 5 с за секундоміром. Після цього кнопку відпускають, тим самим фіксують положення голки. Обережно кремальєру посувають до торкання зі штоком і по відхиленню стрілки на циферблаті (2) нотують показник, який, помножений на 0,1, дозволяє перевести градуси у міліметри (кожний градус відповідає зануренню голки на 0,1 мм). Такі виміри роблять тричі, результати заносять до таблиці 11.2 і визначають середнє арифметичне.
11.2 Визначення розтяжності бітуму
Матеріали: різновиди бітуму, машинне мастило, ганчірка, гас.
Прилади: посудина для розігрівання бітуму, електрошафа, дуктилометр, термометр ртутний, ніж.
Порядок виконання роботи
Розтяжність бітуму визначають на дуктилометрі (рис. 11.2).
Рис. 11.2 Дуктилометр:
1 – черв'ячний гвинт; 2 – рухома каретка; 3 – електродвигун; 4 – латунна збірна форма; 5 – бітум; 6 – лінійка.
Випробування проводять на трьох попередньо виготовлених зразках-вісімках, які закріплюють у проушини рухомої (2) та нерухомої кареток приладу, а стрілку дуктилометра, яка знаходиться на рухомій каретці, суміщують з “0” позначкою мірної лінійки (6).
У дуктилометр заливають завчасно підігріту до температури 28-30оС воду, витримують 10…20 хв., поки температура води зменшиться до 25оС, і проводять випробування, вмикаючи електродвигун приладу. Рухома каретка рухається і розтягує бітум. У момент втрати суцільності, тобто розриву зразка, вимикають прилад. Показники заносять до таблиці 11.2 і визначають середнє арифметичне.
11.3. Визначення температури розм'якшення бітуму
Матеріали: різновиди бітуму, машинне мастило, ганчірка, гас.
Прилади: посудина для розігрівання бітуму, електрошафа, прилад “кільце та куля”, термометр ртутний, ніж.
Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 217 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!