Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проаналізуйте особливості сучасного аграрного виробництва



Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо збіднів, стрімко зросли ціни на продовольство — такі явища викликають у населення України велику стурбованість і загострюють соціальну напруженість.

У сільському господарстві, як і в інших галузях суспільного виробництва, відбувається постійний розвиток і вдосконалення продуктивних сил і на цій основі зростає ефективність с/г праці, що дає змогу з меншою кількістю робочої сили виробляти більше продовольства. Ринок сільськогосподарської продукції України має величезні можливості зростання в абсолютному вимірі і заміщення або витіснення багатьох позицій імпорту. За даними ООН, Україна входить в трійку світових лідерів по динаміці виробництва сільськогосподарської продукції, а саме зерна (після Бразилії і Росії). Це виробництво стає ще привабливіше, якщо врахувати динамічне зростання цін на продовольство в 2010–2012 рр. у світі і в Україні. Після кризи 2008–2009 рр. сільське господарство України виявилося єдиним видом економічної діяльності, де було зафіксоване зростання обсягів виробництва (+0,1 %). У 2008 р. капітальні інвестиції в галузь склали рекордні 3,2 млрд. дол. США (7,2 % від загального обсягу інвестицій в країну) [1]. У 2010–2012 рр. спостерігалося збільшення ділової активності саме в цьому секторі, яке пояснюється наявністю величезного потенціалу, а також невеликою кількістю спекулянтів в порівнянні з іншими видами діяльності. Крім того, сільське господарство є найбільш резистентним до світових економічних коливань. У 2010 р. в Україні господарствами всіх категорій було отримано 39,2 млн. т зернових культур, що на 14,8 % менше, ніж в 2009 р., проте вище за середній значення за 10 років (36,7 млн. т). Зокрема, виробництво пшениці зменшилося на 19,4 %, що зумовлено зниженням врожайності зернових культур (на 4,1 ц/га або на 6,9 %). У 2011 р. урожай зернових досяг 42 млн. т. В той же час зростання обсягів виробництва тваринницької продукції в 2010 р., навпаки, збільшилось на 4,5 пунктів, що є найбільшим показником з 2006 р. Останньому сприяло заміщення імпорту продукцією вітчизняних підприємств і зміцнення позицій великих українських агрохолдингов на зарубіжних ринках. Перспективи розвитку агропродовольчого ринку в Україні до 2015 р., які сприятимуть підвищенню його конкурентоспроможності, такі: перманентне збільшення обсягів внутрішнього споживання і експорту продовольства; позитивна тенденція заміщення імпорту власним виробництвом; сприятлива кон'юнктура на світових ринках упродовж тривалого періоду часу із-за росту попиту на азіатському ринку і м'якій грошовій політиці світових центробанків зробить позитивний вплив на розвиток українського аграрного сектору; покращення умови діяльності сільськогосподарських підприємств завдяки державній підтримці; посилення конкуренція завдяки привабливості аграрного сектору України; підвищення конкурентоспроможність українських продуктів.





Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 167 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...