Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Наука є знанням, що народжується шляхом вільного особистого пошуку істини заради неї самої, має логічне обґрунтування та приведене в систему



Проте фізика, хімія, біологія, як і багато інших наук, як ви вже знаєте, вивчають специфічні явища і процеси, що не є всезагальними. Кожна наука – лише маленький уривок великої книги знання, а всі науки в їх простому поєднанні – лише узагальнені уривки. Філософія дає можливість пізнати світ як цілісність. Однак вона не займається простим додаванням одних наук до інших. Вона узагальнює найбільш сутнісне та всеохопне знання, що дає людині можливість побачити єдність світу.

Отже, філософія – це наука про найзагальніші та універсальні питання, спрямовані на пошук вищого начала й сенсу буття. Філософія розглядає питання, на які не зважується жодна інша наука, зокрема унікальності й сенсу людського життя, ставлення людини до Бога, проблеми свідомості, ідею душі, її смерті та безсмертя, ідею пізнання, проблеми етики та естетики, найбільш сутнісні питання життя суспільства та його історії.

Філософія відрізняється від конкретних наук ще й тим, що, на відміну від фізики або хімії, які на одну проблему мають лише одну правильну відповідь, досить часто розглядаючи, наприклад, походження світу, вона має багато варіантів відповідей.

Традиційно так склалося, що з найдавніших часів філософи поділилися на дві великі групи: ідеалістів і матеріалістів. Ідеалісти є прихильниками того, що світ створено розумним началом – Богом, а матеріалісти стоять на позиції, що світ не створюваний, він завжди існував, тільки в інших формах. У кожній із зазначених груп завжди було і залишилося й донині багато різних течій та філософських шкіл.

Запитання і завдання

1. Що означає слово філософія та яке його походження?

2. Чому філософія посідає особливе місце в нашому житті?

3. Як з’явилася метафізика? Що було основним змістом її вчення?

4. Чому філософію вважають не лише наукою, а й способом життя?

5. Що є спільного й відмінного між філософією та світоглядом?

6. Що таке світогляд?

7. Що ми називаємо наукою і науковим знанням?

8. Чим відрізняються ідеалісти ВІД матеріалістів?

9. Філософська класика. Прочитайте уривок з праці В. Шинкарука “Світогляд і філософія” і на цій основі дайте визначення поняттям світогляд і філософія.





Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 795 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...