Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розпорядчими документами сукупність взаємопов уязаних



Соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, методів і засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності у всіх ланках виробничого процесу.

СУОП має орган управління, виконавчий орган, механізм і об 'єкт управління, вхід, вихід, прямий і зворотний зв 'язок.

Система є інформаційною (заходи вживаються на підставі збирання і аналізу інформації про стан охорони праці), а також вона одночасно може бути віднесена до систем типу ''процес ".

Система має складну структуру. До її складу, крім основних підсистем (орган управління, виконавчий орган і об'єкт управління) слід віднести і підсистеми, без яких неможливе функціонування СУОП: система фінансування охорони праці; система навчання працюючих з охорони праці; система контролю і розробки заходів з охорони праці; система розробки нормативних документів з охорони праці на підприємстві. Кожна з зазначених підсистем фактично є нижчою окремою системою по відношенню до СУОП з ознаками, що характерні для системи.

Орган управління СУОП є багаторівневим, бо до його складу відносяться службові особи усіх рангів управління підприємством (в залежності від рівня управління): перший керівник, замісники керівника, головні спеціалісти (керівники окремих виробництв), керівники виробничих підрозділів (дільниць).

Виконавчий орган розробляє і впроваджує організаційно-технічні заходи з охорони праці відповідно до вимог нормативних актів. До його складу входять службові особи, а також служби, які безпосередньо здійснюють контроль і аналіз стану охорони праці на підприємстві та розробляють заходи для підтримання цього стану на рівні нормативних вимог.

Об'єктом управління СУОП є стан охорони праці на робочих місцях у виробничих підрозділах, включаючи стан будівель, споруд, територій, устаткування та інших об'єктів виробничої сфери.

Загальна (функціональна) блок-схема СУОП показана на рис.2.1.

Вхідна інформація являє собою комплекс вимог з охорони праці, визначених чинним законодавством і іншими нормативними актами та документами. Ця інформація (Вхід) приймається керівником підприємства і направляється відповідним службам і керівникам певних виробництв безпосередньо або через службу охорони праці за допомогою внутрішніх зв'язків, де вона відповідно обробляється і у вигляді конкретних пропозицій направляється в окремі виробництва і виробничі підрозділи для реалізації. Вихідна інформація (Вихід) характеризує стан охорони праці на підприємстві, який оцінюється за кількістю і характером виявлених потенційних небезпек (шкідливостей) та іншими показниками.

Надійність функціонування СУОП досягається завдяки застосуванню удосконаленої системи контролю за станом охорони праці на підприємстві.

При цьому на об'єктах управління заздалегідь (спеціальною методикою) виявляються потенційні небезпеки та шкідливості, визначаються та аналізуються їх значення та рівні, визначаються процеси можливого виникнення небезпечних ситуацій (випадкових подій, що виникають при збігу (поєднанні) небезпечних умов та (або) небезпечних обставин) та їх наслідків у вигляді катастроф, аварій, травм та захворювань працюючих і приймають ефективні заходи для їх запобігання.

Характерною особливістю цієї системи є те, що в залежності від характеру і розміру (складності) виробництва, окремі службові особи, що входять до органу управління, одночасно можуть виконувати функції виконавчого органу.

Слід зауважити, що структурна чи функціональна схема СУОП може мати інший вигляд в залежності від того, яка мета переслідується побудовою системи: вивчаються внутрішні зв'язки, досліджуються діяльність (функціонування) окремої служби чи службової особи тощо. Для прикладу розглянемо функціональну схему підсистеми "Система контролю, аналізу і розробки заходів з охорони праці" (рис.2.2).

На схемі можна помітити, що окремі службові особи, що входять до органу управління виконавчого органу СУОП, одночасно є елементами вказаної підсистеми. З цієї схеми також випливає, що СУОП має чотири рівні управління охороною праці, кожен з яких чітко відповідає певному рівню управління виробництвом. На кожному такому рівні повинна функціонувати, відповідно, ступінь оперативного контролю за станом охорони праці на робочих місцях.

Виявлені на певному рівні виробничі небезпеки і шкідливості повинні бути негайно усунені, а при неможливості цього зробити, з певних причин, інформація про них передається керівнику більш високого рівня для вживання необхідних заходів. Як правило, виявлення і усунення потенційних небезпек здійснюється на перших трьох рівнях. На четвертому рівні (керівник підприємства - робочі місця і інші об'єкти підприємства) вживаються необхідні рішення на випадок тимчасової відмови функціонування органу управління нижчого рівня.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 503 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...