Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Потоплення



Перш за все слід витягти потерпілого з води будь-яким можливим способом. Якщо утопаючий при свідомості для цього більш безпечно використати палицю, шматок тканини, вірьовку з тим щоб витягти його з води, так як потерпілий в паніці може схватити рятівника, потягнути вниз або потопити. Якщо потопаючий втратив свідомість необхідно бути обережним аби не задіти голову чи шию, котрі можуть бути пошкоджені.

Для рятування в воді рятівнику потрібно підпливти до потопаючого ззаду і взяти його за волосся чи під руки.

Якщо потопаючий, котрого витягли з води знаходиться в несвідомому стані його слід негайно роздягнути, звільнити рот і горлянку від багна, мулу і вилучити з шлунку та дихальних шляхів воду.

Для цього ставши на одне коліно, потрібно покласти потерпілого животом на стегно, натиснути на спину і стискувати груди або витекла вода. Якщо рот стиснутий, слід розкрити його за допомогою ложки, гладенької дощечки і таке інші.

Після цього необхідно зразу ж приступити до проведення штучного дихання.

Одночасно рекомендується розтирати тіло щільною тканиною, змоченою спиртом, одеколоном і давати нюхати нашатирний спирт.

Після повернення потерпілого до життя його потрібно напоїти гарячим чаєм і тепло вкрити.

ЕЛЕКТРИЧНІ ОПІКИ І ТРАВМИ.

Відсуньте потерпілого від травми джерела струму.

Увага! Не торкайтеся потерпілого, доки не відключено електричний струм.

Витягніть шнур з розетки, відключить електричний струм.

Якщо вам необхідно торкатися потерпілого, з тим щоб відсунути його від джерела електроенергії, використовуйте дерев'яні або гумові предмети.

Переконайтесь, що людина дихає і в нього € пульс. Якщо дихання відсутнє, починайте його відновлювати. Перевірте пульс збоку на шиї.

Вкрийте потерпілого і тримайте його в теплі.

Негайно відправте всіх, хто отримав електричні травми до лікарні.

ЯДУХА.

Визначте стан ядухи (задухи). Нічого не робіть якщо людина кашляє, розмовляє чи дише. Не стукайте по спині, не зондуйте горло за допомогою пальців, якщо потерпілий знаходиться при свідомості.

Обхватіть потерпілого навколо талії з спини. З'єднайте руки на талії, стоячи за спиною потерпілого стисніть руку в кулак так, аби великий палець був проти живота, дещо вище пуповини, але нижче нижнього кінця грудної клітин. Затисніть кулак-другою рукою.

Проведіть кулаком вверх по животу потерпілого з одночасним швидким поштовхом, продовжуйте робити так до тих пір, доки не пройде ядуха і не відновиться нормальне дихання або потерпілий не втратить свідомості.

ЗАПАМОРОЧЕННЯ, ВТРАТА СВІДОМОСТІ.

При запамороченому стані з'являється блідість, шкіра вкривається мілкою пітнявою.

Необхідні дії:

1. Покласти рівно, піднявши ноги;

2. Розстебнути одежу, тугий комір;

3. Покладіть на чоло прохолодний вологий компрес;

4. Повідомте лікаря (телефонуйте) і транспортуйте потерпілого до лікарні. При втраті свідомості зверніться за допомогою.

5. Підтримуйте хворого в лежачому стані, поверніть голову на бік (для захисту дихальних шляхів на випадок блювоти);

6. Перевірте дихання та пульс. Якщо дихання відсутнє дайте доступ для повітря і починайте робити штучне дихання;

7. Розстебніть одежу і тугий комір;

8. Негайно транспортуйте в лікарню.

АПЕНДИЦИТ, ГОЛОВНІ СИМПТОМИ

1. Висока температура;

2. Втрата апетиту;

3. Біль з правого боку живота, нижче пупка. Викличте лікаря або негайно зверніться у відділення невідкладної допомоги.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 235 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...