Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Заходи безпеки під час проведення занять з допризовної підготовки



На заняттях з допризовної підготовки, а також під час проведення різноманітних військово-спортивних ігор і на заняттях гуртків, особливо стрілецьких і технічних, використовують навчальну зброю, різноманітну навчальну техніку, малокаліберну гвинтівку і патрони до них.

Створення нормальних умов на заняттях і в позакласній роботі, додержання правил безпеки і вжиття заходів безпеки - найперші обов'язки органів народної освіти, насамперед, директорів і військових керівників іпісіл (педучилищ).

Керівникам шкіл (педучилищ) і військовим керівникам необхідно вивчити дані Правила і суворо керуватися ними у своїй практичній роботі.

207


2.8.1. Загальні вимоги до зберігання зброї і заходи безпеки під час проведення стрільб

Для проведення занять з допризовної підготовки школи і педагогічні училища мають необхідну кількість навчальних автоматів, карабінів, ручних кулеметів, навчальної техніки, малокаліберних гвинтівок і патронів до них. За організацію збереження, використання й облік навчальної зброї, малокаліберних гвинтівок і патронів До них, навчальної техніки й навчального майна несуть персональну відповідальність директор навчального закладу і безпосередньо військовий керівник.

Навчальна зброя, малокаліберні гвинтівки, малокаліберні патрони, радіостанції зберігаються в спеціально обладнаному приміщенні - кладовій (кімнаті) для зберігання зброї.

У кімнаті для зберігання зброї дозволяється мати малокаліберні патрони в окремому залізному ящику, який замикається й опечатується сургучною (мастиковою) печаткою або пломбою. Установлення (закріплення) ящика має виключати можливість винесення патронів разом з ящиком.

Будь-яке інше навчальне майно, навчальну техніку і навчально-наочні посібники тримати в кімнаті для зберігання зброї не дозволяється.

Навчальна техніка, засоби зв'язку, крім радіостанцій, інженерне, хімічне, медичне та інше навчальне майно зберігають у складських приміщеннях, лабораторіях або класах комплектно, окремо кожний вид майна, на обладнаних стелажах або в шафах.

У школах, навчальних закладах забороняється:

• зберігати бойову зброю, боєприпаси до неї, гранати, підривники, вибухові речовини, міни тощо;

• зберігати навчальну зброю, малокаліберні гвинтівки й патрони, радіостанції та іншу техніку, а також навчальне майно на приватних квартирах, в учительських, у кабінетах та інших приміщеннях, не передбачених дозволом;

• видавати навчальну зброю, малокаліберні гвинтівки й патрони до них, техніку, майно окремим особам для особистого користування.

Огляд усієї навчальної зброї, малокаліберних гвинтівок, патронів до них, навчальної техніки та навчального майна для перевірки їх наявності, стану зберігання й збереження, а також


стану обліку проводить: військовий керівник навчального закладу - один раз на місяць, директор навчального закладу -один раз на три місяці- Якщо під час перевірки буде виявлено недбале ставлення до обліку, зберігання й збереження навчальної зброї, малокаліберних гвинтівок, патронів до них, навчальної техніки і навчального майна або незаконне використання його, директор навчального закладу зобов'язаний вжити заходів щодо усунення недоліків і притягти винних до відповідальності.

Безпека під час проведення всіх стрільб забезпечується чіткою їх організацією, точним додержанням правил безпеки і високою дисциплінованістю всіх, хто бере участь у стрільбі. Відповідальність за організацію стрільби, підготовку тира або стрільбища, оповіщення населення про початок і закінчення стрільби, виставлення оточуючого загону покладається на керівника, який проводить стрільбу. У тирі й на стрільбищі повинні бути схема, на яку наносять межі тиру (стрільбища), директрису (напрям) стрільби, розміщення постів оточуючого загону та інструкцію (правила) щодо заходів безпеки.

Перед початком стрільб територію тиру (стрільбища) потрібно оглянути, виставити оточуючий загін і організувати спостереження.

Для оповіщення населення про те, що на стрільбищі або у відкритому тирі йде стрільба ї вхід на його територію заборонено, на пункті управління перед розміщенням оточуючого загону піднімають червону кулю діаметром 50...60 см (або червоне полотнище розміром 1x1,5 м) і опускають після закінчення стрільби (зняття оточуючого загону).

На зовнішніх межах захисних смуг, а також на дорогах, стежках і просіках, що ведуть до стрільбища, встановлюють чітко видимі запобіжні написи: «Проїзд і прохід заборонено», «Стій, стріляють!»

У кожному тирі й на стрільбищі повинна бути аптечка або санітарна сумка для надання першої допомоги.

Стріляти на стрільбищі або в тирі бойовими і малокаліберними патронами, а також кульками з пневматичної гвинтівки, де не гарантована безпека стрільби, а також передовіряти керівництво стрільбою комусь ія учнів яабопоняється.

На допомогу керівникові на кожну стрільбу призначається черговий: на військовому стрільбищі - з офіцерів, а в тирі - з числа найбільш підготовлених стрільців (інструкторів).

209


У тирі й на стрільбищі забороняється:

• стріляти з несправної зброї і при піднятому білому прапорі;

• брати на вогневому рубежі (рубежі відкриття вогню) зброю, доторкуватися або підходити до неї без команди (дозволу) керівника стрільби;

• заряджати зброю всіма видами патронів до команди керівника стрільби;

• заряджати зброю всіма видами патронів до команди керівника стрільби і до сигналу «Вогонь!»;

• прицілюватися і спрямовувати зброю в різні боки і в тил, а також у людей або тварин, у якому б стані не перебувала зброя;

• прицілюватися в мішені навіть з незарядженої зброї, якщо в розташуванні їх перебувають люди або тварини;

• виносити заряджену зброю з лінії вогневого рубежу (рубежу відкриття вогню);

• перебувати на вогневому рубежі (рубежі відкриття вогню) стороннім, крім стріляючої зміни;

• залишати будь-де заряджену зброю або передавати іншим особам без команди керівника стрільби;

• стріляти непаралельно директрисі стрільбища;

• стріляти в тирі одночасно з різних видів зброї;

• допускати до стрільби осіб, які не мають стійких практичних навичок стрільби;

• торкатися гранат, снарядів та інших вибухонебезпечних предметів, що не розірвалися.

Від сигналу (команди) «Відбій!» до сигналу (команди) «Вогонь!» забороняється будь-кому перебувати на лінії вогневого рубежу (рубежу відкриття вогню).

Патрони видає керівник стрільби тільки на лінії вогню. За умови, коли показ влучення здійснюється після кожного пострілу, видавати тільки по одному патрону.

Зброю заряджають тільки на вогневому рубежі (рубежі відкриття вогню) за командою керівника стрільби «Заряджай!» і після сигналу «Вогонь!». Зброю чистять у спеціально відведених місцях під керівництвом командирів відділень.

Стрілків (учнів-підлітків), лісі допустили порушення заходів безпеки, до стрільби не допускають.

Про всі нещасні випадки, що відбулися під час стрільби, потрібно негайно повідомити у найближчий лікарський пункт, у

210


місцеві органи міліції та в орган народної освіти як про надзвичайну подію.

Для проведення кожної стрільби директор школи (педучилища) видає письмовий наказ, у якому зазначає дату, час і місце стрільби; клас і кількість учнів, яких залучали до стрільби; кількість патронів (куль), необхідних для стрільби; кількість і номери зброї, яка використовуватиметься під час стрільби; найменування вправи стрільби; прізвище керівника стрільби, а також необхідні засоби, що потрібні для подання першої медичної допомоги.

На використані малокаліберні патрони (кульки) керівник стрільби складає акт, у якому зазначає дату і місце стрільби; клас, учні якого брали участь у стрільбі, кількість використаних патронів (кульок). Акт підписує керівник стрільби (військовий керівник), класний керівник і командир класу, затверджує директор школи (педучилища).





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 920 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...