Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Які заходи для безпеки дотримуються при експлуатації електричних огорож?



Щоб якось забезпечити на пасовищеелектробезопасность покупців, безлічсельекохозяйствепних тварин,електроизгородь підключають доелектроисточнику напругою трохи більше 6 У. Забороняється відкривати кришку пульсатора, коли вона знаходиться під напругою. Це особливо небезпечно в сиру погоду. Необхідно суворо дотримуватися порядок включенняелектроизгороди до мережі: включати слід тільки після приєднанняелектропульсатора допроволкеелектроизгороди.

Технічний огляделектроизгороди проводять тільки після відключення напруги.

Питання до самоконтролю:

1.Вимоги безпеки під час приготування та заготівлі кормів.

2. Вимоги безпеки під час навантаження, транспортування та роздавання кормів.

3.Вимоги безпеки під час доїння та первинного оброблення молока. 4.Вимоги безпеки під час прибирання, видалення, обробки та зберігання гною. Транспортування, перегін та випасання тварин.

  Змістовий модуль 3.«ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА.»
Тема 1. «Основні заходи пожежної профілактики в сільському господарстві.
Самостійна робота 5. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА
Самостійна робота 6. Основні заходи пожежної профілактики в сільському господарстві.

1.Актуальність питання пожежної безпеки у галузі АПК. Причини пожеж.

Щорічно на землі виникає близько 7 мільйонів пожеж, приблизно 55 тисяч з них - в Україні. Пожежі завдають великих матеріальних, екологічних та соціальних збитків Збиток від пожежі оцінюють жертвами пожежі і матеріальними втратами, безпосередньо пов'язаними з пожежею.

За даними МНС України в 2011 році в Україні зареєстровано ^ 62 207 пожеж. Унаслідок пожеж загинуло майже 2 819 осіб, у тому числі 95 дітей; 1537 осіб отримали травми, з них 160 дітей.

Економічні втрати від пожеж склали понад 2 млрд. грн. з них прямі матеріальні збитки становлять понад півмільярда (665 млн. 396 тис. грн.), а побічніпонад 1,5 млрд. грн. (1 млрд. 644 млн. 83тис.грн.).

Щоденно в Україні, в середньому, виникало 170 пожеж, економічні втрати від яких складали 6 млн. 327 тис. грн. Кожною пожежею державі наносились прямі збитки на суму 1 млн. 823 тис. грн. 9,3 тис. грн.

Кожного дня внаслідок пожеж, в середньому, гинуло ^ 8 і отримувало травми 4 особи, вогнем знищувалось або пошкоджувалось 61 будівля та 8 одиниць техніки. За місцем виникнення пожежі розподіляються таким чином:

пожежі у житловому секторі - від 70 до 80 %;

на виробництві - понад 3-4 %;

сільськогосподарські об'єкти - 1,0 - 2,5 %;

об'єкти торгівлі та склади - 1,0 - 2,5 %;

новобудови - 1,0 - 2,5 %;

місця з масового перебування людей - 1,0-2,5%.

Статистичні дані показують, що основними причинами пожеж на виробництві є:


В цілому, включаючи побутовий сектор, найпоширенішими причинами пожеж в Україні є:


^ У сільському господарстві існують умови для виникнення всіх видів загоряння (спалах, займання,самозаймання, вибух). Саме цим можна пояснити ту величезну кількість пожеж, які щорічно виникають у сільській місцевості.

Серед пожеж, що виникали за останні роки, були такі, що призводили до людських жертв, загибелі худоби і птиці, знищення складів із зерном та іншою продукцією, сільськогосподарської техніки і обладнання, великих хлібних масивів тощо.

Аналіз причин пожеж, що виникають в період збирання врожаю, показує, що найбільш поширеними з них є недотримання вимог пожежної безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки, куріння, порушення вимог пожежної безпеки при застосуванні джерел відкритого вогню при ремонті, спалюванні рослинних решток, внаслідок обриву і замикання провідників ліній електропередач тощо. Пожежі виникають від іскор, що вилітають із труб двигунів внутрішнього згоряння, а також при порушенні герметичності між вихлопним колектором і блоком двигуна, від вогню механічного походження, несправної системи електрообладнання тощо.

^ Основними причинами пожеж у сільському господарстві є:

1.
застосування відкритого вогню в різних місцях на фермах, виникнення іскор електричного і механічного походження;

2.
виникнення вогню в місцях короткого замикання електричних провідників; дія сонячних променів (фокусування через посудини, заповнені рідинами);

3.
поява вогню від механічного перегрівання оброблюваних матеріалів;

4.
підвищена температура при адіабатичному стисненні (компресорні установки);

5.
джерела вогню, що виникають внаслідок вибухів та інші.


У сільській місцевості близько 70-80 % загальної кількості пожеж виникають у житловому секторі.

Можливість виникнення пожежі на виробництві (в побуті) оцінюється його ймовірністю, яка залежить від можливості виникнення умов, необхідних і достатніх для виникнення загоряння.

Будь-яка пожежа не трапляється сама по собі, а викликана конкретними умовами. Одночасна поява у просторі трьох факторів – горючої речовини, окислювача та джерела запалювання — може при певних кількісних і якісних співвідношеннях спричинити виникнення та розвиток пожежі (рис. 1). Пожежа -це процес горіння, який не контролюється.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 776 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...