Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Функції політичної економії



Функція всякої науки - це те, заради чого вивчається її пред­мет, яку роль наука відіграє в суспільному житті. Функції політич­ної економії відповідають на питання: для чого суспільству, дер­жаві, окремій моделі слід вивчати економічні відносини.

Політичній економії властиві такі функції: теоретико-пізна-вальна, практична, критична, методологічна та виховна.

Теоретико-пізнавальна функція пояснює закономірності, процеси та явища економічного життя суспільства. Вона допо­магає людині, спеціалістам, керівникам підприємств орієнту­ватися в складних економічних процесах, що відбуваються в житті суспільства, мати про них наукове, а не побутове, суд­ження.

Будь-яке знання є цінним не само по собі, а тим, що слу­жить практичним цілям суспільства. Тому теоретико-пізна-вальну функцію має доповнювати практична функція. Якщо, наприклад, теоретико-пізнавальна функція спрямована на роз­робку методологічних підходів і принципів аналізу соціально орієнтованої ринкової економіки, то практична функція на­цілена на створення національних банків, економічної, со­ціальної та екологічної інформації, організації центрів дослі­дження.

У широкому розумінні практична функція політичної еко­номії зводиться до того, що є науковою основою економічної політики держави. Як правило, провідниками економічної по­літики в країнах з розвинутою ринковою економікою є вчені - політекономи (доктори наук, професори, академіки). Вони ж є радниками з економічних питань президентів та керівників урядів.

Критична функція полягає в можливості того, хто володіє політ-економічними знаннями, оцінити те чи інше економічне явище в суспільстві, зробити певні наукові обґрунтовані висновки.

Роль методологічної функції в тому, що політекономія є теоретичною базою, основою всіх інших конкретних економічних наук – економіка підприємства, економіка галузі, банківська справа, маркетинг, менеджмент тощо.

Змістом виховної функції економічної теорії є формування економічної психології людини, соціальної або професійної групи. Вивчення політичної економії формує сучасне економічне мислення, орієнтоване на свідому поведінку, зокре­ма, в умовах ринку. Завдяки виховній функції майбутнім спеціалістам прищеплюється вболівання за стан справ у вітчизняній економіці, прагнення своєю активною поведін­кою та компетентністю сприяти прискоренню економічного розвитку країни.

Тема 2





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 389 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...