Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фізкультхвилинка і фізкульт пауза



Тривале сидіння в одній позі й розумове напруження дошкільнят під час занять (за винятком занять з фізичної культури та музичних) призводять до розумової втоми, послаблення уваги, зниження працездатності.

Проведення під час занять фізкультурних хвилинок у вигляді невеликих комплексів гімнастичних вправ позитивно впливає на організм, посилює працездатність дітей.

Завдання цих двох форм однакові:

· Повернути втомленій дитині працездатність, увагу;

· Зняти м’язове і розумове напруження;

· Попередити порушення постави.

До комплексів вправ для фізкультурних хвилинок входить 3 – 4 вправи, кожна з яких повторюється по 4 – 6 разів. Загальна тривалість – 1 – 2 хв.

Ці вправи виконуються з різних вихідних положень: сидячи за столом, стоячи за столом, стоячи біля столу. До комплексів треба вводити вправи, які вивчались на заняттях з фізичної культури. Це зекономить час, який довелося б витратити для пояснення того чи іншого вихідного положення й виконання вправи. Наприклад, піднімання рук угору та розведення їх у сторони, колові рухи руками, нахили тулуба вперед та в сторони, почергові згинання ніг, напівприсідання і присідання та т. ін.

У комплекси фізкультурних хвилинок слід вводити вправи для ніг, особливо коли діти виконують комплекс у положенні стоячи за столом або біля столу. Такі вправи стимулюють кровообіг у нижніх кінцівках, у ділянках таза й живота дитини.

Комплекси вправ для фізкультурних хвилинок змінюються через 2 – 3 тижні, причому змінювати можна не весь комплекс, а тільки окремі вправи, вихідні положення, амплітуду рухів. Усе це створює в дітей враження новизни вправ, і вони виконують їх з неослабним інтересом.

Перед проведенням фізкультурної хвилинки педагог пропонує дітям приготуватись до виконання вправ. Пропонувати вправи слід спокійним тоном, щоб не викликати зайвого збудження й не відвертати увагу дітей від навчального процесу. Вихователь показує рухи, а потім пропонує дітям виконати їх. Якщо вправи знайомі дошкільнятам і виконувались раніше, не варто їх показувати, а досить лише сказати: «Виконуємо першу вправу», «Виконуємо другу вправу» та ін.

Під час виконання вправ особливу увагу слід звертати на дихання. Важливо, щоб діти дихали глибоко (через ніс, а видихали ротом), поєднуючи дихання з рухами. Вдих має відповідати рухам, що розширюють грудну клітку й випрямляють тулуб (піднімання рук угору, розведення їх у сторони і т. ін.), видих – рухам, що звужують грудну клітку (нахили тулуба вперед, опускання рук та ін.). Якщо у вправах немає чітко обумовлених фаз вдиху й видиху, дихати треба рівномірно в довільному темпі.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1364 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...