Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Рекомендовано до друку Вченою радою факультету МЕВ



Протокол №2 від 27.11.2009 р.

© Іванова Л. О., Музика О. М., 2010


1. Мета і завдання курсової роботи

Розвиток в Україні ринкових відносин, формування сучасної моделі економічного зростання, забезпечення інтеграції України у світове господарство, підвищення міжнародної конкурентоспроможності потребує, безумовно, висококваліфікованих кадрів. Вирішенню багатьох завдань, що постають перед економікою України, значною мірою сприяє підготовка фахівців з напряму «Маркетинг» — основоположного для професійних діячів ринку. Сьогодні маркетинг став ключовим елементом будь-якого бізнесу. Фахівці усіх галузей економіки використовують інструменти маркетингу для управління попитом на їхні товари та послуги.

Навчальний план підготовки фахівців з напряму «Маркетинг» у Львівській комерційній академії передбачає вивчення курсу «Кон’юнктура ринків», який входить до блоку професійно орієнтованих дисциплін. Цей курс, серед інших, охоплює низку питань, пов’язаних із структурними змінами пропозиції, попиту, рівня цін, оцінкою поточної ринкової кон’юнктури та перспективами розвитку товарного ринку, характеристикою його фірмової структури, визначенням місця та значення конкретного товарного ринку в системі світового, спрямуванням основних експортно-імпортних потоків.

Глибшому вивченню дисципліни «Кон’юнктура ринків» сприяє виконання студентами курсової роботи, що входить до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра з напряму «Маркетинг». Виконання курсової роботи з дисципліни «Кон’юнктура ринків» має на меті:

по-перше, систематизувати, закріпити та розширити теоретичні та практичні знання студентів щодо особливостей перебігу загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури окремих товарних ринків у сучасних умовах;

по-друге, освоїти студентами методологію дослідження загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури окремих товарних ринків;

по-третє, здійснити студентами самостійно аналіз економічних процесів на окремому товарному ринку, узагальнити результати та визначити тенденції розвитку;

по-четверте, розвинути у студентів навики використання комп’ютерних програм, економіко-математичних та статистичних моделей для ефективної обробки та аналізу інформаційного матеріалу;

по-п’яте, навчити студентів грамотно і переконливо викладати власні думки та професійно презентувати їх широкому загалу.

Окрім того, ця курсова робота є важливим підготовчим етапом для виконання дипломної та магістерської роботи з напряму підготовки «Маркетинг», об’єктивно відображає творчі та аналітичні якості студента.

Підготовка і виконання курсової роботи з дисципліни «Кон’юнктура ринків» водночас є однією з важливих та необхідних форм такої діяльності студентів у вищому навчальному закладі IV рівня акредитації, як наукова робота. Беззаперечно, що основна мета наукової роботи якраз і полягає у формуванні у студентів світогляду, активізації пізнавальної діяльності, систематизації, закріпленні та розширенні отриманих знань і вмінь під час вирішення навчальних, наукових та підприємницьких завдань.

Курсова робота повинна мати комплексний характер, бути логічно завершеною, відображати творчі аналітичні якості студента, які дають можливість оцінити отримані знання та вміння, їх практичне застосування.

2. Основні вимоги до якості курсової роботи

У процесі виконання курсової роботи студент відповідно до кваліфікаційних вимог, що пред’являються, повинен проявити свої знання загальнотеоретичних і фундаментальних та професійно орієнтованих дисциплін, які розкривають теоретичні засади та практичні питання підготовки і здійснення дослідження загальногосподарської кон’юнктури та кон’юнктури конкретних товарних ринків, а також навички систематичної роботи з різноманітними джерелами інформації, використання кон’юнктурних показників та індикаторів для аналізу та оцінки стану ринкової ситуації, виявлення причинно-наслідкових зв’язків у розвитку економічної кон’юнктури, підготовлення прогнозів кон’юнктури, складання документів за результатами дослідження кон’юнктури.

Курсова робота як один з етапів підготовки фахівців напряму підготовки «Маркетинг» повинна відповідати таким вимогам:

відображати реальні процеси, які відбуваються у світовому господарстві, економіці окремої країни чи на певному товарному ринку;

бути актуальною, тобто присвяченою дослідженням та розробкам, які стосуються сучасного стану загальногосподарської кон’юнктури чи кон’юнктури товарного ринку;

містити елементи самостійного дослідження, виконаного студентом на основі аналізу навчальної та наукової літератури, нормативних документів, матеріалів періодичних наукових видань тощо;

містити конкретні висновки, які стосуються подальших напрямів розвитку об’єкта дослідження;

бути виконана з використанням комп’ютерної техніки та сучасних пакетів прикладних програм, економіко-математичних методів.

Процес виконання курсової роботи складається з декількох етапів:

1. Вибір та затвердження теми.

2. Підбір та вивчення літературних джерел.

3. Узгодження плану курсової роботи з науковим керівником.

4. Вивчення об’єкта дослідження, опрацювання та аналіз статистичних даних, оперативних, звітних та дослідницьких матеріалів.

5. Написання тексту і оформлення курсової роботи.

6. Захист курсової роботи на кафедрі відповідно до встановленого графіку.


3. Вибір та затвердження теми курсової роботи

З урахуванням своїх наукових зацікавлень, майбутньої практичної діяльності студент самостійно обирає тему курсової роботи, користуючись рекомендованою тематикою курсових робіт з дисципліни «Кон’юнктура ринків» (подано в цих методичних вказівках) і програмою курсу «Кон’юнктура ринків». Якщо студент пропонує тему курсової роботи, не передбачену рекомендованою тематикою, то він повинен належним чином обґрунтувати її актуальність, перспективність та відповідність курсу «Кон’юнктура ринків».

Вибір теми повинен бути усвідомленим та зваженим, обумовленим врахуванням індивідуальних здібностей і зацікавлень студента або логічним продовженням попередніх наукових досліджень: рефератів, повідомлень на наукових студентських семінарах, конференціях та ін.

Офіційним закріпленням теми курсової роботи є заява, яку студент пише на ім’я завідувача кафедри маркетингу (див. додаток А). Примірник заяви зберігається на кафедрі.

Після закріплення теми студент ознайомлюється з необхідними літературними джерелами та самостійно розробляє попередній план курсової роботи. План роботи залежить від того, що є об’єктом дослідження: загальногосподарська кон’юнктура чи кон’юнктура товарного ринку. Загальногосподарська кон’юнктура характеризує стан всього світового господарства або економіки окремої країни за той чи інший період часу. У разі дослідження загальногосподарської кон’юнктури вивчаються в комплексі всі макроекономічні показники, що знаходить відображення в динаміці ВНП, промислового і сільськогосподарського виробництва, інвестицій, коливань курсів валют, акцій, процентних ставок, зміні внутрішньої і зовнішньої торгівлі та інших показників. Кон’юнктура товарних ринків, на відміну від загальногосподарської, вивчає поточні зміни та коливання у сфері виробництва, збуту і споживання окремих конкретних товарів, впливи економічного середовища, інших ринків та всього комплексу внутрішніх і зовнішніх факторів. Кожен об’єкт має свою специфіку вивчення та, відповідно, методологію пізнання економічних процесів.

Курсова робота – це самостійне науково-практичне дослідження, яке дає змогу оцінити якість знань студента, його вміння застосовувати їх на практиці. Студент виконує курсову роботу самостійно під керівництвом наукового керівника, який призначається кафедрою маркетингу. Науковий керівник надає студенту наукову та методичну допомогу, контролює перебіг виконання роботи, вносить необхідні зміни у план дослідження, скеровує на доцільність тих чи інших висновків та рекомендацій тощо.

У визначені терміни студент подає на розгляд науковому керівнику попередній план курсової роботи. Після обговорення чи необхідних уточнень план курсової роботи затверджується науковим керівником в остаточній редакції.

Ретельно продуманий і розроблений план забезпечить якісне написання курсової роботи. Належно оформлений примірник плану зберігається у студента і згодом додається до примірника виконаної курсової роботи. Орієнтовні плани курсових робіт наведені у цих методичних вказівках.

4. Структура та зміст курсової роботи

Зміст курсової роботи та її структура визначається студентом разом з науковим керівником. Як правило, курсова робота має таку структуру:

· вступ;

· теоретичний огляд;

· дослідницька частина (аналіз та прогноз кон’юнктури);

· висновки;

· перелік використаних літературних джерел;

· додатки.

Вступ

Вступ до курсової роботи починається, як правило, з обґрунтування актуальності теми дослідження, аналізу ступеня вивчення проблеми, її новизни. У вступі обов’язково вказується об’єкт. Після наведення зазначених аспектів вступу необхідно:

· сформулювати мету курсової роботи. Мета може бути викладена одним чи декількома пунктами. Зазвичай мета не повторює тему курсової роботи, а розвиває та уточнює її;

· перерахувати завдання, які вирішувались під час виконання курсової роботи і сприяли досягненню поставленої мети;

· окреслити використані джерела інформації;

· зазначити використані методи аналізу та обробки інформації;

· вказати, де можуть бути використані результати курсової роботи.

Вступ завершується інформацією про обсяг текстової частини курсової роботи (в сторінках), кількість таблиць, рисунків, додатків. Остаточний варіант вступу студент готує після виконання і написання всієї курсової роботи.

Обсяг текстової частини підрозділу «Вступ» невеликий — 1,5-2 сторінки; як правило, в цій частині курсової роботи не застосовуються таблиці та рисунки.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 283 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...