Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Спеціалізація аптек - це організаційна форма надання лікарського забезпечення населенню і лікувально-профілактичним закладам. Розрізняють такі види спеціалізації (схема 7.1):
1. За специфікою виробничої діяльності:
· аптеки виробничі (спеціалізуються з забезпечення населення лікарськими засобами індивідуального виготовлення, готовими лікарськими засобами, виробами медичного призначення і супутніми товарами);
· аптеки готових лікарських форм (спеціалізуються з забезпечення населення готовими лікарськими засобами, виробами медичного призначення і супутніми товарами).
2.За специфікою збутової діяльності (специфікою споживачів):
· аптеки відкритого типу (забезпечують лише індивідуальних споживачів - населення);
· аптеки закритого типу, а саме: міжлікарняні і лікарняні (забезпечують лише організації-споживачі - лікувально-профілактичні заклади);
· аптеки змішаного типу, тобто територіальні аптеки, особливо у сільській місцевості, та деякі лікарняні і міжлікарняні аптеки (забезпечують як населення, так і лікувально-профілактичні заклади).
3.За характером групи хворих, які обслуговуються:
· аптеки дитячих лікарських форм (спеціалізуються з забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення осіб дитячого віку з урахуванням їх психофізіологічних особливостей);
· аптеки матері і дитини (спеціалізуються з забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення вагітних жінок, матерів з грудними дітьми та осіб дитячого віку з врахуванням їх психофізіологічних особливостей);
· аптеки геріатричні (спеціалізуються з забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення осіб поважного віку з врахуванням їх психофізіологічних особливостей).
4.За специфікою груп лікарських засобів, що відпускаються з аптек:
· аптеки лікарських рослин (спеціалізуються з забезпечення населення лікарською рослинною сировиною і лікарськими засобами, виготовленими з неї);
· аптеки гомеопатичні (спеціалізуються з виготовлення і відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів-гомеопатів);
· аптеки, які спеціалізуються в переважному відпуску окремих груп лікарських засобів - зокрема, за рецептами лікарів профільних лікувально-профілактичних закладів (психоневрологічний, шкірно-венерологічний, наркологічний диспансери тощо). Для цього в аптеці концентрується відповідний асортимент лікарських засобів (наркотичних, психотропних, гормональних, дерматовенерологіч- них тощо), максимальний за повнотою і глибиною.
5.За специфікою додаткових функцій:
· аптеки навчально-виробничі (структурні підрозділи вищих навчальних закладів фармацевтичного спрямування, на які, крім основних функцій, додатково покладено проведення практичних занять із студентами-провізорами (фармацевтами) з метою закріплення теоретичних знань і набуття практичних навиків, проходження навчальних і виробничих практик та виконання курсових і дипломних робіт з фармацевтичних дисциплін).
· аптеки центральні (районні) (окрім основних функцій, додатково покладено адміністративне та організаційно-методичне керівництво аптечною мережею).
6.За формою реалізації безрецептурних препаратів:
аптеки з традиційним продажем (через прилавок);
аптеки з відкритою формою продажу (спеціалізуються на самообслуговуванні щодо лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та інших товарів, визначених законодавством, шляхом облаштування залу обслуговування з вільним доступом населення за присутності в ньому фахівців-консультантів /провізорів, фармацевтів).
7. За специфікою підприємницького середовища:
· аптеки традиційні (офлайнові) (спеціалізуються на традиційній торгівлі лікарськими засобами);
· інтернет-аптеки, або онлайнові аптеки: спеціалізуються на електронній (дистанційній) торгівлі (Е-соmmегсе), тобто використанні Іntеrnеt-технологій для підтримки торгових операцій між діловими партнерами, одна або дві сторони з яких є кінцевим споживачем (організацією-споживачем).
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 5968 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!