Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Капітал як складова ресурсів підприємства: сутність, принципи формування та класифікація



Капітал підприємства характеризує загальну вартість засобів у грошовій, матеріальній та нематеріальній формах, які інвестуються в формування його активів. Основні характеристики капіталу: капітал підприємства є фактором виробництва; характеризує фінансові ресурси підприємства, які забезпечують дохід; капітал є головним джерелом формування добробуту власності; капітал підприємства є головним вимірником ринкової власності підприємства; динаміка капіталу є важливим показником рівня ефективності господарської діяльності підприємства. Принципи формування капіталу підприємства: урахування перспектив розвитку господарської діяльності підприємства; забезпечення відповідності обсягу капіталу, що залучається, обсягу активів підприємства, що формується; забезпечення оптимальності структури капіталу з позицій ефективного його функціонування; забезпечення мінімізації витрат із формування капіталу з різних джерел; забезпечення високоефективного використання капіталу в процесі господарської діяльності. Класифікація капіталу підприємства: за цілями використання(виробничий -характеризує засоби підприємства інвестовані в операційні активи для здійснення виробничо-господарської діяльності; позиковий -інвестується у грошові інструменти; спекулятивний -характеризує частину. яка використовується в процесі здійснення спекулятивних операцій); за формами інвестування(у фінансовій формі; у матеріальній формі; у нематеріальній формі); за об’єктом інвестування (основний -та частина, яку використовує підприємство у необоротні активи; оборотний-та частина капіталу, яка інвестується в усі оборотні); за організаційно-правовими формами діяльності(акціонерний -у формі акціонерних товариств; пасовий -з обмеженою відповідальністю; індивідуальний); за характером використання у господарському процесі(працюючий -бере участь у доходах підприємства; непрацюючий -інвестується в активи. який не бере участі в господарській діяльності); за характером використання власника(споживчий -після розподілу втрачає функцію капіталу; накопичуваний -різні форми його приросту); до правових норм(легальний; тіньовий).





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 778 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...