Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

К Р Е Д И Т Н О Г О Р И Н К У У К Р А Ї Н И



Структура кредитного портфеля не лише відображає особливості кредитної політики того чи іншого комерційного банку, а й відзер-калює загальний стан економічного здоров’я держави.

Теж передусім проаналізуємо структуру і динаміку кредитування комерційними банками вітчизняних суб’єктів господарювання та фі-зичних осіб, тобто концевих споживачів кредитних ресурсів.

Що ж стосується межбанківських кредитів, то вони, як прави-ло, є проміжною ланкою між кредитором і кінцевим позичальни-ком. У межах банківської системи їх загальний обсяг коливаєтьтся від збільшення чи зменшення обсягів кредитного портфеля окре-мих банків, стану їх платіжних календарів, обсягів клієнтських пла-тежів та від цілої низки інших факторів. Одне слово, сукупний об-сяг міжбанківських кредитів значною мірою залежить від загальної суми кредитного портфеля комерціних банків, проте на практиці не

справляє зворотного впливу на обсяги кредитування кінцевих позичальників.

Аналіз структури кредитного портфеля комерційних банків Ук-раїни за весь період спостережень дає підстави для певних узагалі-нень щодо пріоритетів кредитної політики банківського сектора еко-номіки, а саме:

* В Україні об’єктами кредитування є переважно юридичні особи. Обсяги наданих кредитів фізичним особам і підприємцям не перевищують 5 % від загального кредитного портфеля.

* Банківські установи, як правило, кредитують позичальників на короткі терміни, однак останнім часом почала формуватися тенден-ція до поступового зростання питомої ваги довгострокових креди-тів.

* Абсолютна сума і питома вага кредитів, наданих в іноземній

валюті, стабільно зростають.

* Динаміка розподілу кредитного портфеля за формами власно-сті підприємств - позичальників свідчить про зацікавленість комер-ційних банків у кредитуванні переважно недержавних господарни-ків.

* За організаційно - правовою формою господарювання пози-чальники - це здебільшого акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю та колективні підприємства.

* Щодо видів кредитів, які надають комерційні банки, то серед них останнім часом домінують кредити у плинну діяльність.

* Намітилися зміни у структурі кредитів за направленнями еко-номічної діяльності: нині зменшується питома вага кредитів, наданих для проведення торгівельних операцій, натомість зростає частка кре-дитів, наданих сільському господарству.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 213 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...