Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основи програмування мовою Visual Basic



План викладу матеріалу розділу

1. Візуальні засоби проектування.

2. Знайомство з Visual Basic 6.0.

3. Програмування коду у Visual Basic.

4. Використання конструкцій розгалуження і циклів у Visual Basic.

5. Програмування елементів інтерфейсу.

6. Приклад розробки додатка.

Ключові терміни розділу
Візуальні засоби проектування Константи
Система Visual Basic 6.0 Типи даних
Елементи управління додатком Методи
Властивості об'єктів Оператори
Редактор коду Конструкції
Змінні Вбудовані константи

5.1. Візуальні засоби проектування

Найпростішою та, відповідно, найпоширенішою мовою програмування в усі роки була алгоритмічна мова Basic (Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code), створена Ще в далекому 1963 p. з орієнтацією на початківців у галузі програмування. Простота мови забезпечувала можливість писати комп'ютерні програми для своїх прикладних застосувань математикам, економістам, інженерам і т.д. З плином часу мови програмування розвивались та вдосконалювались.

Із появою операційної системи Windows та стрімким ростом її популярності змінились і мови програмування. Річ у тому, що написати прикладний додаток до Windows звичайними засобами було практично неможливо. Розробники деяких мов запропонували своїм користувачам різного роду функції, процедури, набори бібліотек для створення та функціонування вікон, які не знайшли достатнього поширення через складність конструкцій, наближених до псевдокодів.

Є підстави стверджувати, що лише з появою візуальних засобів проектування було повністю задоволено вимоги користувачів по створенню прикладних додатків для Windows. Ці засоби дають змогу, образно кажучи, не створювати вікна, кнопки, інших елементів інтерфейсу самому, а зробити це зручним, передбаченим у Windows способом - мишею, як, наприклад, у графічному редакторі. Після створення такої конструкції, або каркасу, залишається лише запрограмувати події, які з цими об'єктами відбуваються: наприклад, натискання кнопки миші, клавіатури, подвійне натискання кнопки миші і т.д.

Зауважимо, що, незважаючи на значне спрощення процесу, розробка додатків для Windows однак потребує серйозного підходу - різні програмні продукти на ринку володіють власними підходами щодо принципів обробки подій, правил написання програмного коду і т.д. Проте головної мети досягнуто - тепер, як і раніше, знову є можливість користува-чам-нефахівцям в галузі програмування писати власні програми, не відстаючи від часу - цього разу для Windows.

Серед популярних у наш час візуальних засобів проектування можна виділити такі, як Delphi, C++ Builder, Visual Basic. Останній є вдосконаленням популярної мови програмування з метою створення Windows-проектів і, поєднуючи візуалізовані методи створення форм, зберігає при написанні програмного коду усі переваги простоти цієї алгоритмічної мови. Розглянемо основні принципи створення Windows-додатків у версії Visual Basic 6.0.





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 648 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...