Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Довіреність та її види. Представництво без повноважень



Волевиявлення виражається шляхом видачі довіреності. Однак законодавством можуть бути передбачені й іншої форми вираження волевиявлення, що є підставою виникнення повноваження. Так, повноваження учасника товариства з повною відповідальністю можуть підтверджуватися відповідним положеннями установчого договору (ст. 68 Закону "Про господарчі товариства"), що породжують повноваження з моменту підписання договору.

Довіреність – це письмовий документ, що видається представнику особою, яку представляють, для представництва перед третіми особами. Вимоги до довіреності: письмова форма; реквізити: вказівка на суб”єкти, місце, дату видачі; має бути зазначений обсяг повноважень, наданий представникові особою, яку представляють. Залежно від обсягу повноважень, що надаються повіреному особою, яку він представляє, вирізняють два види довіреності: загальна довіреність; спеціальна (у тому числі разова) довіреність.

Загальна (генеральна) довіреність уповноважує представника на здійснення правочинів та інших юридичних дій різного характеру.

Спеціальна довіреність надає повноваження на здійснення юридичних дій або правочинів певного типу. Видача довіреності є одностороннім правочином.

Довіреність завжди має письмову форму. Вона може бути простою письмовою або письмовою нотаріальною. Нотаріальне посвідчення довіреності потрібне на здійснення правочинів, для яких нотаріальна форма є обов”язковою. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню. Строк дії довіреності встановлюється у самій довіреності. Якщо строк не зазначено, вона зберігає силу аж до її припинення. При передорученні строк дії довіреності не може перевищувати строк дії основної довіреності. Якщо в довіреності не вказано дату її видачі, вона є нікчемною. до нотаріально посвідченої довіреності прирівнюються:

— довіреності військовослужбовців та інших осіб, що перебувають на лікуванні в госпіталях, санаторіях та інших військово-лікувальних установах, посвідчені начальниками, їх заступниками по медичній частині, старшими і черговими лікарями цих госпіталів, санаторіїв та інших військово-лікувальних установ;

— довіреності військовослужбовців, а в пунктах дислокації військових частин, з'єднань, установ і військово-учбових закладів, де немає державних нотаріальних контор, приватних нотаріусів, посадових осіб і органів, що здійснюють нотаріальні дії, також довіреності робітників і службовців, членів їх сімей та членів сімей військовослужбовців, посвідчені командирами (начальниками) цих частин, з'єднань, установ і закладів;

— довіреності осіб, що знаходяться у місцях позбавлення волі, посвідчені начальниками місць позбавлення волі.

Припинення довіреності настає:

1) внаслідок закінчення її терміну;

2) стосовно разової довіреності – здійсненням представником дій, на які він уповноважений.

3) У разі скасування її особою, яку представляють;

4) Внаслідок відмови від неї представника.

Представництво без повноважень і з перевищенням повноважень

Угода, зроблена без повноваження чи з його перевищенням, породжує права, в особи, що представляється, і обов'язки стосовно третіх осіб лише у випадку наступного схвалення їм такої угоди.

По суб'єктивному відношенню особи до дій, зробленим від імені іншої особи без повноважень, можна виділити наступні види діяльності неуповноваженого представника:

1) навмисне здійснення діяльності в інтересах іншої особи без повноважень у надії одержати схвалення зроблених дій;

2) виступ від імені іншої особи без повноважень у результаті помилкового припущення про їхнє існування;

3) навмисна діяльність від імені іншої особи без повноважень з метою одержати вигоду для себе.

Контрольні питання:

1. Представництво: поняття і характерині риси.

2. Види представництва

3. Повноваження представника

4. Довіреність.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 397 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...