Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Екологічний слід



Екологічний слід – це метафора, яка використовується для визначення площі земної та морської поверхонь, гіпотетично необхідних для забезпечення жителів Землі ресурсами, необхідними для підтримки свого існування та поглинання відходів, за умов використання передових технологій.

Аналіз екологічного сліду апроксимує кількість екологічно продуктивно землі та морських ресурсів необхідних для підтримання життя населення, виробництва товарів, чи виконання визначених дій.

Розрахунок «екологічного сліду» здійснюється наступним чином:

1. Оцінка потоків ресурсів та відходів.

2. Переведення в одиниці площі земель.

3. Переведення в одиниці «глобальних гектарів».

4. Підсумовування всіх глобальних гектарів=загальнолюдський попит.

5. Підсумовування всіх наявних площ=загальнолюдська пропозиція.

6. Визначенния чи більше попит пропозиції.

«Екологічний слід» - це сума шести складових:

1. Рослинницький слід.

2. Тваринницький слід.

3. Лісовий слід.

4. Рибний слід.

5. Енергетичний слід.

6. Будівницький слід.

Рослинницький слід – це площа необхідна для вироництва продукції рослинництва (для животних та людини).

Рілля – найбільш продуктивна земля. Один гектар культивованої рослинницької землі дорівнюють 2,11 глобальним гектарам

Середній рослинницький слід (за 2001 рік) на одну людину склав в середньому 0,49 глобального гектара

Тваринницький слід – це необхідна для випасу та утримання сільськогосподарських тварин. Тваринницька земля менш продуктивна. Один гектар тваринницької землі дорівнює 0,47 глобальним гектарам. У 2001 році рослинницький слід на одну особу склав в середньому 0,14 глобальних гектара.

Лісовий слід – це площа необхідна для виробництва споживаємої деревини.

Лісові насадження є досить продуктивними так один гектар лісу дорівнює 1,35 глобальним гектарам. В 2001 році лісовий слід на душу населення склав в середньому 0,17 глобальних гектарів.

Рибний слід – це площа необхідна для виробництва споживаємої морської риби та морепродуктів. Ловля риби найменш продуктивне так один гектар морської території дорівнює 0,35 глобальним гектарам. В 2001 році рибний слід на душу населення склав в середньому 0,13 глобальних гектарів.

Енергетичний слід – це площа необхідна для виробництва енергії.

При розрахунку енергетичного сліду враховують чотири види енергії: 1. Викопне паливо; 2. Паливо із деревини; 3. Ядерна енергія; 4. Гідроенергія.

Розрахунок енергетичного сліду для викопного палива зводиться до розрахунку площі необхідної для поглинання всієї викинутої кількості СО2. Для палива із деревини – визначають необхідну кількість лісів для виробництва палива із деревини. Для Ядерної енергії визначається як еквівалента викопному паливу. Для гідроенергії визначають площу басейнів та дамб.

В 2001 році енергетичний слід на душу населення за викопним паливом склав в середньому 1,03 глобальних гектарів, за паливом із деревини – 0,06 глобальних гектари, за ядерною енергією – 0,09 глобальних гектари, за гідроенергією – 0,003 глобальних гектари.

Будівничий слід – це площа необхідна для розміщення транспорту та інфраструктури. Вважається такоюж продуктивною як рілля так один гектар будівничого сліду дорівнює 2,11 глобальним гектарам. В 2001 році будівничий слід на душу населення склав в середньому 0,07 глобальних гектарів.

Загальний екологічний слід:

Загальна доступна кількість (пропозиція) у 2001 році – 1,8 глобальних гектари на людину.

Загальний екологічний слід (попит) у 2001 році – 2,2 глобальних гектари на людину.

Найбільше споживають природних ресурсів розвинуті країни світу.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 1278 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...