Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Форми державного регулювання діяльності банків



Адміністративне регулювання
1) реєстрація банків і ліцензування їх діяльності 2) встановлення вимог та обмежень щодо діяльності банків 3) застосування санкцій адміністративного чи фінансового характеру 4) нагляд за діяльністю банків 5) надання рекомендацій щодо діяльності банків
Індикативне регулювання
1) встановлення обов'язкових економічних нормативів 2) визначення норм обов'язкових резервів для банків 3) встановлення норм відрахувань до резервів на покриття ризиків від активних банківських операцій 4) визначення процентної політики 5) рефінансування банків 6) кореспондентських відносин 7) управління золотовалютними резервами, включаючи валютні інтервенції 8) операцій з цінними паперами на відкритому ринку 9) імпорту та експорту капіталу

Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.

Наглядова діяльність Національного банку України охоплює всі банки, їх підрозділи, афілійованих та споріднених осіб банків на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог законодавства України щодо здійснення банківської діяльності.

При здійсненні банківського нагляду Національний банк України має право вимагати від банків та їх керівників усунення порушень банківського законодавства, виконання нормативно-правових актів Національного банку України для уникнення або подолання небажаних наслідків, що можуть поставити під загрозу безпеку коштів, довірених таким банкам, або завдати шкоди належному веденню банківської діяльності.

Національний банк України здійснює реєстрацію та ліцензування комерційних банків.

Банк має право здійснювати банківську діяльність тільки після отримання банківської ліцензії.

Банківська ліцензія надається Національним банком України на підставі клопотання банку за наявності документів, що підтверджують:

- наявність сплаченого та зареєстрованого підписного капіталу банку;

- забезпеченість банку належним банківським обладнанням, комп'ютерною технікою, програмним забезпеченням, приміщеннями відповідно до вимог Національного банку України;

- наявність як мінімум трьох осіб, призначених членами правління (ради директорів) банку, які мають відповідну освіту та досвід, необхідний для управління банком.

Національний банк України може відмовити у наданні ліцензії, якщо зазначені умови не виконані банком протягом одного року з дати державної реєстрації банку. В такому разі державна реєстрація банку скасовується і банк ліквідується.

НБУ до банків та інших фінансово-кредитних установ застосовує такі заходи впливу за порушення банківського законодавства:

1. Письмове застереження.

2. Укладення письмової угоди з банком.

3. Скликання загальних зборів учасників, спостережної ради банку, правління (ради директорів) банку.

4. Видання розпорядження щодо:

а) зупинення виплати дивідендів чи іншої форми розподілу капіталу;

б) встановлення для банку підвищених економічних нормативів;

в) підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами;

г) обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банками операцій з високим рівнем ризику;

д) заборони надання бланкових кредитів;

е) накладення штрафів;

є) тимчасова заборона власнику істотної участі в банку використовувати право голосу придбаних акцій (паїв);

ж) тимчасове відсторонення посадової особи банку від посади;

з) реорганізація банку;

и) призначення тимчасової адміністрації

5. Відкликання ліцензії та ліквідація банку.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 421 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...