Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Засоби виявлення пожежі та оповіщення про неї. Пожежна сигналізація



Критичною тривалістю пожежі вважається час досягнення небезпечних для людини температур і зменшення вмісту кис­ню у повітрі.

Системи автоматичного гасіння пожежі встановлюються у найбільш пожежонебезпечних при­міщеннях, виникнення загоряння в яких може завдати значної мате­ріальної шкоди, а гасіння вимагає значних зусиль.

Для гасіння пожеж застосо­вуються різні види стаціонарних установок. Ці установки можна класифікувати за їх призначенням, принципом дії, режимом роботи, видом використовуваного вогнегасного засобу, способом живлення і способом їх подачі. За призначенням установки підрозділяються на: комплексні уста­новки, установки для попередження пожеж, установки для гасіння пожеж, установки для локалізації пожеж, установки блокування об'єктів від пожеж.

Установки для попередження пожеж призначенні для вве­дення в небезпечну зону вогнегасник засобів або зміни режиму роботи устаткування і тим самим запобігання виникненню ви­бухів та загорянь.

Установки для гасіння пожеж призначенні для повної лік­відації виниклих осередків горіння вогнегасник засобом або створення умов, за яких горіння припиняється.

Установки локалізації пожеж призначені для стримування розвитку осередку горіння дією вогнегасник засобів на вогонь до прибуття рухомого підрозділу пожежної охорони.

Установки блокування від пожеж призначені для захисту об'єктів від небезпечного впливу високих температур, що ви­никають при пожежі, наприклад, для захисту технологічних установок з ємкісними апаратами, які містять легкозаймисті рідини та горючі гази тощо.

Нині найбільшого поширення набули спринклерні та дренчерні установки автоматичного гасіння пожежі.

Для боротьби з пожежами застосовують пожежні сигналіза­ції різноманітного принципу дії. Основними складовими сис­тем автоматичної сигналізації є:

Ø датчики, що монтуються в бу­динках або на території об'єктів і служать для подачі сигналу при пожежі;

Ø приймальні апарати (станції), що забезпечують прийом сигналів від датчиків;

Ø лінії комунікацій, що з'єднують датчики з приймальними апаратами;

Ø джерела електропоста­чання.

Установки пожежної сигналізації є з автоматичним або ручним пуском в залежності від призначення, а також від осо­бливостей оточуючого середовища. їх монтують на пожежоне- безпечних і особливо важливих об'єктах. В залежності від фак­торів, що викликають спрацьовування повідомлювачів, їх по­діляють на теплові, які реагують на підвищення температури оточуючого середовища; димові, що реагують на появу диму.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 945 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...