Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Структуру соціально-психологічного впливу або соціальних впливів можна представити таким чином: суб'єкт, об'єкт, способи впливу, кошти, механізм.
В якості суб'єктів соціальних впливів можуть виступати як людина, окрема особистість, так і спільності.
Об'єктом соціальних впливів виступають найрізноманітніші соціально-психологічні явища: особистість, спільності, їх спосіб життя, стратифікація суспільства, конфлікти, соціальна напруженість груп, натовп і пр. Що ж стосується способів соціальних впливів, то тут можна умовно виділити як силові адміністративні прийоми (застосування військової сили), так і не силові (звільнення, система покарання), а також соціально-психологічні та психотерапевтичні.
Ефективність впливу в чималому ступені залежить і від способу організації і стратегії подачі інформації, які, у свою чергу, обов'язково повинні бути співвіднесені з конкретними характеристиками і актуальним станом тієї аудиторії, по відношенню до якої це інформаційний вплив застосовують..
Психологічний вплив — застосування у міжособистісній взаємодії винятково психологічних засобів з метою впливу на стан, думки, почуття, дії, іншої людини.
До видів психологічного впливу передусім належать:
· Переконання — метод свідомого та організованого впливу на психіку індивіда через звернення до його критичного судження. Як спосіб психологічного впливу, переконання спрямоване на зняття своєрідних фільтрів на шляху інформації до свідомості і почуттів людини. Його використовують для перетворення інформації, котра повідомляється, на систему установок і принципів індивіда.
· Зараження — психологічний вплив на особистість у процесі спілкування і взаємодії, який передає певні настрої, спонуки не через свідомість та інтелект, а через емоційну сферу. Психічне зараження здійснюється через передачу емоційного стану від однієї особи до іншої на несвідомому рівні.
· Навіювання, або сугестія, —метод впливу на психіку людини, пов 'язаний з істотним зниженням її критичності до інформації, що надходить, відсутністю прагнення перевірити її достовірність, необмеженою довірою до її джерел, діє на її свідомість і підсвідомість.Ефективним навіювання буде лише тоді, коли виникатиме ефект довіри.
· Наслідування - процес орієнтації на певний приклад, взірець, повторення і відтворення однією людиною дій, вчинків, жестів, манер, інтонацій іншої людини, копіювання рис ЇЇ характеру та стилю життя. Саме через наслідування здійснюється процес соціалізації особистості, реалізуючись через навчання і виховання.
Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 852 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!