Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

КИЇВ – 2013




Робоча програма «Загальна історія держави і права» для студентів напряму підготовки 0302 міжнародні відносини, спеціальності 8.03020201 «Міжнародне право».

«19» серпня 2013 року – 33 с.

Розробник: д.ю.н., д.і.н., професор, Заслужений юрист України

Білас Іван Григорович

Робоча програма дисципліни «Загальна історія держави і права» затверджена на засіданні кафедри порівняльного і європейського права

Протокол №..1...від “.30...” серпня 2013 року

Завідувач кафедри порівняльного і європейського права

_____________________ (Муравйов В.І.)

«_____» ___________________ 20__ року

Схвалено науково - методичною комісією Інституту міжнародних відносин

Протокол від «10» вересня 2013 року №1

Голова науково-методичної комісії

______________________ (О.А.Коппель)

Схвалено науково-методичною комісією Інституту при Науково-методичній раді Університету /предметною комісією з економічних та юридичних наук (методичною комісією коледжу за напрямом підготовки (спеціальністю))

_____________________________________________________________________

Протокол від «____» _____________ 20___ року №___

Голова науково-методичної (предметної) комісії

________________ (З.О.Луцишин)

«_____» _________________ 20___ року

© Білас І.Г. 2013 р.

© _______ 20___ р.

© _______ 20___ р.


ВСТУП

Навчальна дисципліна «Загальна історія держави і права» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» з напряму підготовки – 0302 міжнародні відносини, спеціальності 6.030202 міжнародне право.

Дана дисципліна входить у цикл нормативних базових за спеціальністю 8. 03020201 «Міжнародне право». Викладається у 1 семестрі І курсу відділення «Міжнародне право» в обсязі – 72 год. (2 кредити ECTS) зокрема: лекції – 18 год., практичні заняття – 16 год., самостійна робота – 38 год. У курсі передбачено 2 змістових модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна – іспитом.

Мета дисциплінизасвоєння положень про історико-правові процеси загальних закономірностей, специфічних особливостей виникнення і розвитку державно-правових форм життя конкретних країн світу в конкретно-історичних умовах та в хронологічній послідовності; сутність, зміст, значення історичних памяток, джерел права та правових систем різних країн, їх порівняльно-правові аспекти; місце, роль та значення України в міжнародній державно-правовій архітектурі на всіх етапах становлення й розвитку національної державності.

Завданняполягає у засвоєнні студентами знань про основні поняття та категорії науки і навчальної дисципліни, вивчення конкретних державних інститутів та систем права, розкриття основних закономірностей процесу державно-правового розвитку країн світу від найдавніших типів і форм античних держав і закінчуючи політичними і правовими структурами сучасності.

Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячений вивченню теоретичних та практичних питань історії виникнення і розвитку держави і права країн стародавнього (античного) світу та середніх віків.

Другий – вивченню теоретичних і практичних питань історії функціонування і розвитку держави і права в період нового та новітнього часу.

В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

- на понятійному рівні: основні тенденції розвитку форм держави і права; принципи організації та функціонування державно-правових систем різних суспільно-економічних формацій: так званого азіатського способу виробництва, рабовласницької, феодальної, буржуазної; еволюційні та революційні шляхи зміни форм держави і права; переваги та недоліки цих шляхів;

- на функціональному рівні: зміст основних проблем навчальної дисципліни історії держави і права зарубіжних країн, закономірностей зміни історичних суспільно-економічних формацій та типів держав, розвиток правових систем;

- на практично-творчому рівні: характерні ознаки демократичних і недемократичних (станово-кастових, тоталітарних) форм держави і права, переваги демократичних форм організації суспільства.

вміти:

- на репродуктивному рівні: пояснити причини виникнення державно-правових моделей різних суспільно-економічних формацій, їх найбільш загальні характеристики, сильні і слабкі сторони кожної такої моделі;

- на евристичному (алгоритмічному) рівні: формувати власну точку зору з юриспруденції, здійснювати наукові дослідження;

- на творчому рівні: використовувати набуті знання та навички для підвищення ефективності професійної діяльності, досліджувати розвиток та послідовність явищ і речей, провадити наукові пошуки.

Місце дисципліни в структурно-логічній схемі освітньо-професійної програми підготовки фахівця за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем. Нормативна навчальна дисципліна “Загальна історія держави і права” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Міжнародне право», є обов’язковою фундаментальною юридичною дисципліною

Зв’язок з іншими дисциплінами. Дисципліна «Загальна історія держави і права» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема «Міжнародне право (основна частина)», «Право Європейського Союзу», політологія, історія політичних і правових учень, історія держави і права України, теорія держави та права, державне право зарубіжних країн та тісно пов’язана з галузевими юридичними дисциплінами країн світу, історію держави і права котрих вона вивчає.





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 209 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...