Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Ефективним засобом зменшення впливу зовнішніх факторів (зміни температури, напруги живлення, розкиду параметрів на роботу підсилювача) є використання диференціальних каскадів (ДК), в яких застосовується принцип балансу електричного мосту (рис. 7.20, а, б).
Рисунок 7.20 – Електричні схеми диференціальних каскадів на БТ (а) і ПТ (б)
У такій схемі два однакових підсилювальних елементи та утворюють два плеча мосту, іншими плечами якого є два однакових резистори навантаження та . Напруга живлення, яка прикладається до вертикальної діагоналі мосту, збалансована на горизонтальній діагоналі, що є виходом. Тому зміна напруги живлення та однакові зміни параметрів елементів схеми від коливань температури чи старіння елементів теоретично не спричиняють зміни напруги у вихідному колі такого каскаду, що в свою чергу дозволяє підсилювати сигнали малого рівня, згідно з чим ця схема нечутлива і до синфазних вхідних сигналів (рис. 7.21). Для утворення корисної вихідної напруги потрібно прикласти до його входів сигнали з протилежними фазами, тобто парафазний чи диференціальний сигнал.
Рисунок 7.21 – Схема подання синфазних вхідних сигналів
У цьому разі визначиться тільки диференціальним вхідним сигналом і не буде залежати від синфазного сигналу. Але в реальних умовах повної ідентичності плеч досягти неможливо і тому синфазний сигнал буде спричиняти деяку зміну вихідної напруги.
Розрізняють кілька типів схем ДК: несиметричний вхід – симетричний вихід; симетричний вхід – несиметричний вихід; симетричний вхід – симетричний вихід.
Оцінки властивостей ДК здійснюються такими параметрами:
- плечовий коефіцієнт підсилення
, | (7.40) |
характеризує схему виду симетричний вхід – несиметричний вихід, тобто, коли сигнал знімається з одного плеча;
- диференціальний коефіцієнт підсилення
. | (7.41) |
З виразу (7.41) видно, що диференціальний коефіцієнт підсилення дорівнює сумі плечових.
Як вже зазначалося, теоретично ДК не підсилює загальну синфазну складову вхідного сигналу, але внаслідок асиметрії реальної схеми ДК вихідна напруга
, |
де — напруги між кожним із входів ДК та загальним виводом схеми, амплітуди та фази яких збігаються; — коефіцієнт підсилення синфазного вхідного сигналу.
Одним з показників якості є коефіцієнт послаблення синфазного сигналу
, | (7.42) |
Як відомо, поліпшити показники підсилювального каскаду можливо тільки охопленням його ВЗЗ. У ДК ці функції виконує резистор , який служить для симетрування схеми. Ефективність дії ВЗЗ зростає із зростанням , але спад напруги постійного струму на цьому резисторі не дозволяє використовувати значні опори. Виходом з цього протиріччя є використання ДК з генератором стабільного струму ГСС, який має великий опір змінному струму і малий – сталому (диференціальний та статичний опір транзистора).
Зразком ДК з ГСС, виконаного за інтегральною технологією, є ІМС К118УД1 (рис. 7.22). Він складається з диференціальної пари , з навантаженням , та ГСС з колом зміщення , , , .
Коефіцієнт підсилення ДК прямо пропорційний струму ГСС, який у свою чергу залежить від струму кола зміщення (способу вмикання виводів 8 та 11). Максимальний коефіцієнт підсилення досягається, коли ввімкнуті виводи 8 до джерела . Характеристики та зображені на рис. 7.23 та 7.24.
Рисунок 7.22 – Електрична схема ІМС К118УД1
Рисунок 7.23 – Наватажуваьна характеристика підсилювача К118УД1
Рисунок 7.24 – АЧХ підсилювача К118УД1
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 652 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!