Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!

10.1.1.3
10.1.2
- з боків – антенами та їх уявним продовженням,
- зверху – стелею.
М’яч, який пересік площину сітки у вільну зону суперника, повністю або частково через зовнішній простір, може бути повернений без порушення кількості командних торкань, за умови, що: - гравець не торкається майданчика суперника;
- м’яч, що повертається, пересікає площину сітки знову через зовнішню площину на цій же стороні майданчика. Команда суперника не може перешкоджати такій дії.
М’яч, який направляється на майданчик суперника через нижній простір, залишається в грі до моменту, поки повністю не перетнув вертикальної площини сітки.
М’ЯЧ, ЩО ТОРКАЄТЬСЯСІТКИ   Під час переходу через сітку м'яч може торкатися її.
М'ЯЧ В СІТЦІ
М'яч, що потрапив у сітку, може бути повернений в гру, якщо команда не порушила правило трьох торкань.
Якщо м'яч прориває комірку сітки або викликає її падіння, тоді розігрування анулюється і переграється.
ГРАВЕЦЬ БІЛЯ СІТКИ
ПЕРЕНЕСЕННЯ РУК ЧЕРЕЗ СІТКУ
При блокуванні, гравець, що блокує може торкатися м'яча на іншому боці сітки, за умови, що він/вона не заважає грі суперника до або під час його атакуючого удару.
Після атакуючого удару гравцеві дозволено переносити руку через сітку, за умови, що сам удар був здійснений в межах свого власного ігрового простору.
ПРОНИКНЕННЯ ПІД СІТКОЮ
Дозволено проникати в простір суперника під сіткою, за умови, що це не заважає його грі.
Перехід на майданчик суперника через центральну лінію:
- дозволено торкатися майданчика суперника стопою (стопами), за умови, що яка-небудь частина стопи (стоп), що переноситься, торкається центральної лінії або знаходиться безпосередньо над нею;
- дозволено торкатися майданчика суперника будь-якою іншою частиною тіла вище стоп, за умови, що це не заважає грі суперника.
Гравець може проникати на майданчик суперника після виходу м'яча з гри.
Гравці можуть проникати у вільну зону суперника, за умови, що вони не заважають грі суперника.

ТОРКАННЯ СІТКИ
Торкання гравця з сіткою не є помилкою, коли це не заважає грі.
11.4.4, 23.3.2.3в, 24.3.2.3, Сх.3
Сх.3
11.3.2
Гравці можуть торкатися стійки, шнурів або будь-якого іншого предмету за межами антени, включаючи сітку, за умови, що це не заважає грі.
Коли м'яч потрапляє в сітку, і сітка торкається суперника, це не є помилкою.
ПОМИЛКИ ГРАВЦЯ БІЛЯ СІТКИ
Гравець торкається м'яча або суперника в просторі суперника до або під час атакуючого удару суперника.
Гравець заважає грі суперника проникаючи в його простір під сіткою.
Гравець повністю стопою(ами) проникає на майданчик суперника.
Гравець заважає грі суперника (таким чином): - торкається верхнього краю сітки чи верхньої частини антени 80 см під час гри з м’ячем, або - одночасно під час гри з м’ячем (за допомогою сітки) створює перевагу над суперником; - робить дії, які перешкоджають законній спробі суперника зіграти з м’ячем. .
ПОДАЧА
Подача - це дія введення м’яча в гру правим гравцем задньої лінії, який знаходиться в зоні подачі.

ПЕРША ПОДАЧА В ПАРТІЇ
Перша подача в першій партії, як і у вирішальній партії (5-ій), виконується командою, яка вибрала право на подачу згідно жеребкування. У інших партіях першою подає команда, яка не подавала першою в попередній партії.
ПОРЯДОК ПОДАЧІ
Гравці повинні дотримуватись черговості подач, як записано в картці розташування. Після першої подачі в партії, подаючий гравець визначається таким чином:
- коли команда, яка подавала, виграє розігрування, гравець (або його/її заміна), який подавав до цього, подає знову;
- коли команда, яка приймала, виграє розігрування, вона отримує право подавати і робить перехід для виконання подачі. Гравець, який переходить з правої позиції передньої лінії на праву позицію задньої лінії, буде подавати.
ДОЗВІЛ НА ПОДАЧУ   Перший суддя дозволяє подачу після перевірки того, що дві команди готові до гри і, гравець, що подає володіє м’ячем.

ВИКОНАННЯ ПОДАЧІ
Удар по м’ячу повинен бути завданий однією кистю або будь-якою частиною руки після того, як він буде підкинутий або випущений з руки (рук).
Дозволяється підкинути або випустити м’яч тільки один раз. Постукування м’ячем або перекидання його в руках дозволяється.
В момент удару по м’ячу при подачі або стрибка для подачі в стрибку, гравець, що подає не повинен торкатися майданчика (включаючи лицеву лінію), або підлоги за межами зони подачі.
Після удару він/вона може наступити або приземлитися за межами зони подачі, або на майданчик.
Сх.11 (10)
1.4.2, 27.2.1.4, Сх.11 (22) Сх.12 (4)
12.4.4
12.4.5
12.5
12.5.1
Гравець, що подає, повинен здійснити удар по м’ячу протягом 8 секунд після свистка першого судді на подачу.
Подача, здійснена до свистка судді, не зараховується і повторюється.
ЗАСЛОН
Гравці команди, що подає, не повинні заважати своїм суперникам, застосовуючи індивідуальний або груповий заслон, бачити гравця, що подає, або траєкторію польоту м’яча.
Гравець або група гравців команди, що подає, ставлять заслон, розмахуючи руками, стрибаючи або переміщаючись вздовж сітки, коли виконується подача, або утворюють групу, щоб приховати траєкторію польоту м’яча.
ПОМИЛКИ, ЗРОБЛЕНІ ПІД ЧАС ПОДАЧІ
Помилки при подачі Наступні помилки призводять до переходу подачі, навіть якщо суперник знаходиться в неправильному розташуванні. Гравець, що подає:
- порушує черговість подачі;
- не виконує подачу правильно.
Помилки здійснені після виконання подачі. Після правильного удару по м'ячу на подачі, вона стає
помилковою (якщо гравець не порушує розташування), якщо м’яч:   - торкається гравця команди, яка подає або не пересікає вертикальну площину сітки повністю через площину переходу;
ПОМИЛКИ, ЗДІЙСНЕНІ ПРИ ПОДАЧІ І ПОЗИЦІЙНІ ПОМИЛКИ
Якщо гравець, що подає здійснює помилку у момент удару при подачі (неправильне виконання, порушення черговості і т.д.), а суперник порушує розташування, то фіксується і карається помилка при подачі.
Якщо саме виконання подачі було правильним, але подача згодом стає помилковою (вихід “за”, заслон і т.д.), то першою фіксується і карається помилка в розташуванні гравців.

ХАРАКТЕРИСТИКИ АТАКУЮЧОГО УДАРУ
Усі дії, в результаті яких м'яч направляється на сторону суперника, крім подачі і блоку, вважаються атакуючими ударами.
Під час атакуючого удару дозволяється скидка м’яча, за умови, що торкання є чітко вдареним і, що м'яч не зловлений і не кинутий.
Атакуючий удар завершується в момент, коли м'яч повністю пересікає вертикальну площину сітки або торкається гравця суперника.
ОБМЕЖЕННЯ ПІД ЧАС АТАКУЮЧОГО УДАРУ
Гравець передньої лінії може завершити атакуючий удар на будь-якій висоті, за умови, що контакт з м'ячем був здійснений в межах власного ігрового простору (виключення Правило 13.2.4).
Гравець задньої лінії може завершити атакуючий удар на будь- якій висоті з місця, що знаходиться позаду передньої зони:
- під час відштовхування для стрибка, стопа (стопи) гравця не повинні торкатися, чи переходити за лінію атаки;
- після його/її удару, гравець може приземлятися в межах передньої зони.
Гравець задньої лінії може, також, завершити атакуючий удар з передньої зони, якщо у момент торкання частина м’яча знаходиться нижче верхнього краю сітки.
Гравцеві не дозволено завершувати атакуючий удар безпосередньо з подачі суперника, коли м'яч знаходиться в передній зоні і повністю вище верхнього краю сітки.
ПОМИЛКИ ПРИ АТАКУЮЧОМУ УДАРІ
Гравець торкається м’яча в межах ігрового простору команди суперника.
Гравець направляє м’яч “за”.
Гравець задньої лінії завершує атакуючий удар з передньої зони, якщо у момент удару м’яч знаходиться повністю вище за верхній край сітки.
Гравець завершує атакуючий удар відразу з подачі суперника, коли м'яч знаходиться в передній зоні і повністю вище за верхній край сітки.
Ліберо завершує атакуючий удар, якщо у момент удару м'яч знаходиться повністю вище за верхній край сітки.
Гравець завершує атакуючий удар вище за верхній край сітки, якщо передача м'яча на удар спрямована Ліберо пальцями зверху у своїй передній зоні.

БЛОКУВАННЯ
Блокування - це дія (гравця) гравців поблизу сітки для перехоплення м'яча, що йде від суперника, що здійснюється винесенням будь-якої частини тіла вище верхнього краю сітки, не зважаючи на висоту при контакті з м’ячем. Тільки гравцям передньої лінії дозволено брати участь у здійсненому блоці, але у момент контакту з м’ячем будь-яка частина тіла повинна бути вище верхнього краю сітки.
Спроба блоку
Спроба блоку - це дія блокування без торкання м'яча.
7.4.1.1
14.1.2
14.1.3
Здійснений блок
Блок вважається здійсненим коли гравець, що блокує, торкається м’яча.
Сх.7
14.1.4
Колективний блок
Колективний блок виконується двома або трьома гравцями, що знаходяться близько один до одного, і є здійсненим, коли один з них торкається м'яча.
14.2
ТОРКАННЯ ПРИ БЛОКУВАННІ   Послідовні (швидкі і тривалі) торкання можуть відбуватися в одного або декількох блокуючих, за умови, що ці торкання зроблені під час однієї дії.
БЛОКУВАННЯ В ПРОСТОРІ СУПЕРНИКА   При блокуванні гравець може переносити свої кисті і руки на інший бік сітки, за умови, що ця дія не заважає грі суперника. Таким чином, не дозволено торкатися м’яча на стороні суперника до завершення суперником атакуючого удару.
БЛОК І КОМАНДНІ ТОРКАННЯ   Торкання на блоці не вважається за командне торкання. Отже, після торкання на блоці, команді надається три торкання для повернення м'яча.
Перше торкання після блоку може бути здійснене будь-яким гравцем, включаючи гравця, який торкався м’яча на блоці.
БЛОКУВАННЯ ПОДАЧІ   Блокувати подачу суперника заборонено.
ПОМИЛКИ ПІД ЧАС БЛОКУВАННЯ
Гравець, що блокує, торкається м’яча в просторі суперника до/ або одночасно з атакуючим ударом суперника.
Гравець задньої лінії або Ліберо здійснює блокування або бере участь у здійсненному блокуваннію
Блокування подачі суперника.
М'яч від блоку виходить “за”.
Блокування м'яча в просторі суперника за межами антен.
Спроба Ліберо здійснити індивідуальний або колективний блок.