Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Суть кодування текстової інформації полягає в тому, що кожному символу ставлять у відповідність двійковий код від 00000000 до 11111111 або відповідний йому десятковий код від 0 до 255.
Необхідно пам'ятати, що в даний час для кодування російських букв використовують п'ять різних кодових таблиць (КОї - 8, СР1251, СР866, Мас, ISO), причому текстів, закодованих за допомогою однієї таблиці не будуть правильно відображатися в іншому кодуванні. Наочно це можна уявити у вигляді фрагмента з'єднаної таблиці кодування символів.
Одному і тому ж двійковому коду ставиться у відповідність різні символ
Починаючи з 1997 р. останні версії Microsoft Windows & Office підтримують нове кодування Unicode, яке на кожний символ відводить по 2 байта, а, тому, можна закодувати не 256 символів, а 65536 різних символів.
Щоб визначити числовий код символу можна або скористатися кодовою таблицею, або, працюючи в текстовому редакторі Word. Для цього в меню потрібно вибрати пункт "Вставка" - "Символ", після чого на екрані з'являється діалогова панель Символ. В діалоговому вікні з'являється таблиця символів для вибраного шрифту. Символи в цій таблиці розташовуються відрядковий, послідовно зліва направо, починаючи з символу Пропуск (лівий верхній кут) і, кінчаючи, буквою "я" (правий нижній кут).
Для визначення числового коду символу в кодуванні Windows (СР1251) потрібно за допомогою миші або клавіш управління курсором вибрати потрібний символ, потім клацнути по кнопці Клавіша. Після цього на екрані з'являється діалогова панель Настройка, в якій в нижньому лівому кутку міститься десятковий числовий код вибраного символу.
Контрольні запитання
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1335 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!