Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

На території локальної зони обладнується одна будівля – це будівля для приміщень камерного типу (ПКТ) та дисциплінарного ізолятора (ДІЗО)



Тип будівлі обирається в залежності від режиму тримання засуджених у ВК та її наповнення. Як правило, будівля ПКТ і ДІЗО будується у цегельному виконанні. В будівлі передбачаються: камери для тримання і роботи засуджених, кімнати чергового молодшого інспектора з нагляду та безпеки, адміністрації, обшуку, зберігання особистих речей, душова і санвузол. До будівлі ПКТ і ДІЗО примикає майданчик для прогулянок.

Вимоги до обладнання камер в ПКТ, ДІЗО та камер в СІЗО в цілому схожі і визначаються наказами ДДУВП № 158-2000р, № 275-2003р., ВБН по обладнанню слідчих ізоляторів та тюрем.

Хвіртка для входу на територію і зовнішні двері будівлі обладнуються замком, кнопкою виклику, віконцем та при необхідності переговорними пристроями. Зовнішні двері дерев'яні, внутрішні - металеві грати.

Вікна камер у ПКТ (ОК) установ виконання покарань та ДІЗО, карцерах обладнуються попереджувальними, силовими та сигнальними ґратами і кватирками.

Підлога в ПКТ (ОК) та ДІЗО будується на бетонній основі і покривається дошками.

Стіни камер ПКТ (ОК), ДІЗО, а також карцерів армуються, штукатуряться цементною сумішшю і біляться у світлі тони.

Двері до камер ПКТ (ОК), ДІЗО, карцерів установ виконання покарань обладнуються зовнішні і внутрішні:

· зовнішні – виготовляються з металу або дерев'яні, які з внутрішнього боку оббиваються листовою сталлю та укріплюються металевими кутниками по всьому периметру і мають товщину 6 см. У центрі дверей на висоті 1,4–1,5 м обладнується віконце для нагляду за засудженими. У середній частині дверей на висоті 95 см від підлоги обладнується кватирка розміром 18 см на 22 см для передачі засудженим їжі, книжок тощо. Дверцята кватирки відкриваються у бік коридору та обладнуються замком.

Для обмеження відкривання зовнішніх дверей вона обладнується обмежувачем.

· внутрішні двері - виготовляються з металевих круглих прутів та поперечних смужок. На цих дверях обладнується кватирка, яка відкривається, як і двері, у бік коридору, або отвір для передачі засудженим їжі.

Усі двері та вікна камер(при необхідності стіни та стеля) блокуються сигналізацією з виводом на пульт чергової частини. Двері камер в обов'язковому порядку обладнуються механічними та електромеханічними замками спеціального типу, дозвіл на відкриття яких можливо отримати тільки з чергової частини установи.

Електропроводка та труби водопостачання в камерах ПКТ (ОК), ДІЗО та карцерів монтуються так, щоб повністю унеможливити доступ до них засуджених. Електролампочки загального освітлення встановлюються в нішах на стелі, а нічного освітлення - в нішах над дверима. Ніші ізолюються ґратами. Природне освітлення камер повинно бути таким, щоб задовольняти побутові потреби засуджених, а штучне освітлення камер повинно бути достатнім для того, щоб засуджені мали змогу писати, читати чи працювати без шкоди для зору. Світильники відгороджуються від можливого їх пошкодження. Вимикачі для кожної камери встановлюються з боку коридору. Напруга в електромережі для освітлення встановлюється 36 В. У камерах ПКТ (ОК) та ДІЗО гучномовці встановлюються в нішах стін. У цих камерах також установлюються кнопки сигналізації для виклику молодших інспекторів.

Камери ПКТ (ОК), ДІЗО та карцери установ виконання покарань обладнуються відкидними ліжками, тумбами для сидіння за кількістю осіб, які там тримаються, столом, умивальником та настінними шафами або полицями, що наглухо прикріплені до підлоги або стін. Відкидні ліжка з підйому до відбою закриваються на замок

В кімнаті обшуку або в коридорі будівлі встановлюються стаціонарні або переносні прилади виявлення металевих предметів.

В коридорі будівлі, в кімнаті чергового молодшого інспектора відділу нагляду та безпеки, біля робочих камер і майданчику для прогулянок обладнуються кнопки тривожної сигналізації. Сигнали від них передаються ЧПНУ і до чатового-оператора.. В коридорі також обладнуються спеціальні пристрої (пастки) для опускання ключів особами чергового наряду при "НО".

В будівлі ДІЗО, ПКТ встановлюють запасні аварійні двері, люки. Вони повинні замикатися із зовнішньої сторони, а з внутрішньої мати гладку поверхню.

В кімнаті чергового молодшого інспектора з нагляду та безпеки встановлюються засоби зв'язку, повідомлення, приймальні пристрої сигналів від датчиків виявлення і пристрої дозволу на відкривання електромеханічних замків.

Територія виробничої зони виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівнів безпеки в обов’язковому порядку локалізується з метою виключення вільного переміщення засуджених між виробничими дільницями.

З метою виключення неконтрольованого пересування засуджених по виробничих об'єктах, покращання нагляду за їх поведінкою на робочих місцях, якісного виконання ними виробничих завдань на території виробничої зони організовується внутрішньоцеховий режим.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 562 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...