Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Система ТЗО – це сукупність різноманітних засобів, які забезпечують подання інформації про порушника



Залежно від засобів, які включаються до складу систем ТЗО, їх поділяють на:

· системи охоронно-тривожної сигналізації

· системи відеоспостереження

· системи контролю та управління доступом

Система ТЗО, яка включає в себе декілька охоронних систем отримала назву охоронний комплекс.

Системи відеоспостереження призначені для візуального спостереження за охоронюваним об’єктом за допомогою відеокамер.

Вони дозволяють стежити одночасно за одним чи декількома об’єктами. Камери спостереження можуть бути розташовані як усередині приміщення, так і зовні.

Завдання, які вирішують ці системи в установах КВС, полягають у:

1) забезпеченні візуального контролю за оперативною обстановкою в місцях масового перебування спецконтингенту;

2) забезпечення візуального контролю за організацією несення служби особовим складом;

3) забезпечення спостереження за периметром об’єкту.

Системи відеоспостереження разом із системами ОТС дозволяють створити гнучку і нарощувану систему безпеки об’єктів.

Найпростіша система відеоспостереження включає в себе одну чи кілька відеокамер і монітор. Камери можуть бути встановлені на поворотних пристроях зовні чи усередині приміщення і дозволяють здійснювати цілодобове спостереження за охоронюваною територією. Управління системами відеоспостереження залежно від їхньої складності й обстановки на об’єкті може бути автоматичним чи ручним.

Разом з цими засобами система спостереження може використовувати детектори руху, системи освітлення й інші додаткові пристрої.

У системах відеоспостереження, розрахованих на використання декількох камер, на екрані одного монітора можна одночасно відображати зображення від усіх камер. При необхідності зображення від будь-якої камери можна оперативно розгорнути на весь екран, та послідовно виводити зображення на монітор.

Системи контролю і управління доступом призначені для автоматизованого допуску в приміщення тільки тих користувачів, яким дозволено відвідування даного приміщення.

Вони засновані на використанні електронних засобів, які керують пересуванням людей через контрольовані точки проходу. Це можуть бути невеликі системи на 1-3 двері чи системи, що контролюють переміщення декількох сот або тисяч чоловік. Користувач ідентифікує себе за допомогою цифрового коду, ключа, електронної чи магнітної картки.

В установах ДКВС України вирішується завдання обмеження доступу по двом напрямкам:

1) обмеження доступу до локальних зон;

2) обмеження доступу до приміщень

Ці завдання вирішуються різними способами.

У виправних колоніях для керуванням доступом до приміщень ДІЗО, ПКТ використовується спеціальна система “Примула”. Вона забезпечує дистанційне керування доступом до цих камер з приміщення ЧПНУ.

У слідчих ізоляторах використовуються системи кодованого доступу до режимних корпусів і на внутрішні пости несення служби черговою зміною. Також забезпечується дистанційне керування доступом до камер, де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, карцерів, які знаходяться на профілактичних обліках як схильні до різного роду правопорушень.

Крім цього, кожний працівник має можливість увійти тільки до приміщень, які визначаються його службовими обов’язками. З цією метою установа обладнується декількома видами механічних замків.

Системами управління доступом до приміщень обладнуються також і кімнати зберігання зброї. Вони повинні забезпечувати дистанційне відкриття електрозамків на цих дверях тільки черговим або начальником відділу охорони.

Використання систем обмеження доступу є найбільш ефективним способом забезпечення належної ізоляції засуджених, підвищення якості служби черговим нарядом.

Засоби службового зв’язку – це засоби, які призначені для прийому, оброки та передачі речової інформації.

За способом передачі інформації розрізняють:

· провідний зв’язок

· радіозв’язок

До засобів службового зв’язку відносяться:

· лінії зв’язку;

· абонентські пристрої;

· комутатори і станції оперативного зв’язку;

· установки гучномовного зв’язку;

· пристрої телефонного зв’язку в системах технічних засобів охорони;

· переносні радіостанції.

Службовий зв’язок організовується у всіх видах служби як усередині варт і чергових змін нагляду та безпеки, так і між ними.

Спосіб і вид зв’язку визначається старшим начальником і залежить від характеру завдань, які виконуються, віддалення варт і чергових змін від відділів, а також від наявності сил і засобів.

Службовий зв’язок поділяється на:

· оперативний

· об’єктовий

· зв’язок взаємодії.

До оперативного відноситься зв’язок начальника варти з чатовими, помічником начальника варти і начальником відділу охорони. Оперативний зв’язок має бути автономним. Зв’язок начальника варти з відділом охорони може здійснюватись по лінії (каналу) відомства.

До об’єктового зв’язку відноситься зв’язок ЧПНУ з черговою зміною молодших інспекторів з нагляду та безпеки, співробітниками установи, які здійснюють нагляд за засудженими, а також гуртожитками, медичною частиною, торгово-побутовими приміщеннями, диспетчерською і виробничими підрозділами об’єкту.

Між начальником відділу охорони, начальником варти, начальником установи, його черговим помічником, черговою зміною організується зв’язок взаємодії.

Оперативний, об’єктовий та зв’язок взаємодії забезпечуються силами і засобами ВК.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 461 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...