Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Інвестиційна діяльність населення



Фінанси населення за джерелами формування належать до сфери споживання, але завжди від споживання у населення залишається частина коштів, що спрямовуються на заощадження, тобто нагромаджуються.

Частина доходу домогосподарства, що не використовується на купівлю товарів і оплату послуг, а також на сплату податків, називається заощадженнями. Найпоширенішою формою заощаджень є використання частини доходу або для створення нагромаджень у вигляді готівки чи вкладів в ощадних банках, або для придбання цінних паперів.

У США економісти вважають, що виплата сімейними господарствами боргів так само є нагромадженнями, оскільки гроші, що виплачуються на погашення боргу, не спрямовуються ні на споживання, ні на сплату податків. Зауважимо, що не всі домогосподарства належать до категорії тих, що заощаджують. Наприклад, молоді сім’ї за рахунок позик витрачають набагато більше, ніж заробляють, щоб придбати деякі дорогі товари і оплатити послуги, такі, наприклад, як житло і освіта. Пенсіонери так само схильні витрачати більше коштів, але за рахунок вилучення засобів, нагромаджених у результаті заощаджень. Однак від’ємне значення заощаджень сімейних господарств такого типу перекривається додатним значенням заощаджень сімейних господарств, що складаються з осіб з високими доходами і стабільною кар’єрою.

Вільні кошти, що залишаються після всіх витрат на придбання матеріальних благ, оплату послуг та духовний розвиток, населення використовує:

· як резервний фонд у вигляді простого грошового нагромадження без інвестування;

· як інвестиційний фонд для отримання додаткового доходу його власником.

Вибір виду інвестування вільних фінансових ресурсів населення залежить від законодавчих передумов розширення підприємництва у країні й стану фінансового ринку (у тому числі фондового).

Інвестиції населення здійснює:

· у засоби виробництва для індивідуальної підприємницької діяльності в межах законодавства про підприємництво;

· у цінні папери з метою отримання дивідендів за акціями або доходу

за облігаціями;

· у банківські депозити (вклади) та ощадні сертифікати;

· у валютні ресурси.

Вибір між вкладеннями в цінні папери і банківські депозити ґрунтується на стандартному підході: за відсутності інфляції вибирається варіант найбільшої дохідності шляхом порівняння банківського відсотка за вкладами і розміру дивідендів за цінними паперами. В умовах інфляції населення переважно вибирає інвестування у валютні ресурси.

Контрольні запитання та завдання:

1. Чи можна назвати фінанси домашнього господарства одним з елементів фінансової системи? Обґрунтуйте вашу точку зору.

2. Чи можуть виникнути фінансові відносини в домашнім господарстві?

3. Що є об'єктом дії розподільної функції фінансів домашнього господарства?

4. Які особливості відрізняють фінанси домашнього господарства від інших сфер фінансової системи?

5. Що входить у структуру фінансових ресурсів домашнього господарства?

6. У чому укладаються принципові відмінності фінансових рішень, прийнятих домашніми господарствами й організаціями бізнесу?

7. Які фактори впливають на економічні й фінансові рішення домашніх господарств?

8. Напрямки оптимізації джерел і структури фінансів населення.

9. Зв’язок між бюджетною політикою держави і рівнем соціального захисту населення.

10. Умови інвестиційної активності населення на фондовому ринку.

Література:

1. Мехряков В. Д. Повышение личных доходов населения как фактор стабилизации экономики // Финансы. 2001. №3. С. 67.

2. Финансы. Учебник. Издание второе, переработанное и дополненное/Под ред. проф. В. В. Ковалева. - М.: ООО «ТК Велби», 2003.- 512 с.


ТЕМА 13: «СТРАХУВАННЯ. СТРАХОВИЙ РИНОК»

13.1. Сутність і функції страхування. Основні терміни і поняття страхування.

13.2. Основні галузі та форми страхування.

13.3. Страховий ринок України на сучасному етапі.

Понятійний апарат: страхування, страховик, страхувальник, майнове страхування, особисте страхування, страхування відповідальності, страхування економічних (підприємницьких) ризиків, соціальне страхування, обов'язкове страхування, добровільне страхування, страховий ринок, страхова компанія,внутрішній страховий ринок, зовнішній страховий ринок, страхова послуга





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 501 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...