Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Типова схема підсилювача імпульсних сигналів на пентоді



Для підсилення імпульсних сигналів звичайно використовують підсилювач напруги з резистором в анодному колі лампи, так як ця схема підсилювача має великий коефіцієнт підсилення і малі частотні перекручування сигналу. Для того, щоб підсилювач вносив малі частотні перекручування, він має пропустити на вхід всю основну частину спектра імпульсного сигналу. Щоб забезпечити такі вимоги, у підсилювача має бути мала величина нижньої граничної частоти ωн.гр. і велика величина верхньої граничної частоти ωв.гр..

Схема підсилювача на пентоді представлена на рис. 8.9.

Напруга вхідного сигналу Uвх подається на керуючу сітку лампи, а підсилена напруга Uвих знімається з резистора Rа і через розділовий конденсатор СР надходить на вхід наступного каскаду.

Еа

Rа Rе

Ср Сбл

VL

С0

Се Uвих

Rс

Uвх Rк Rк Ск

Рис. 8.9 - Схема підсилювача імпульсних сигналів на пентоді

Розглянемо призначення окремих елементів схеми:

лампа VL є активним елементом схеми і призначена для перетворення постійного струму джерела Еа в змінний струм під дією слабкого вхідного сигналу. Джерело Еа призначене для живлення лампи;

Rа – резистор анодного навантаження, забезпечує роботу лампи в підсилювальному режимі;

RК і СК – коло автоматичного зсуву. Напруга зсуву створюється за рахунок протікання постійної складової струму катода IКа через резистор RК. Напруга зсуву Uзс=IКа·RК подається плюсом до катода, а мінусом – до керуючої сітки через резистор RС. Конденсатор СК шунтує резистор RК по змінній складовій, завдяки цьому змінний струм протікає не по резистору RК, а через конденсатор СК, опір якого малий для змінного струму. Величина опору резистора RК для більшості ламп має величину 50-5000Ом. Величина СК обирається з умови для найнижчої частоти підсилюваного сигналу, тобто

,

де RК – опір витоку лампи.

Звичайно величина опору резистора RС= (5-10) Rа (для підсилювача відеосигналів).

СР – розділовий конденсатор, що виконує наступні функції:

- передає змінну складову анодної напруги з виходу одного каскаду на вхід іншого;

- відділяє сітку наступного каскаду (лампи) від великої постійної анодної напруги попередньої лампи (каскаду).

У цього конденсатор має бути така ємність, щоб його опір був малим для низької частоти підсинюваного сигналу. Звичайно ємність розділових конденсаторів обирається в межах (104 – 105) пФ. Rе, Се – елементи кола живлення екранної сітки для забезпечення необхідного режиму роботи лампи. Сбл – блокувальний конденсатор джерела Еа. Він не пропускає змінну складову анодного струму через джерело живлення Еа.

Таким чином, кожен елемент схеми підсилювача виконує свої функції, але всі вони взаємозалежні і доповнюють один одного, що дозволяє поліпшити роботу підсилювача в цілому.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 385 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...