Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Режими радіаційного захисту робітників і службовців та виробничої діяльності об’єкта



Під режимом радіаційного захисту робітників і службовців та виробничої діяльності об’єкта розуміють регламентовані дії людей, застосування засобів та способів захисту в зонах радіоактивного зараження, що виключає радіаційне ураження людей понад установлені норми та скорочує до мінімуму вимушену зупинку виробництва.

Режим радіаційного захисту (режим роботи) уводять у разі тривалого перебування людей в зонах радіоактивного зараження для того, щоб забезпечити виробничий процес на об’єкті та життєдіяльність населення, зберігаючи при цьому працездатність людей. Цього досягають регламентацією перебування людей у захисних спорудах, у виробничих і житлових будинках та на відкритій місцевості з урахуванням захисних властивостей будинків та споруд.

Режими захисту розробляють заздалегідь для дискретних значень рівнів радіації, очікуваних на об’єкті, на території регіону, вони є складовою документів з управління виробничим процесом в умовах зараження.

Розроблено вісім типових режимів радіаційного захисту на особлий період (війна) для найбільш типових умов проживання (типів житлових будинків), типів захисних споруд, які використовуються, та їх захисних властивостей (коефіцієнтів ослаблення Косл):

- типові режими 1-3 розроблено для населення, що не працює;

- типові режими 4-7 - для захисту працівників та службовців на об’єктах
господарювання;

- типовий режим 8 - для формувань ЦЗ під час проведення аварійно-рятувальних робіт.
Вибір режиму радіаційного захисту відбувається такім чином:

1. Вимірюють рівень радіації на зараженій місцевості.

2. Перераховують рівень радіації на 1 год після вибуху.

3.У збірнику таблиць режимів вибирають номер типового режиму, що відповідає умовам
проживання і типам захисних споруд, які використовуються для захисту людей.

4. За визначеним рівнем радіації на 1 год вибирають у таблиці відповідну йому
інформацію та доводять до працівників потрібну інформацію через радіомережу.

Укладач:

Доцент кафедри ТСП

кандидат медичних наук Воронов М.В.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 430 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...