Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Функції і архітектура систем управління мережами



Завдання управління мережею діляться на 5 функціональних груп:

· Управління конфігурацією мережі та ім'ям

· Обробка помилок

· Аналіз продуктивності і надійності

· Управління безпекою

· Облік роботи мережі

Управління конфігурацією і ім'ям (Configuration Management). Це завдання полягає як у конфігуруванні мережі, так і в конфігуруванні її елементів. Для елементів мережі, таких як маршрутизатори, комутатори, мультиплексори і т.д., за допомогою цієї групи завдань визначаються їх мережеві адреси, ідентифікатори (імена), географічне положення. Конфігурування мережі в цілому включає:Побудова карти мережі (тобто реальних зв'язків, які вже є)Зміна зв'язків між елементами - утворення нових фізичних і логічних каналів, зміна таблиць комутації та маршрутизації.

Обробка помилок (Fault Management). Це завдання полягає у виявленні, визначенні та усуненні наслідків збоїв і відмов в мережі.

· Ведеться реєстрація помилок

· Проводиться фільтрація - виділення з величезної кількості повідомлень про помилки тільки найважливіших повідомлень

· Маршрутизація (передача) відібраних повідомлень виділеному елементу управління мережею

· Кореляційний аналіз для виявлення причини потоків повідомлень про помилки (наприклад, обрив кабелю).

Аналіз продуктивності та надійності (Performance Management). Це завдання оцінки на основі накопиченої статистичної інформації таких параметрів мережі як:

· Час реакції системи

· Пропускна здатність реального та віртуального каналу зв'язку між кінцевими абонентами мережі

· Інтенсивність трафіку в окремих сегментах і каналах зв'язку

· Ймовірність спотворення даних при їх передачі через мережу

· Коефіцієнт готовності мережі і певної її транспортної служби.

Результати аналізу продуктивності і надійності дозволяють контролювати виконання вимог Service Level Agreement (SLA) - угоди про рівень обслуговування, яка укладається між адміністрацією мережі і користувачем.

Управління безпекою (Security Management). Сюди входить контроль доступу до ресурсів мережі (даним і встаткування) і збереження цілісності даних при їх зберіганні і передачі через мережу. Базовими елементами управління безпекою є процедури аутентифікації користувачів, призначення і перевірка прав доступу до ресурсів мережі, розподіл і підтримка ключів шифрування, управління повноваженнями і т. д. Часто функції цієї групи не включаються до системи управління мережами, а реалізуються або у вигляді спеціальних продуктів (систем аутентифікації та авторизації Kerberos, різних захисних екранів, систем шифрування даних), або входять до складу операційних систем і системних додатків.

Облік роботи мережі (Accounting Management). Сюди відноситься реєстрація часу використання різних ресурсів мережі - пристроїв, каналів і транспортних служб. Це, наприклад, час використання служби і плата за ресурси (billing). Функції систем управління стандартизовані в рекомендації X.700 ITU-T і документі ISO 7498-4.

Багаторівневі представлення завдань управління. Корпоративна мережа будується ієрархічно, відображаючи ієрархічний характер самого підприємства та його завдань. Нижній рівень складають елементи мережі - комп'ютери, комунікаційні пристрої, канали передачі даних. Далі, на базі ієрархії ці елементи утворюють мережі різного масштабу - мережа робочої групи, мережа відділень і мережу підприємства в цілому. Ієрархічна модель системи управління мережею реалізована у вигляді стандарту Telecommunication Management Network - TNN, який розроблений спільно ITU-T, ISO та іншими організаціями. Ця модель включає такі рівні:

Бізнес-управління
Управління послугами
Управління мережею
Управління сегментами мережі
Елементи мережі

Елементи мережі (Network Element Layer). Цей рівень являє собою елементарні системи управління, що розробляються і поставляються виробниками обладнання.Приклад такої системи - система CiscoView компанії Cisco.

Управління мережею (Network Management Layer). Даний рівень координує роботу елементарних систем управління, дозволяючи контролювати конфігурацію складових каналів, погоджувати роботу транспортних підмереж різних технологій. Саме цей рівень змушує мережа працювати як єдиної ціле.

Управління послугами (Service Management Layer). Цей рівень займається контролем та управлінням транспортними та інформаційними послугами, які надаються кінцевим користувачам мережі. Сюди входить:

• Підготовка мережі до надання певної послуги

• Активація надання послуги

• Обробка викликів клієнтів.

Формування послуги (Service pruvisioning) полягає у фіксації в базі даних значень параметрів цієї послуги, наприклад, необхідної пропускної здатності, максимальних величин затримки пакетів і т. д. Цей рівень видає рівню управління мережею завдання на конфігурування віртуального чи фізичного каналу для підтримки послуги. Після формування послуги даний рівень займається контролем за якістю її реалізації, тобто за дотриманням мережею всіх прийнятих на себе зобов'язань QoS - продуктивності і надійності транспортних послуг. Наприклад, в мережі Frame relay цей рівень стежить за замовленими користувачем значеннями середньої швидкості CIR і узгодженої пульсації Bc, фіксуючи всі порушення як з боку користувача, так і з боку мережі.

Бізнес-управління (Business Management Layer). Цей рівень займається питаннями довгострокового планування мережі з урахуванням фінансових аспектів діяльності організації, що володіє мережею. На цьому рівні помісячно і поквартально підраховуються доходи від експлуатації мережі та її окремих складових, враховуються витрати на експлуатацію та модернізацію мережі. Потім приймаються рішення про розвиток мережі з урахуванням фінансових можливостей. Даний рівень за своєю суттю є одним з фрагментів автоматизованої системи управління підприємством (АСУП).





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 594 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...