Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порівняння пасивних та інтерактивних методів навчання



№ з/п Критерії порівняння Пасивні методики Інтерактивні методики
1. Обсяг інформації За короткий проміжок часу можна ознайомитися з великим обсягом інформації Невеликий обсяг інформації потребує значного часу
2. Глибина вивчення змісту Як правило, орієнтовані на рівень знання й розуміння Учні освоюють усі рівні пізнання (знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез, оцінка)
3. Відсоток засвоєння Як правило, невисокий Як правило, високий
4. Контроль над процесом навчання Вчитель добре контролює обсяг і глибину, час і процес навчання. Результати роботи учнів передбачені Вчитель має менший контроль над обсягом і глибиною, часом і перебігом навчання. Результати роботи учнів менш передбачені
5. Роль особистості педагога Особисті якості педагога залишаються в тіні, він є «джерело» знань Педагог більше розкривається перед учнями, виступає як лідер, організатор
6. Роль учнів Пасивна; учні не приймають важливих рішень щодо процесу навчання Активна; учні приймають важливі рішення щодо процесу навчання
7. Джерело мотивації Зовнішнє (оцінки, педагог, батьки, суспільство) Внутрішнє (інтерес самого учня)

Педагог виступає в ролі організатора процесу навчання, лідера групи. Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне розв'язання проблем.

Для інтерактивного навчання характерне досягнення навчальних досягнень шляхом упровадження інноваційних технологій, пошуку відповіді на питання «Як навчати? Як створити умови, а не традиційне «Що вивчати?». Такий підхід вже вичерпаний практикою освіти.

Перш ніж почати ґрунтовний розгляд інтерактивних навчальних технологій, зауважимо, що термін «пасивне навчання» «умовним, адже будь-яка організація навчального процесу неодмінно передбачає певний рівень пізнавальної активності суб'єкта (учня), Інакше досягнення навіть мінімального результату неможливе. Характерне те, що учень у такому навчанні виступає в ролі «об'єкта» навчання і має засвоїти й відтворити матеріал, переданий йому вчителем, текстом підручника тощо, тобто джерелом правильних знань. У цьому випадку використовують методи, що вимагають від учнів лише слухати й дивитися (лекція-монолог, читання, пояснення, демонстрація й відтворювальне опитування учнів). Учні, як правило, мало спілкуються один з одним або зовсім не спілкуються і не і виконують жодних творчих завдань.

Мета й завдання інтерактивного навчання

Мета: Подальше вдосконалювання змісту організаційних форм, методів і засобів при інтерактивному навчанні.

Завдання: а) творення умов для активізації індивідуальної активності кожного школяра; б) формувати й розвивати міжособистісні відносини, навчити переборювати комунікативні бар'єри в спілкуванні, створювати ситуацію успіху; в) формувати умови для самоосвіти й саморозвитку особистості учнів.

Впровадження інтерактивних методів навчання відбувалося за логікою “від простого до складного”, паралельно застосовуючи як фронтальні, так і групові методи за відповідною схемою (див. мал. 3.2.3.).

Активізація навчання - це організація дій учнів, спрямованих на усвідомлення й дозвіл конкретних навчальних проблем.

Повинні бути присутні наступні ознаки:

− наявність мети самостійної роботи;

− наявність конкретного завдання;

− чітке визначення форми вираження результату самостійної роботи;

− визначення форми перевірки результату самостійної роботи;

− обов'язковість виконання роботи кожним учнем, що одержав завдання.

Завдання учня - учити й шляхом самовиховання вдосконалюватися, розвиваючи в себе коштовні риси характеру й особистості.

Активними методами навчання варто називати ті, які максимально підвищують рівень пізнавальної активності школярів, спонукають їх до старанного навчання.

На уроках ми рекомендуємо застосовувати активні методи, з огляду на зміст матеріалу, дидактичні цілі уроку й вікові особливості учнів.

Гра – це той засіб, де виховання переходить у самовиховання.

В різних закладах освіти використовують навчальні ігри, які мають

Правила для учнів:

Кожна думка важлива.
Не бійся висловитися!
Ми всі – партнери!
Обговорюємо сказане, а не людину!
Обдумав, сформулював, висловив!
Говори чітко, ясно, красиво!
Вислухав, висловився, вислухав!
Тільки обґрунтовані докази!
Вмій погодитися і не погодитися

Важлива кожна роль





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 5596 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...