Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Форми організації навчальної роботи визначаються складом учнів, місцем та часом проведення занять, послідовністю видів діяльності учнів і способом керівництва ними з боку вчителів. У трудовому навчанні основними є наступні організаційні форми:
1. Урок, або заняття (у майстерні, кабінеті, лабораторії, безпосередньо на виробництві і т.д.).
2. Практикум (система лабораторно-практичних, навчально-виробничих робіт).
3. Екскурсія (на завод, фабрику, будівництво, фірму, ферму тощо).
4. Виробнича практика (система занять, які організуються у виробничих умовах).
5. Залік (форма організації індивідуальної поглибленої перевірки знань учнів, наприклад залік із знання правил безпеки праці).
6. Екзамени (кваліфікаційні іспити з теорії та кваліфікаційна пробна робота для тих учнів, які оволоділи основами професії).
Організаційні форми трудового навчання визначаються його основними навчально-виховними завданнями та особливостями умов, у яких воно відбувається (здійснюється). Організовуючи трудове навчання, значну увагу звертають на форми самостійної роботи учнів та їх виробничої праці. Тому перевага в трудовому навчанні надається таким формам організації навчального процесу, як лабораторно-практичні роботи, тематичні практикуми та навчально-виробничі роботи − це все різновиди уроку − як основної форми навчання в школі. З трудового навчання це здвоєні уроки або їх ще називають заняттями.
Характерними для трудового навчання є такі форми, як виробничі екскурсії, виробнича практика На заняттях із сільськогосподарської праці використовують різноманітні індивідуальні роботи з догляду за тваринами, вирощування сільськогосподарських рослин, а також позаурочні роботи за графіком.
Форми добровільних занять: факультативні заняття з учнями VIII-XI класів з різноманітних видів праці в залежності від інтересів школярів; позакласні заняття гуртків юних техніків, юних натуралістів, шкільна організація юних раціоналізаторів і винахідників тощо; позашкільні масові форми роботи з учнями − зльоти, огляди, конкурси за професіями, олімпіади, учнівські конференції, вечори науки і техніки та ін.; трудові об’єднання школярів − навчально-виробничі бригади, шкільні лісництва, трудові загони школярів, літні трудові загони і т.д.
Всі форми організації трудового навчання органічно пов’язані між собою і функціонують у тісному взаємозв’язку.
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1130 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!