Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Види та причини зношення електрообладнання



В процесі експлуатації електричне, обладнання зношується і застаріває. Зношення електрообладнання по своєму характеру і причинам, за якими воно виникає можна умовно поділити на механічне, електричне і моральне.

Механічне зношення електрообладнання виникає, як правило, внаслідок тривалого постійного або змінного механічного впливу на окремі частини або деталі, в результаті якого змінюються їх первинні форми або властивості. Механічним зношенням являється, наприклад, створення на поверхні колектора електричної машини глибоких борозен (виробіток) внаслідок тривалого впливу на колектор щітки, притиснутої з зусиллям, яке перевищує допустимі норми.

Абразивне зношення в електричних апаратах як вид механічного зношення виража -ється в стиранні і зміні первинної форми контактів.

Зношення внаслідок втрати властивостей (старіння) матеріалів проявляється, наприклад вослабленні пружин механізмів контакторів, що в свою чергу викликає погіршення комутації, та ін.

Зношення внаслідок впливу тертя в електричних двигунах з-за тертя механічно зношуються шийки валів, посадочні місця підшипників та самі підшипники, контактні кільця роторів та колекторні пластини. На інтенсивність зношення колекторів і контактних кілець значно впливає електрична ерозія.

Електричне зношення – це невідновна втрата електроізоляційними матеріалами електрообладнання ізоляційних властивостей. Електричне, зношення характерне, наприклад, для пазової ізоляції електричних машин, ізоляції проводив обмотки електродвигунів, ізолюючих деталей апаратів та ін. Електричне зношення ізоляції частіше за все являється наслідком тривалої роботи електрообладнання, впливу на ізоляцію недопустимо високих температур або хімічно агресивних речовин, що приводить до виникнення виткових замикань в обмотках і котушках, пробою ізоляції, тобто до пошкоджень, усунення яких потребує капітального ремонту електрообладнання.

Моральне зношення – це результат старіння цілком справного резервного або робочого електрообладнання, подальша експлуатація якого недоцільна з-за створення нового тех- нічно більш досконалого і економічного обладнання аналогічного призначення.

Моральне зношення електрообладнання являється цілком закономірним процесом, що обумовлений розвитком науки і технічним прогресом. Однак експлуатація морально зношеного електрообладнання може стати економічно доцільною, якщо при капітальному ремонті його конструкцію і технічні параметри наблизити шляхом модернізації до аналогічного по призначенню, але найбільш сучасного електрообладнання.

Планування і методи виконання ремонтних робіт

Ремонти електрообладнання планують виходячи з міжремонтних періодів, ремонтних циклів і їх структури.

Міжремонтним періодом називають період роботи електрообладнання між двома плановими ремонтами, наприклад між сусідніми поточними або між поточним і середнім.

Ремонтний цикл – це відрізок часу, на протязі якого електрообладнання працює між двома капітальними ремонтами або з моменту вводу в експлуатацію електрообладнання до першого капітального ремонту.

Структурою ремонтного циклу називають сукупність поточних і середніх ремонтів, що виконуються між капітальними ремонтами, тобто на протязі одного ремонтного циклу.

Основою для визначення тривалості міжремонтного періоду і ремонтного циклу служить розрахунковий або дійсний час, протягом якого електрообладнання здатне нормально працювати в заданих режимах. Одним з факторів, що визначає цей час, є тривалість роботи частин і деталей електрообладнання, яке найбільш швидко зношується.

Ремонти електрообладнання підприємства планують звичайно на один рік з розбивкою по кварталам і місяцям. Таке планування ремонту називають поточним. Разом з поточним плануванням здійснюють також оперативне планування ремонту електрообладнання за допомогою мережевих графіків, аналогічно як при плануванні електромонтажних робіт.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1437 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...