![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
В промисловості використовується система планово-попереджувальних ремонтів ППР, основною метою якої являється планове виконання комплексу робіт і заходів по догляду за електрообладнанням і його ремонту. Чергування, періодичність і обсяги ремонтів встановлюють системою ППР в залежності від режимів роботи та умов експлуатації електрообладнання, враховуючи необхідність забезпечення безперебійної роботи підпри - ємства і безпеки персоналу, що обслуговує електрообладнання.
Система ППР являється плановою системою заходів, яка забезпечує тривалу безава - рійну роботу електрообладнання. В результаті багаторічного широкого використання системи ППР в промисловості знизилися витрати на утримання електрообладнання, скоротилося число аварій, зменшився час простоїв електрообладнання, підвищилася надійність роботи електрообладнання та зросла технічна культура електроремонтної справи.
Ремонтом називається комплекс робіт і заходів, направлених на відновлення робочих властивостей електрообладнання до рівня, який забезпечує його безвідмовну і безпечну роботу (експлуатацію) і встановленого інструкціями заводів-виробників і ПУЕ.
Ремонт електрообладнання здійснюється на спеціалізованих електроремонтних заводах і електроремонтних цехах заводів-виробників електрообладнання.
Не менш важне значення мають електроремонтні галузеві цехи і цехи крупних промислових підприємств, де ремонт електрообладнання здійснюється на основі технологій спеціалізованих ремонтних підприємств.
На крупних підприємствах ведучих галузей промисловості використовують централі -зовану, децентралізовану або змішану систему організації ремонту.
При централізованій системі ремонт електрообладнання виконують спеціалізованими ремонтними службами, підлеглими головному енергетику підприємства. Обслуговування електрообладнання, що знаходиться в експлуатації, догляд за ним і дрібний ремонт виконує персонал, підлеглий головному енергетику або начальникам відповідних вироб -ничих підрозділив.
Децентралізована система характерна відсутністю спеціальних ремонтних служб. Всі ремонтні роботи виконує персонал електроремонтних майстерень або бригад, які знаходяться в адміністративній підлеглості у начальників виробничих підрозділив, а в оперативно-технічній підлеглості – у головного енергетика підприємства.
Змішана система організації ремонту електрообладнання відрізняється тим, що в виробничих підрозділах є свої електроремонтні бригади і майстерні, які виконують невеликі по обсягу і складності ремонтні роботи, і спеціалізовані ремонтні служби, які виконують складні по об’єму роботи по ремонту електрообладнання.
Для крупних промислових підприємств з міцним електрогосподарством найбільш прогресивною і економічно вигідною являється централізована система ППР електрообладнання.
Положенням про ППР електрообладнання передбачено виконання наступних видів ремонтів:
- поточний ремонт, при якому заміняються невеликі деталі і вузли, усуваються
дрібні дефекти, виконуються регулювальні роботи, чистка електрообладнання. Поточні ремонти виконують як правило, під час короткочасних зупинок виробничого обладнання;
- середній ремонт (профілактичний) при якому виконують роботи по поперед –
женню надмірного зношення найбільш відповідальних частин електрообладнання з метою попередження аварійних виходів з ладу. До складу середнього ремонту відносяться такі роботи як заміна окремих частин апаратів і машин, відновлення надійності електричних з’єднань, усунення дефектів ізоляції, ремонт колекторно-щіткових вузлів електричних машин;
- капітальний ремонт, при якому відновлюються або замінюються базисні частини
і деталі електрообладнання, виконуються роботи по модернізації електрообладнання з метою підвищення надійності та експлуатаційної якості та безпечності. Капітальний ремонт також передбачає заміну морально застарілого обладнання.
Найбільш прогресивною системою являється виконання для більшою частини електрообладнання двох видів ремонту – поточного і капітального.
Модернізацію при капітальному ремонті здійснюють в тих випадках, коли конструк- ція електрообладнання допускає необхідні зміни. Витрати часу, коштів, труда і матеріалів на модернізацію електрообладнання повинні бути оправдані тими технічними або економічними результатами, які досягаються після його модернізації.
Якщо модернізація, що виконується при капітальному ремонті пов’язана з необхідністю корінних змін його конструкції і основних технічних параметрів, то такий ремонт назива -ється капітально-реконструктивним.
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1648 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!