Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

З’єднання валів електричних машин і робочих механізмів



З’єднання електродвигуна з робочим механізмом виконують за допомогою:

- з’єднувальних муфт;

- зубчатими і шліцьовими передачами;

- пасовими передачами;

- фрикційними передачами.

З’єднання валів за допомогою муфт показано на рис.1.8.1.

Рис.1.8.1. З’єднання валів муфтами:

а) – радіальний зсув А, мм; б) – кутовий зсув φ; в) – втулково-пальцева муфта; г) – зубчаста муфта типу МЗН (МЗУ); д) – зубчаста муфта змінної жорсткості; е) – муфта з гумовими пластинами.

При всіх способах з’єднання потребується перевірка положення двигуна за допомогою рівня і виска і регулювання положення за допомогою пластин-прокладок.

При пасовій і клинопасовій передачах необхідно дотримуватися паралельності валів електродвигуна і робочого механізму, а також збігу середніх ліній по ширині шківів. Якщо ширина шківів однакова, а відстань між центрами валів не перевищує 1,5 м, вивірку виконують стальною лінійкою. Для цього лінійку прикладають до торців шківів і підганяють електродвигун таким чином, щоб лінійка торкалася двох шківів в чотирьох точках. Якщо відстань між центрами валів більше 1,5 м, вивірку електродвигуна виконують за допомогою струни і встановлених тимчасово на шківи скоб. Центри валів підганяють до отримання однакової відстані від скоб до струни. Вивірку також можна виконувати тонким шнурком, що натягується від одного шківа до другого. Способи вивірки валів показано на рис.1.8.2.

Рис.1.8.2. Способи вивірки валів при пасовій і клино- пасовій передачі:

а – за допомогою лінійки;

б – за допомогою скоб і струни;

в – за допомогою шнурка.

При з’єднанні валів електродвигуна і робочого механізму півмуфтами виконується центрування з використанням радіально-осьових скоб і центрування по півмуфтам (рис.1.8.3).

Центрування валів виконується для усунення їх бокових або кутових зсунень. При центруванні за допомогою радіально-осьових скоб півмуфти роз’єднують, а вали розсувають, щоб півмуфти і скоби при обертанні не торкалися. Зовнішню скобу закріп- люють на маточину півмуфти машини, а внутрішню на маточину півмуфти механізму. За допомогою вимірювальних болтів встановлюють мінімальні зазори «а» і «б». При обертанні валів вимірюються зазори «а» і «б» на кутах 0 – 90 – 180 – 270 °.

При центруванні по півмуфтам вимірюють бокові зазори «а» і кутові зазори «б» на кутах 0 – 90 – 180 – 270°.

Центрування вважається якісним, якщо Δа і Δб ≤ 0,03 мм.

а) б)

Рис.1.8.3. Центрування валів: а – за допомогою радіально-осьових скоб: 1, 6 – внутрішня

і зовнішня скоби, 2, 3 – півмуфти, 4, 7 – болти, 5 – хомут. б – по півмуфтам: 1 – півмуфти,

2 – скоба, 3, 4 – болти.

При зубчатій передачі необхідними умовами правильного центрування являється паралельність валів і правильність зачеплення шестерень, тобто повинен бути однаковий зазор між зуб’ями шестерень по всій їх товщині.

По факту виконання центрувальних робіт складається відповідний акт.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1658 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...