Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Усний виклад реферату



Після написання реферату студент повинен докласти його зміст на семінарському занятті. Автор роботи протягом десяти хвилин має викласти основні положення розділів та підрозділів свого дослідження, обґрунтувати наукову і практичну значимість обраної теми, сформулювати пропозиції чи рекомендації. Після виступу, при необхідності, відповісти на запитання викладача та інших учасників семінару.


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ

Поточний контроль знань студентів здійснюється за наступними критеріями:

- відповідь оцінюється на «відмінно», якщо вона базується на самостійному творчому мисленні. Знання структури курсу, теми, мікротеми, висвітлення питання, вміння складати тезисний план і користуватися понятійним апаратом. Грамотно і логічно будувати усний текст відповіді. Студент без зволікань дає відповідь на основні і додаткові питання. Програмний матеріал засвоєно повністю ґрунтовні знання першоджерел, нормативно-правових актів, вміння робити узагальнення і висновки, використовуючи додаткову літературу.

- відповідь студента оцінюється на «добре», якщо базується на самостійному аналізі даного питання. Хороші знання структури тексту, висвітлення матеріалу – грамотне і по суті. Хороше засвоєння програмного матеріалу. Володіння навичками і засобами виконання практичних завдань. Можливі несуттєві неточності в поясненні деяких не основних питань. Знання першоджерел, нормативно-правових актів та іншої передбаченої програмою літератури.

- відповідь студента на семінарському занятті оцінюється на «задовільно», якщо відповідь ґрунтується на рівні репродуктивного мислення. Слабкі знання структури курсу допускає помилкові тлумачення термінів, формулювань. Спостерігаються порушення послідовності у висвітленні питання. Виникають проблеми при виконанні практичних завдань. Засвоєно лише основну частину програмного матеріалу, яка охоплює тільки вузлові питання, що мають визначальне значення для поняття багатьох тем курсу. Знає лише основний зміст першоджерел і недостатньо володіє знанням понятійного апарату, нормативно-правового матеріалу, навичками узагальнення і висновків.

- студент отримує оцінку «незадовільно», якщо не знає значної частини програмного матеріалу, допускає суттєві помилки, не володіє знаннями з нормативно-правової бази, не може пов'язати даний матеріал із сучасністю, не знає основного матеріалу першоджерел.

Підсумковий контроль знань студентів:

Для підготовки до успішної здачі підсумкового контролю необхідно повторити весь матеріал навчального курсу. В цьому вам допоможуть тези лекцій, методичні рекомендації до семінарських занять, завдання для самостійної роботи, словник термінів і понять, контрольні питання, рекомендована до кожної теми додаткова література.

Підсумковий контроль проводиться у формі усного і спиту шляхом постановки викладачем питань, розв‘язання студентом задач, вправ тощо або письмовій формі. Для успішного складання підсумкового контролю студент повинен:

Знати:

Термінологію з курсу – вміти тлумачити різні терміни. У цьому допоможе словник термінів і понять, складений протягом всього періоду вивчення навчальної дисципліни.

Вміти:

1. порівнювати різні точки зору, робити власні висновки;

2. класифікувати юридичні факти, дати їм оцінку тощо;

3. диференціювати або інтегрувати знання за окремими проблемами;

4. застосовувати правила, методи, принципи, нормативно-правові акти для вирішення конкретної ситуації;

Знання студентів оцінюються у формі усного іспиту за білетами, складеними відповідно до програми курсу дисципліни «Податкове право України». Під час підготовки до відповіді не дозволяється користуватись навчальною літературою, конспектами, довідниками та іншими допоміжними матеріалами.

Відповідь студента, яка оцінюється на «Відмінно», має відповідати таким вимогам: розгорнутий і вичерпний виклад теоретичних положень матеріалу; знання норм Податкового кодексу України та інших необхідних нормативно-правових актів у сфері оподаткування та поставлених у білеті питань, обов’язкове на них посилання; правильне розкриття змісту понять і категорій; уміння самостійно робити логічні висновки і узагальнення, обґрунтувати свої відповіді; здатність користуватися методами наукового аналізу правових явищ і вміння характеризувати їх риси; здатність висловлювати та аргументувати власну думку відносно інших погляді на поставлені питання; використання фактичних і статичних даних, теоретичних концепцій та спеціальної літератури з питань поставлених у білеті; правильне розв’язання правових ситуацій, що стосуються конкретних питань або явищ.

Відповідь оцінюється на «Добре», якщо в ній: не висвітлюється хоча б одне з питань, що вказані в білеті; при розкритті змісту питань за зазначеними вище критеріями зроблено помилки, що стосуються відповідей на теоретик ні питання; нечітке знання нормативного матеріалу; неточні посилання на конкретні поняття та події; незнання явищ, дат, цифрового матеріалу, невміння розв’язувати ситуаційні завдання тощо.

Відповідь на питання білета оцінюється на «Задовільно», якщо: при висвітлені поставлених питань не враховано два пункти із зазначених у вимогах до найвищого балу; водночас є недоліки, що їх окремо характеризують критерії оцінки «добре»; при розкритті змісту поставлених питань допущені деякі помилки щодо суті і змісту теоретичних положень, визначення категорій понять виявлено незнання нормативного матеріалу, невміння розв’язувати ситуаційні завдання, визначати суттєві елементи правового регулювання правових явищ тощо.

Відповідь на питання оцінюється на «Незадовільно», якщо: порівняно з відповіддю на «відмінно» при розкритті до поставлених питань не враховано три пункти із зазначених у вимогах до найвищого балу; і два чи більше недоліків, які окремо характеризують критерій оцінки «задовільно»; відсутні належні аргументи, зроблені неправильні висновки; характер відповідей показує, що студент, який складає іспит, неправильно зрозумів суть питання, не знає правильної відповіді, а тому при відповіді на поставлені питання допустив груби помилки.


СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

з курсу “Податкове право України”

Нормативно-правові акти у сфері оподаткування

1. Конституція України: Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року // Відом. Верховної Ради України.- 1996,- № ЗО.

2. Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VII // Голос України. – 4 грудня 2010. – № 229-230. – С. 4-62.

3. Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування: Закон України від 8 липня 2010 року // Голос України. -.2010 - № 171.

4. Кодекс України «Про надра»//Голос України.— 1994.—№ 164.

5. Про державне мито: Декрет Кабінету Міністрів Украї­ни від 21 січня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1993. — №13.

6. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України від 26 січня 1993 року // Відом. Верховної Ради України.- 1993,- № 13.

7. Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: Закон України від 1 червня 2000 року // Відом. Верховної Ради України.- 2000.- № 38.

8. Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обі­гу готівки: Указ Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 // Офіц. вісн. України,-1999,- № 19.

9. Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах: Постанова Правління Національного ба-ку України від 12 листопада 2003 року № 492 // Офіц. вісн. України.- 2003.- № 10.

10. Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння держав­ного мита: Наказ Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року №15 // Бюл. законодавства і юрид. практики України.- 2000,- №3.

11. Про затвердження Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок державною контрольно-ревізійною службою в Україні: Наказ Головного контрольно ревізійного управління від 3 жовтня 1997 року № 121 // Офіц. вісн. України.- 1997. - № 44.

12. Про затвердження Положення про порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні: Постанова Правління Національного банку України від 13 січня 2005 року № 40 // Офіц. вісн. України,- 2005,- № 12.

13. Про затвердження Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства: Наказ Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року № 327 // Офіц. вісн. України.- 2005.- № 35.

14. Про затвердження Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок: Наказ Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614 // Закон і бізнес.- 2001.- № 9.

15. Про затвердження Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєс­траторів розрахункових операцій за товари (послуги): Наказ Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614 // Закон і бізнес,- 2001,- № 9.

16. Про затвердження Стандартів державного фінансового контролю за викорис­танням бюджетних коштів, державного і комунального майна: Наказ Головного конт­рольно-ревізійного управління України від 9 серпня 2002 року № 168 // Офіц, вісн. України, - 2002,- № 38.

17. Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хме­лярства: Закон України від 9 квітня 1999 р. № 587-ХІУ // Відомості Вер­ховної Ради України. — 1999. — №20—21.

Навчальна та науково-мнографічна література у сфері оподаткування:

Основна:

  1. Актуальні питання практики оподаткування. Загальнодержавні та регіональні стандарти (Бюлетень фінансово-податкового законодавства і практики його застосування) /За ред. С.В. Буряка. - К.: Юрінком, 2009. – 320 с
  2. Податкове законодавство України: нормативна база:[зб. законодав. актів] / Є.К. Пашутинський (упоряд.). — 2-ге вид., змінене і доп. — К.: КНТ, 2008. — 389с.
  3. Податкове право. Академічний курс. Підручник / Кучерявенко М.П. - К.: “Ліра-К”, 2008. – 864 с.
  4. Податкове право: Навч. посіб. Рекомендовано МОН / Бандурка О.М. - К.: ЦУЛ, 2012. – 312 с.
  5. Податковий кодекс України: постатейний коментар: У 2 ч. — Ч. 1 / За ред. М.П. Кучерявенка. - Х.: Право, 2011. – 704 с.
  6. Податковий кодекс України: постатейний коментар: У 2 ч. — Ч. 2 / За ред. М.П. Кучерявенка. - Х.: Право, 2011. – 1128 с.
  7. Податкові конфлікти: Особливості вирішення: Навч. посіб. / Трофімова Л.В. - К.: К.Н.Т,.2010. – 360 с.

Додаткова:

8. Акцизний збір / Є. В. Левченко та ін. (упоряд.); Г. М. Оперенко, О. І. Шитря (ред.).- К., 2000.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 162 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...