Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Історія розвитку MS Windows



Розробка MS Windows розпочалася приблизно 10 років тому. Тоді вважалося, що майбутнє належить інтегрованим середовищам, таким як FrameWork, VisiOn і DESQ, що об'єднували декілька програм різного класу. Всі ці продукти працювали в текстовому режимі. Деякі з них дозволяли використовувати мишу. Microsoft зробили ставку на графічну оболонку, що надає розробникам стандартні засоби для створення інтерфейсу. Перші відомості про розробку Windows відносять до 1983 року. Офіційно вдень народження Windows можна рахувати виставку Comdex, що проходила в листопаді 1985 року в Лас-Вегасі, на якій було прес-конференція Microsoft плавно перетекла в презентацію нового продукту Microsoft Windows 1.0. Протягом 1987-1989 рр. з'явилося велика кількість потужних і зручних програм, що працюють в середовищі Windows, наприклад, Microsoft Word для Windows, Excel, Aldus PageMaker та інших, що зумовило зростання популярності Windows.

Перша версія Windows навіть за тими мірками виглядала слабо: вікна на екрані, на відміну від операційної системи MacОС, не перекривалися, програма працювала дуже повільно, а модуль управління файлами MS DOS Executive взагалі працював в текстовому режимі.

Продуктивність версії Windows 1.3 була значно підвищена за рахунок підтримки розширеної пам'яті (LIM), специфікація якої була спочатку розроблена для роботи Lotus 1-2-3.

Windows 2.0 вийшла в 1987 році. Тоді-то і з'явилися кнопки максимізації і мінімізації і вікна, що перекривалися (вічна суперечка Microsoft і Apple). Крім того був введений протокол динамічного обміну даними (DDE).

Появу в травні 1990 року Windows 3.0 ознаменувало нову еру програмного забезпечення ПК, ставши фактично стандартом для IBM РС - сумісних комп'ютерів.. Windows 3.0 підтримувала псевдобагатозадачність і виконання DOS-програм у вікні. З'явилися Program Manager, File Manager, Control Panel і смуги прокрутки з кнопками в графічному режимі. Можливість адресації більшого об'єму пам'яті дозволила Windows працювати значно швидше. Разом з тим цій версії були притаманні системні помилки UAE, які дуже часто призводили до зависання системи.

Вирішення цих проблем привело до створення Windows 3.1. У Windows 3.1 був введений протокол OLE для підтримки процесів взаємообміну інформацією між різними додатками, а так само були надані нові засоби для розробника, зокрема був документований протокол Drag-&-Drop, введені панелі діалогу загального призначення і багато іншого. Раптовий успіх Windows 3.0 був насправді обумовлений появою достатньо потужних ПК на той час. Як тільки апаратні засоби змогли забезпечити належний рівень продуктивності, достоїнства графічного інтерфейсу миттєво сталі очевидні для величезного числа користувачів.

Linux і інші безкоштовні ОС з відкритим початковим кодом успішно відстоюють сегменти серверів, технологій урядових установ та підприємств. Понад 60% серверів у світі працюють на Linux. Відкритим називається ПЗ, копії якого можна вільно розповсюджувати, використовувати у будь-яких цілях, вихідні коди програми доступні усім і їх можна змінювати, після зміни коди первинних програм або програм, що включають фрагменти відкритого ПЗ, також повинні залишатися відкритими і вільними. До UNIX-подібних ОС відноситься велика кількість ОС, котрі можна умовно поділити на три категорії — System V, BSD та Linux. Сама назва UNIX є торговою маркою, що належить The Open Group, котра власне й ліцензує кожну конкретну ОС на предмет відповідності стандарту. Тому через ліцензійні чи інші неузгодження деякі ОС, котрі фактично є UNIX-подібними, не визнані такими офіційно. Деякі варіанти UNIX, як наприклад HP-UX компанії Hewlet Packard та AIX від ІВМ запускаються лише на апаратних системах своїх розробників. Інші можуть запускатись на багатьох апаратних типах, включаючи сервери на базі x86 та ПК. Порівняння ОС Windows та Linux наведено в таблиці.

Таблиця

Порівняння характеристик основних конкуруючих ОС: UNIX та Windows





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 750 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...