Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Договір оренди рухомого майна № ________




Дата укладення: ____________
Місце укладення: __________


Приватне підприємство ____________ (надалі - Орендодавець), в особі директора ___________________, який діє на підставі довіреності ______________, з однієї Сторони, та
Приватне підприємство "______________" (надалі - Орендар), в особі директора ____________, який діє на підставі повноважень наданих Статутом, з другої сторони, надалі іменуються разом - "Сторонами", а кожна окремо - "Сторона",
уклали цей Договір оренди майна (надалі - Договір) про наступне:

1. Предмет Договору
1.1. Відповідно до умов цього Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне володіння та користування на умовах оренди майно перелік якого визначається у Специфікації, яка є невід'ємною частиною цього Договору (надалі - Об'єкт оренди).
1.2. Загальна вартість Об'єкту оренди становить _____________________грн.
1.3. Орендодавець засвідчує відсутність претензій третіх осіб на Об'єкт оренди, а також те, що на момент підписання цього Договору Об'єкт оренди не знаходиться під арештом або забороною, не виступає предметом будь-якого іншого Договору, а право власності на нього не перебуває під жодним обтяженням.
1.4. Об'єкт оренди передається Орендарю для використання його у відповідності до напрямів його господарської діяльності.

2. Порядок та умови передачі та повернення Об'єкту оренди
2.1. Вступ Орендаря у володіння та користування Об'єктом оренди настає одночасно з підписанням Сторонами Акту про його прийом-передачу.
2.2. Якщо при передачі Об'єкту оренди Орендар виявить його окремі недоліки, він повинен негайно повідомити про це Орендодавця, відобразивши свої зауваження в Акті прийому-передачі. В такому випадку Орендодавець зобов'язаний самостійно усунути ці недоліки або обумовити в Акті прийому-передачі Об'єкту оренди його нову вартість, виходячи із затрат, необхідних для такого усунення.
2.3. У випадку, якщо Орендар не повідомить Орендодавця згідно з п.2.2. Договору про виявлені недоліки, то вважається, що Об'єкт оренди передано першому в належному стані і в нього не виникатиме жодних претензій щодо стану Об'єкту оренди в майбутньому.
2.4. Передача Об'єкту оренди Орендарю не спричиняє передачу останньому права власності на нього.
Орендар володіє й користується ним протягом строку оренди.
2.5. Об'єкт оренди підлягає поверненню Орендодавцеві у випадках:
- закінчення терміну оренди;
- припинення дії Договору за взаємною згодою Сторін;
- розірвання Договору;
- загибелі Об'єкту оренди;
- оголошення Орендаря банкрутом.
2.6. Орендар зобов'язується повернути Об'єкт оренди Орендодавцю не пізніше 10 (десяти) календарних днів із моменту, коли настала одна з подій, визначених п. 2.5. Договору. Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання Сторонами Акту повернення.
2.7. Обов'язок по складанню Акту прийому-передачі або повернення покладається на Сторону, яка передає або повертає Об'єкт оренди іншій Стороні Договору.

3. Термін оренди.
3.1. Термін оренди становить одинадцять календарних місяців із моменту прийняття Орендарем Об'єкту оренди за Актом прийому-передачі.
3.2. Якщо жодна зі Сторін в 30 денний термін до закінчення цього Договору не заявить про намір його припинити або змінити, цей Договір щоразу автоматично продовжується на той самий термін та на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором.
3.3. Термін оренди може бути скорочений тільки за взаємною згодою Сторін.

4. Орендна плата.
4.1. За користування Об'єктом оренди Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності, у розмірі ________________ гривень за кожен місяць терміну оренди, у тому числі ПДВ.
4.2. Орендна плата сплачується в безготівковому порядку шляхом перерахування суми, зазначеної у п. 4.1. цього Договору на поточний рахунок Орендодавця щомісячно не пізніше 10-го числа місяця наступного за звітним.
4.3. З ініціативи однієї зі Сторін та за взаємною згодою розмір орендної плати, періодичність платежів та їх форми можуть бути змінені у будь-який час.
4.4. Передбачені п. 4.3 узгодження Сторін фіксуються у відповідних додаткових угодах, що становлять невід'ємну частину даного Договору.
4.5. Орендар вправі здійснювати авансову виплату орендної плати.
4.6. У разі, якщо протягом дії цього Договору оренди визначений Державним комітетом статистики України індекс інфляції за будь-який календарний місяць становитиме більше 400 (чотирьохсот) %, то розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом корегування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

5. Права та обов'язки Сторін
5.1. Орендодавець зобов'язаний:
5.1.1. Передати Орендарю в користування Об'єкт оренди, за Актом прийому-передачі, який становить невід'ємну частину Договору.
5.1.2. Повідомити Орендаря про усі відомі йому недоліки Об'єкту оренди.
5.1.3. Передати Орендарю Специфікацію та технічну документацію, необхідну для нормального використання останнім переданого Об'єкту оренди.
5.1.4. Своєчасно та в повному обсязі виконувати прийняті на себе зобов'язання відповідно до умов Договору.
5.1.5. Сприяти Орендарю у вирішенні всіх питань, пов'язаних із використанням Об'єкту оренди, та оформленні документів (дозволів та ліцензій), необхідних для здійснення підприємницької діяльності на Об'єкті оренди.
5.1.6. Проводити капітальний ремонт Об'єкту оренди чи його складової частини або оплачувати такий ремонт, якщо за погодженням Сторін їх проводить або замовляє Орендар.
5.1.7. Усувати наслідки аварій та пошкоджень Об'єкту оренди, що сталися за обставин, що не залежать від волі Сторін.
5.1.8. Прийняти Об'єкт оренди від Орендаря після закінчення строку Договору та в інших випадках, передбачених п.2.5. Договору.
5.1.9. Самостійно та за власний рахунок сплачувати плату за землю (земельний податок) у розмірі та порядку, що встановлені чинним законодавством України.
5.2. Орендодавець мас право:
5.2.1. Здійснювати перевірку наявності, стан, ефективність використання та умови експлуатації та цільове використання Об'єкту оренди Орендарем.
5.2.2. Вимагати від Орендаря відшкодування збитків, завданих із його вини, внаслідок порушення умов Договору.
5.2.3. Виступати з ініціативою дострокового припинення дії Договору в разі погіршення стану Об'єкту оренди з причини неправильного його використання або у випадку прострочення Орендарем сплати орендної плати за два місяці.
5.2.4. Вчасно та в повному розмірі отримувати орендну плату, визначену Договором, а також виступати з ініціативою про збільшення розміру орендної плати.

5.3.1. Прийняти за Актом прийому-передачі та використовувати Об'єкт оренди у відповідності з його цільовим призначенням та умовами цього Договору.
5.3.2. Сплачувати орендну плату на умовах, визначених у розділі 4 Договору.
5.3.3. Забезпечити збереження Об'єкту оренди, вживати заходів для запобігання будь-якого пошкодження та псування Об'єкту оренди.
5.3.3. Погоджувати з Орендодавцем розмір орендних платежів, що підлягають коригуванню у випадках, передбачених п.4.3. цього Договору.
5.3.4. У визначені Договором строки надавати Орендодавцеві відомості про технічний стан Об'єкту оренди.
5.3.5. У випадках, передбачених п.2.5. Договору у разі припинення або розірвання Договору оренди повернути Орендодавцеві Об'єкт оренди у належному стані, не гіршому ніж на час передачі його в оренду з урахуванням фізичного зношення, відшкодувати збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або часткової") орендованого Майна з вини Орендаря.
5.3.6. Не здавати Об'єкт оренди як повністю так і частково в суборенду, без погодження з Орендодавцем.
5.3.7. Не здійснювати перепланування, реконструкцію Об'єкту оренди без погодження з Орендодавцем.
5.3.8. Забезпечувати доступ в приміщення працівників Орендодавця для огляду й контролю технічного стану та технічного обладнання приміщень.
5.3.9. Після припинення чинності цього Договору повернути за Актом прийому-передачі Об'єкт оренди.
5.4. Орендар має право:
5.4.1. Перевірити стан Об'єкту оренди, що передається йому в оренду, при необхідності відобразити свої претензії в Акті його прийому-передачі.
5.4.2. Самостійно здійснювати свою господарську діяльність, використовуючи Об'єкт оренди, зокрема, самостійно визначати порядок користування Об'єктом оренди. 5.3. Орендар зобов'язаний:

6. Поліпшення Об'єкту оренди. Джерела їх фінансування.
6.1. Будь-які поліпшення Об'єкту оренди Орендар вправі здійснювати лише при наявності письмової згоди Орендодавця. Проведені Орендарем поліпшення Об'єкту оренди без згоди Орендодавця являються власністю Орендодавця.
6.1.1. Поточний та капітальний ремонт Об'єкту оренди, проводяться Орендарем за власний рахунок та по закінченню звітного періоду підлягають відшкодуванню Орендодавцем. Підставою для визначення вартості проведених робіт (ремонтів) є підписаний Сторонами двохсторонній Акт понесених витрат з ремонту (наданих послуг), та надання Орендарем усіх підтверджуючих документів до цього Акту.
6.2. Усі поліпшення Об'єкту оренди, проведені Орендарем за згодою Орендодавця і за рахунок коштів Орендаря, є власністю останнього й у випадку закінчення терміну оренди можуть бути демонтовані Орендарем за умови недопущення погіршення технічного стану Об'єкту оренди.
6.3. Якщо здійснені Орендарем за його рахунок і за погодженням з Орендодавцем поліпшення Об'єкту оренди неможливо відділити від нього без заподіяння йому шкоди, Орендодавець компенсує витрати на такі поліпшення на підставі поданих Орендарем, підтверджуючих вартість, документів.

7. Амортизація Об'єкту оренди
7.1. Амортизаційні відрахування на Об'єкт оренди нараховуються Орендодавцем та залишаються в розпорядженні Орендодавця і використовуються на повне відновлення основних фондів. Поліпшення Об'єкта оренди, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю Орендодавця.

8. Надання інформації
8.1. Відповідно до умов цього Договору Орендар зобов'язаний не менше одного разу на квартал надавати Орендодавцеві відомості про технічний стан Об'єкту оренди.
На письмовий запит Орендодавця такі відомості повинні бути надані негайно.
8.2. У випадку порушення справи про банкрутство Орендаря, останній подає відомості про порушення справи

негайно.

9. Відповідальність Сторін
9.1. У випадку невиконання зобов'язань, передбачених пп. 4.1., 4.2 Договору, Орендар сплачує на користь Орендодавця за весь період прострочення пеню в розмірі 0,3% від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.
9.2. У випадку невиконання зобов'язань, передбачених п. 5.3.8. Договору, Орендар сплачує на користь Орендодавця за весь період прострочення пеню в розмірі 0,3% від балансової вартості Об'єкту оренди за кожен день прострочення.
9.3. Будь-яка інша відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов Договору покладається на винну Сторону відповідно до норм чинного законодавства України. Виконання винною Стороною умов цього розділу Договору не звільняє останню від виконання прийнятих на себе обов'язків за цим Договором.
9.4. Якщо Орендар допустив погіршення стану Об'єкту оренди або його знищення, він зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або знищення сталися не з його вини.
9.5. Ризик випадкової загибелі (знищення) Об'єкту оренди покладається на Орендодавця.

10. Форс-мажор
10.1. Сторони взаємно звільняються від відповідальності за часткове чи повне невиконання своїх зобов'язань за Договором у випадку, коли виконання зобов'язань виявилося неможливим внаслідок впливу непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних за даних умов подій: стихійного лиха, аварії, пожежі, масових порушень правопорядку, страйків, військових дій, протиправних дій третіх осіб (крім дій працівників Сторін) чи інших обставин, що виникли після підписання Договору та не залежать від волевиявлення Сторін.
10.2. Негайно після виникнення обставин форс-мажору, але не пізніше трьох днів після їх виникнення, Сторона, що заявляє про нездатність виконувати свої обов'язки у зв'язку з настанням згаданих вище обставин, письмово повідомляє іншу Сторону про наявність таких обставин. Таке повідомлення повинно містити причини невиконання обов'язків згідно з умовами Договору та приблизний період дії таких обставин.

11. Заключні положення
11.1. Розірвання Договору в односторонньому порядку не допускається, за винятком випадків, коли одна зі Сторін систематично порушує умови Договору і свої зобов'язання. При цьому Сторона - ініціатор розірвання Договору зобов'язана письмово повідомити другу Сторону про розірвання Договору не менше ніж за 20 (двадцять) днів до його розірвання.
11.2. Спори, що виникатимуть між Сторонами при виконанні цього Договору, підлягають вирішенню шляхом переговорів, а у випадку недосягнення згоди передаються на розгляд Господарського суду.
11.3. Договір набуває чинності з моменту підписання Сторонами цього Договору і діє протягом усього терміну оренди, встановленому п. 3. цього Договору.
11.4. Зміни і доповнення до Договору приймаються за взаємною згодою Сторін і оформляються окремими додатковими угодами, які є невід'ємною частиною Договору.
11.5. Реорганізація Сторін або перехід права власності на Об'єкт оренди третім особам, не визнається підставою для зміни чи розірвання Договору і він зберігає чинність для нового власника Об'єкту оренди (його правонаступників).
Умови Договору зберігатимуть силу і у випадках, коли після його укладення законодавством будуть встановлені правила, які погіршують або покращують становище будь-якої зі Сторін, а в частині зобов'язань Орендаря щодо сплати орендної плати - до повного виконання зобов'язань.
11.6. На правовідносини Сторін за цим Договором не розповсюджуються норми Закону України "Про оренду державного та комунального майна". У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються чинним цивільним законодавством України.
11.7. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу.
11.8. Усі виправлення за текстом цього Договору мають юридичну силу лише при взаємному їх посвідченні представниками Сторін у кожному окремому випадку.
11.9. Сторони цього Договору є платниками податку на прибуток підприємств на загальних умовах.
11.10. Текст Договору складено на українській мові у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу
- по одному примірнику для кожної Сторони.





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 439 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...