Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вимір параметрів кодових помилок. Зв'язок кодових і бітових помилок



Кодовими помилками або помилками кодування називаються будь-які порушення правил

 
 

лінійного кодування. Для систем передачі Е1 найбільше поширення одержали два типи лінійного кодування: АМI і НDВЗ. З цих типів лінійного кодування останній являє собою найбільш розповсюджений у сучасній практиці тип лінійного коду. Кодування НОВЗпередбачає використання визначеного алгоритму вставок імпульсів для збереження перешкодозахищеності коду на фізичному рівні. У результаті в системах Е1 можуть виникати помилки лінійного кодування, зв'язані з порушенням цього алгоритму, так що кодові помилки зустрічаються в сучасній практиці вимірів Е1.

Слід зазначити, що кодові помилки являють собою незалежний стосовно бітових помилок параметр. Дійсно, кодова помилка в різних випадках може привести до одній або декільком бітовим помилкам, а може і не привести до появи бітової помилки. Так, на рис. 13 показаний приклад виникнення декількох бітових помилок через однієї кодову. Як показано на малюнку, при поширенні лінійного сигналу з кодом НDВЗ по каналі виникає кодова помилка, що при декодуванні приводить до двох бітових помилок. У реальній практиці кодові помилки виміряються нарівні з бітовими. У ряді випадків зіставлення результатів вимірів дає можливість визначити причину виникнення бітових помилок, розділивши статистичні бітові помилки, що з'являються в процесі поширення сигналу по каналі, і помилки, зв'язані з порушеннями правил лінійного кодування. Такий поділ ефективно для пошуку причини погіршення якості в системах передачі.

Основною перевагою аналізу кодових помилок є те, що для таких вимірів прилад не потрібно набудовувати на конкретний тип циклової структури і переданих даних. У результаті прилади, що забезпечують аналіз кодових помилок, досить прості. Другою перевагою є можливість проведення вимірів кодових помилок без відключення каналу, у режимі пасивного моніторингу (рис.14).

У той же час необхідно відзначити, що в ряді приладів аналіз кодових помилок не реалізований. Дійсно, виникнення кодових помилок зв'язано або з порушеннями в роботі кодера лінійного сигналу, або з порушеннями на фізичному рівні (як у прикладі рис.16). Порушення роботи кодера в реальній практиці зустрічається рідко, а порушення на фізичному рівні можуть бути ідентифіковані іншими методами, наприклад, у процесі вимірів рівня сигналу і частоти, поява сигналів про несправності типу АІ, поява секунд неготовності каналу UAS при проведенні вимірів параметрів помилки і т.д. У результаті сформувалася думка, що аналіз кодових помилок є додатковим до аналізу параметрів помилок, сигналів про несправності і вимірам параметрів фізичного рівня. Проте, за перерахованими вище причинами додаткова інформація про кодові помилки може бути дуже корисної в процесі експлуатації.

Як приклад на рис.15 показаний екран результатів вимірів кодових помилок аналізатора \/ІСТО. На екрані показана кількість кодових помилок ЕСО = 0 і загальна кількість переданих битов ВITS=2,878х107. Параметри ЕРА (помилка парності при передачі даних) і ЕFRА (помилка асинхронної передачі даних по V24) у даному випадку є неактивними.





Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 293 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...