![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾
Для того, щоб встановити в тригерному списку той чи інший параметр, потрібно з допомогою клавіщі Tab або Shift+Tab вибрати необхідний список, а потім з допомогою стрілок курсора вибрати необхідний елемент.
Після натискування клавіші "пробіл" в квадратних дужках перед символом зявиться символ X, який означає, що даний параметр вибрано. При повторному натискуванні клавіші "пробіл" символ X зникає, що означає невикористання параметра.
Для вибору параметра в селективному списку виконуються ті ж самі дії. При натискуванні пробілу в круглих дужках перед параметром з'явиться символ ·. При цьому аналогічний символ, який стояв перед іншим параметром, зникне, оскільки в селективному списку можна вибрати лише один параметр.
Блоки введення, прикладом яких в нашому випадку є блок – Name – імя файлу, призначені для введення текстової інформації в середовище. Для того, щоб помістити необхідну інформацію в блок введення, можна використати чотири способи:
Набрати текст безпосередньо з допомогою клавіатури.
В деяких блоках введення можна використати текст вікна редагування. Для цього курсор встановлюється на відповідному слові вікна редагування. Після переходу в вікно діалога це слово розмiщується в блоцi введення. При необхiдностi можна вiдредагувати його.
Можна використати список вибору (в нашому випадку – список Files), який являе собою перелiк величин, якi можна помiстити в блок введення. Вибір здійснюється так: спочатку клавішею Таб віділяється список вибору, потім клавішами переміщення курсора вибирається необхідний елемент, піся чого натискується ENTER.
Для занесення інформації в блок введення можна скористатися списком передісторії. Цей список міститься в спеціальному вікні і являє собою рядки інформації, яка набиралася в блоці введеня раніше. Викликати вікно з списком передісторії можна з блока введення, натиснувши клавішу "Стрілка вниз". Вибравши необхідний рядок, в вікні натискують клавішу ENTER, після чого текстовий рядок переміститься в блок введення.
Для закриття вікна діалогу з виконанням тих чи інших дій слід скористатися відповідною кнопкою керування. Закрити вікно без виконання будь-яких дій можна клавішею ESC.
1.1.1.3. Інформаційні вікна
Інформаційні вікна використовуються для розміщення в них даних про поточний обчисллювальний процес. До цієї категорії відносяться:
вікно відлагоджування;
вікно використованих підпрограм;
вікно регістрів;
вікно результатів програми;
вікно повідомлень;
вікно інформаційної допомоги.
Вікно відлагодження (Watches) призначено для розміщення в ньому параметрів, за якими стежить програміст в процесі виконання програми. Викликається воно командою меню Debug/Watch.
В вікні використованих підпрограм (Call stack) розміщуються імена всіх підпрограм, які були викликані в даний момент часу. Таким чином можна спостерігати вкладеність цих підпрограм та послідовність виклику підпрограм. Викликається командою меню Debug|Call stack.
Вікно регістрів (CPU) містить значення всіх регістрів та прапорців центрального процесора. Воно використовується при відлагодженні програм, окремі частини яких написані на вбудованому асcемблері. Вікно викликається командою Debug|Register.
В вікно результатів (Output) виводяться результати роботи програми і всі команди та повідомлення операційної системи. Викликається воно командою меню Debug|Output.
В вікні повідомлень (Messages) вміщуються результати роботи зовнішніх програм, викликаних з середовища Turbo Pascal.
В вікні інформаційної допомоги (Help) вміщується довідкова інформація, яку викликав користувач.
1.1.1.4. Вікна меню
Вікна меню забезпечують розгалужену структуру меню інтегрованого середовища. Розглянемо приклад вікна меню Compile (компіляція).
¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾
Compile Alt+F9
Make F9
Build
¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾
Destination Disk
Primary file...
Clear primary file
¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾
Information...
¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾¾
Кожен рядок вікна являє собою команду, ім’я меню слідуючого рівня (підменю) або ім'я вікна діалогу. Рядок імені підменю завершується символом стрілки 4, наприклад рядок Environment (середовище) в меню Options.
Якщо рядок являє собою вікно діалогу, то він завершується трьома крапками. В нашому прикладі це рядки Primary file (початковий файл) та Information (інформація). В деяких рядках додається назва клавіш швидкого керування, з допомогою яких можна виконувати ті ж самі дії.
Вибрати той, чи інший рядок можна за допомогою стрілок переміщення курсора і натискуванням Enter.
В кожному рядку меню одна літера назви може виділятися особливим кольором. В цьому випадку вибрати відповідний рядок меню можна натиснувши клавішу з цією літерою. Якщо в рядку немає ні одної виділеної літери, а літери зображені тьмяним кольором, це означє, що даний рядок не активний в даній ситуації і не виконує відповідної функції. В цьому випадку її не можна вибрати взагалі.
Вікна меню викликаються з основного меню, або з відповідних підменю, а локальне меню комбінацією клавіш швидкого керування Alt+F10.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 330 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!