Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Процедури введення



Для виконання операцій введення використовуються процедури READ та READLN.

Процедура читання (Read) забезпечує введення стандартних скалярних типів, літерних рядків (стрінгів), елементів масивів та записів. Ця процедура викликається таким чином:

Read(x1,x2,...,xN); або Read(FV,x1,...,xN);

де x1,...,xN - параметри процедури, в ролі яких можуть використовуватися лише змінні величини допустимих типів. Кількість параметрів в процедурі заздалегідь не фіксується. FV – змінна, пов’язана із файлом, з якого проводиться читання. Якщо FV відсутня, це значить, що вона відповідає стандартному файлу Input (за замовчуванням – клавіатура).

Процедура Read призупиняє виконання програми, після чого комп'ютер переходить в режим діалогу, де програміст повинен задати N констант, які бу-дуть присвоєні змінним x1,..., xN. Значення цих констант висвітлюється на екрані. Роздільником списку констант введення є символ пробілу.

Пiсля набору даних для однієї процедури Read, необхідно натиснути клавiшу Enter. Введенi данi повиннi вiдповiдати списку введення за типами змiнних та за кiлькостю даних. Порушення цих правил викликає помилку введення-виведення. При цьому виконання програми переривається i на екран видається повiдомлення: I/0 error XX, де XX - код помилки.

Приклад:

Var i: Real; j: Integer; k: Char;

BEGIN

Read (i,j,k);

........

Перший варiант введення 235.98 100 'G' <Enter> - правильний ввiд. Другий варiант введення 'G' 235.98 100 <Enter> є помилковим, що викличе зупинку виконання програми з повiдомленням: I/0 error 10, що означає - для змiнної типу Real задається значення Char.

Якщо в програмi зустрiчаються декiлька процедур Read, данi для них вводяться потоком, тобто без обов'язкового переходу до наступного рядка.

Процедура зчитування Readln аналогiчна Read з тiєю лише рiзницею, що для кожної нової процедури данi зчитуються з нового рядка дисплею.

При введенні величини типу String (літерного рядка) з буфура клавіатури зчитується необхідна кількість символів, але в межах одного логічного рядка (до символа кінець рядка - код13). При цьому, якщо читання здійснюється процедурою Read, ознака кінця рядка не читається і при наступному зчитуванні рядкової інформації у відповідні змінні нічого заноситися не буде до тих пір, поки не буде прочитана ознака кінця рядка (наприклад процедурою Readln).





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 342 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...