Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Ґанок. Рівень підлоги першого поверху повинен буди не менше ніж 150мм вище за рівень спланованої землі, або тротуарунавколо будинку.Як правило, цей показник дорівнює 300 – 600мм, тому перед вхідними дверима в будинок споруджують ґанок: вхідні сходи і навіс над ними. При двох сходинках і більше під ґанок підводять самостійний фундамент у вигляді поперечних та повздовжніх стін, на які спираються костури або сходинки.
Веранда.В малоповерхових будинках улаштовують літні (неопалювальні) приміщення у вигляді веранд – одно- або двохповерхових каркасних прибудовок з максимальним заскленням стін. Фундаменти під несучі конструкції веранди стовбчасті, бутобетоні або бетонні. Засклення одинарне, перепльоти відчиняються. Веранди з частковим заскленням або без нього називають терасами.
Балкони, лоджії, еркери формують художній образ будинку, тому їх форму, пропорції, ритм розташування уважно проробляється архітектором. В південних районах балкони і лоджії є сонцезахисними елементами.
Балкони. Балкони – площадки, які огороджені перилами, різні по розмірам і формі в плані, вони виступають за межі зовнішньої стіни на 0,8 – 0,9м на рівні міжповерхового перекриття. Вони можуть призначатися як для окремих кімнат так і для декількох кімнат або квартир. Улаштовують і стрічкові балкони, які розділені поперечними стінками – екранами або бар’єрами на окремі ділянки. Балкони роблять за чотирма схемами: консольна плита, яка затиснута стіною; плита спирається на кронштейни, які вроблені в стіну; плита спирається на стойки; плита кріпиться на тяжах (вертикальних або поверхово похилих). Обгороджують балкони металевою решіткою, суцільною стіною з цегли або залізобетону з отворами в нижній частині для стоку дощової води, хвилястим склопластиком по металевому каркасу, пластмасовими плитами і т.ін
Лоджія. Лоджія врубається всередину об’єму будинку, створюючи западаюче, відкрите зі сторони фасаду приміщення. Розрізняють три типа лоджій: западаючи, тобто повністю розташовані в габаритах будинку; частково западаючи в площину зовнішньої стіни; навісні (виносні), які виступають повністю з площі зовнішніх стін будинку. В перших двох типах залізобетонні стіни лоджії є несучими. В виносних стінки лоджії навісні.
Еркер. Еркер являє собою винесену з площі фасаду частину житлової кімнати, яка освітлюється одним або декілька ми вікнами. Еркери особливо ефективні у північних районах, оскільки приміщення отримує додаткову інсоляцію. Еркери дозволяють урізноманітнити форму фасадів, пластично збагачувати їх. В плані еркери роблять прямокутними, трикутними, трапецевидними, півколом. Стіни еркеру зазвичай мають широкі вікна або суцільне засклення. Еркери улаштовують як на всю висоту будинку, так і на один або декілька поверхів.
Рис.2.14. Конструкції спеціальних елементів житлових будинків:
а – балкон, б – лоджія, в - еркер
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1071 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!