![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
дичним і фізичним особам, державі, територіальним громадам), і Не виключається можливість набувати у власність земельні ділянки і також іноземцями, особами без громадянства, іноземними юридич- «ними особами, державами і міжнародними організаціями (чч. 2, 3 | ст. 374 ЦК). Право власності на земельну ділянку поширюється та- З кож на поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки, на шари І ґрунту під нею, на водні, лісові, рослинні об'єкти, що знаходяться на ній, а також на простір, що є над і під земельною ділянкою (тобто ґрунтовий і повітряний), але не безмежний в глибину та висоту, а лише в межах, необхідних для здійснення забудови (ч. 3 ст. 373 ЦК).
В ЦК окремо не встановлюються підстави виникнення права влас
ності на землю (земельну ділянку) і найзагальніше визначаються під
стави припинення права на неї (ст. 378 ЦК). Порядок здійснення пра
ва власності на землю (тобто своїх повноважень щодо цього об'єкта) |
в ЦК зведений до забудови земельної ділянки (ст. 375) із зазначенням
можливості виникнення в результаті здійснення власником свого
права на забудову нових об'єктів права власності - житла, різних
будівель, споруд тощо. І
Під житлом ст. 379 ЦК розуміються приміщення, призначені та | придатні для постійного проживання в них. Видами житла є житловий будинок, квартира та інші. Житловий будинок визначається ст. 380 ЦК як, по-перше, будівля капітального (а не тимчасового, скажімо, сезонного) типу; по-друге, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами (тобто законом висуваються головним чином вимоги щодо первісного способу набуття права власності на неї); по-третє, призначена для постійного у ній проживання.
Садиба, відповідно до ст. 381 ЦК, є складнішою за житловий будинок річчю, яка має такі складові, як: земельна ділянка разом з розташованим на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями. При цьому, якщо у договорі (або правочині) про відчуження встановлюється в якості предмета житловий будинок, то вважається, що відчужується уся садиба, якщо інше не встановлено договором або законом.
Квартира як об'єкт права власності згідно зі ст. 382 ЦК являє собою ізольоване помешкання в житловому будинку, придатне для постійного у ньому проживання. При цьому слід розрізняти право власності на такі об'єкти, як квартири і житловий будинок, в якому вони розміщені. Зрозуміло, що у багатоповерховому будинку, в якому розташовані квартири, є й інші приміщення -дахи, під'їзди, східці, коридори тощо. До будинку можуть примикати й споруди або будівлі, призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир. Крім того, будинок має різне обладнання (механічне, електричне, сантехнічне та інше) за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири. Всі означені об'єкти складають єдине не-
Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 479 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!