![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
1. Розвиток організму дитини. Показники відхилень у розвитку дитини.
2. Причини виникнення порушень у розвитку дітей.
3. Значення ранньої корекції у розвитку дитини.
Розвиток організму дитини. Найважливіші показники відхилень у розвитку
Людина - дуже складна істота, на її розвиток можуть негативно
впливати багато чинників: соціальні - екологічні, інформаційні, економічні, гігієнічні; біологічні - генні і хромосомні хвороби, порушення обміну речовин, інфекційні і ендокринні захворювання, фізичні і психічні травми. Вплив цих чинників призводить до порушень у розвитку, змінює морфологічні і функціональні зв'язки в нервовій системі,
Під час внутрішньоутробного періоду організм дитини надзвичайно вразливий до несприятливих чинників. Саме в цей період існує великий ризик появи більшості вроджених дефектів.
У процесі пологів нервова система дитини захищена від зовнішніх впливів. Тому при незначних фізичних дефектах, якщо такі були отримані в процесі пологів, дитина може розвиватися відповідно до норми.
На першому році життя у дитини розвиваються сенсорні і моторні функції, унаслідок чого розвиваються психічні процеси. Розвиток сенсорики і моторики забезпечує пізнання різноманіття навколишнього світу.
Відразу після народження у дитини включаються рефлекси, які забезпечують роботу основних систем організму, серед них: захисні, орієнтування, смоктальний, хапальний, відштовхування.
Якщо у дитини дані рефлекси недорозвинені або зовсім відсутні, це є ознакою ураження структур головного або спинного мозку. Коли ж вони виявляються завчасно, то це також є аномалією - вражені вищі
структури головного мозку, які виконують функції гальмування. Розвиток зорового і слухового аналізаторів відбувається від 1 до 3 місяців. Саме зір в цей період стає таким, що забезпечує пізнання навколишнього світу і спілкування з дорослими.
У подальші місяці життя дитина набуває навичок вільного пересунення. На другому-третьому році розвивається психічна і мовленнєва діяльність, удосконалюються самостійне ходіння і координація. Цей період - фундамент для формування складних форм поведінки і на- вчання, це дуже важливий і значущий період в житті дитини, що впли- ває на весь її подальший розвиток. У віці 3-5 років розширюється
спектр соціальних контактів дитини: підвищується товариськість, вона
німко входить в контакт. Дитина вже володіє мовленням і деяким жит- ттєвим досвідом. При обмеженні можливостей сприйняття зовнішнього світу у неї можуть з'явитися невротичні риси психічного або соматичного характеру.
У віці 6-Ю років відбувається різкий стрибок у фізичному і психічному розвитку. До 7-8 років - інтенсивне зростання м'язів, нарощуван-
ня м'язової маси. До 10 років відбувається вдосконалення нервової
системи за рахунок функціонального розвитку кіркового відділу вели-
ких півкуль головного мозку. Знання особливостей розвитку організму
дитини, а також суті, причин і часу появи відхилень у системах органі-
зму дозволяє педагогам правильно будувати індивідуальну освітню і
коректувальну програму кожної дитини з порушеннями розвитку, про-
водити профілактичну роботу з попередження відхилень у розвитку.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 597 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!