![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Д.Б. Ельконін підкреслював, що процес розвитку є, у певному сен-
сі, незворотним, тут неможливі «рекламації» - не можна повернути дітей до школи для «дорозвитку». Тому так важливо помітити початко-ві форми відхилень від нормального розвитку дитини, щоб своєчасно внести необхідні корективи, допомогти їй у подоланні проблем.
Під час визначення завдань корекції необхідно виходити з розумін-ня тієї унікальної ролі, яку відіграє конкретний віковий період в посту-пальному розвитку особистості. Реалізація потенційних можливостей кожної вікової стадії є основною умовою профілактики відхилень або недоліків у розвитку дитини на подальших вікових етапах.
Л.С.Виготський вважав, що психолого-педагогічна корекція пови-нна здійснюватися як цілеспрямоване формування психічних ново-утворень, що складають сутнісну характеристику віку.
У педагогіці загальноприйнятою є теза про необхідність врахуван-
ня вікових особливостей дітей у процесі їх виховання і навчання. Проте з огляду на забезпечення повноцінного розвитку дитини це завдання треба розуміти дещо по-іншому: сприяти тому, щоб вікові особливості не просто враховувалися в педагогічному процесі, але й активно формувалися, створюючи тим самим надійний фундамент для реалізації вікового потенціалу дитини. Специфіку корекції психічного розвитку якраз і визначає її активно формувальна функція, що передбачає вплив на генезис і становлення психічних новоутворень.
Якщо своєчасно не реалізуються вікові та індивідуальні можливості не створюються умови для формування вікових новоутворень, то на подальших вікових етапах виникає необхідність у корекційній або додатковій розвивальній роботі. Саме несформованість у дошкільному віці необхідних психічних утворень, навчальних умінь і навичок, моти-ваційна або/та інтелектуальна неготовність дитини до навчання нерідко призводять до виникнення різних типів шкільної дезадаптації, труд-
нощіа і проблем у навчальній діяльності, спілкуванні, поведінці.
Отже, основною метою корекційної роботи є сприяння повноцінному психічному і особистісному розвитку дитини (інтелектуальному, емоційному, мотиваційному, поведінковому, вольовому, руховому) шляхом створення оптимальних психолого-педагогічних умов для реалізації творчого потенціалу кожної дитини. При цьому слід не дитину і підганяти, коректувати під ту або іншу освітню систему, а саму освітню систему спрямовувати на забезпечення умов для досягнення дитиною належного рівня розвитку.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 965 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!