Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
В зв’язку з масовим випуском комп’ютерiв рiзними фiрмами та органiзацiями в багатьох країнах свiту виникла потреба у розробцi єдиних стандартiв на продукцiю, яка випускається. Тривалий час випускалася комп’ютерна технiка, яка досить сильно рiзнилася за технiчними харатеристиками та програмним забезпеченням, яке на нiй використовувалось. Така ситуацiя створювала серйознi незручностi у використаннi комп’ютерiв. А тому, пiд час вироблення єдиних стандартiв на комп’ютерну технiку виникло таке поняття як сумiснiсть персональних комп’ютерiв.
Отже, сумiснiсть персональних комп’ютерiв - це можливiсть використовувати на даному комп’ютерi програми та програмнi комплекси, якi розробленi, вiдредактованi та експлуатуються на персональних комп’ютерах (ПК) iнших моделей.
Iснує д в а с п о с о б и забезпечення сумiсностi ПК:
- а п а р а т н и й спосiб;
- п р о г р а м н и й спосiб.
Апаратна сумiснiсть органiзовується на рiвнi центральних та периферiйних пристроїв. В накопичувачах на магнiтних дисках сумiсних персональних комп'ютерiв повиннi застосовуватись диски однакових розмiрiв з однаковою щiльнiстю та форматами запису на них. Схожi вимоги висуваються i до накопичувачiв на касетних магнiтних стрiчках.
Основним способом забезпечення апаратної сумiсностi ПК на рiвнi центральних пристроїв є застосування в них однойменних або однотипних мiкропроцесорiв.
В протилежному випадку апаратна сумiснiсть досягається досить складними способами. Наприклад, в комп’ютерi C120 (США) застосованi одночасно три комп'ютери рiзних типiв, кожний з яких дозволяє використати на цьому комп’ютерi програмне забезпечення тих моделей ПК, в яких центральний процесор створений на тому ж мiкропроцесорi.
Бiльш просте апаратне рiшення - це використовуввати спецiальнi одноплатнi модулi, якi дозволяють використовувати на нових моделях ПК програмне забезпечення, напрацьоване на старих моделях.
Програмна cумiснiсть ПК забезпечується в першу чергу застосуванням в них однiєї i тiєї ж операцiйної системи або однотипних систем.
Намагання досягти сумiсностi комп’ютерiв, якi випускаються рiзними фiрмами в рiзних країнах, призвело до появи в свiтi особливого класу ПК, так званих “IBM-сумiсних”.
В цих комп’ютерах використовуються мiкропроцесори та операцiйнi системи, якi є аналогами мiкропроцесорiв та операцiйних систем, що використовуються в моделях ПК фiрми IBM.
IBM - це велика електронна компанiя свiту, яка спецiалiзується на випуску ЕОМ. Об’єм її рiчного продажу перевищуе 50 млрд.доларiв США, а число службовцiв - 500 тис. чоловiк. Штаб квартира IBM знаходиться в Нью-Йорку, а вiддiли - в 130 країнах. Свого часу фiрма була заснована нiмцем-емiгрантом Германом Холлерiтом в 1886 р., якому шляхом об’єднання арифмометра та друкарської машинки вдалося створити першi електромеханiчнi обчислювальнi машинки, а в 1890 р. перфокарту для кодування iнформацiї.
Контрольні запитання.
1. В чому полягає універсальність ПК?
2. Які Ви знаєте основні технічні характеристики ПК?
3. Перелічіть основні модулі, з яких складається ПК.
4. Що являє собою системна шина (магістарль)?
5. З яких компонентів складається магістраль?
6. В чому полягає магістарльно-модульний принцип побудови комп’ютера?
7. З яких пристроїв складається ЕОМ фон Неймана?
8. Які основні принципи функціонування комп’ютера Ви знаєте?
9. В чому полягає принцип адресності?
10. В чому полягає принцип програмного управління ЕОМ?
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 946 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!