Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розміщення інформації на магнітних дисках



Диски є носіями інформації у пристроях зовнішньої (довгострокової) пам'яті, іншими словами, у накопичувачах. Як зазначалось вище, розрізняють носії таких типів: тверді магнітні диски, гнучкі магнітні диски, оптичні (або лазерні) компакт-диски CD-ROM і магнітні стрічки (стримери).

У випадку магнітних дисків інформація записується на різні ділянки магнітного шару, нанесеного на поверхню диска. Запис виконується по концентричних колах - доріжках (рис. 22). Усі концентричні доріжки розбиваються на ділянки - дуги, що називаються секторами. Сектор - це найменша фізична ділянка поверхні диска, на якій можна записати дані.

Чим більша кількість секторів і доріжок на диску, тим більше інформації можна на ньому розмістити. Більшість накопичувачів на магнітних дисках мають більш як одну активну робочу поверхню. Наприклад, на гнучких дисках магнітний шар може наноситися з двох сторін, а у вінчестерах є не один диск, а цілий набір дисків. Інформаційна ємність сучасних твердих дисків (вінчестерів) може складати 20 Гбайт і більше, а ємність гнучких магнітних дисків (дискет) — 1.44 Мбайта.

Магнітні диски, що надходять у продаж, як правило, не мають правильної розбивки на доріжки і сектори. Така розмітка диска називається форматуванням. У процесі форматування створеним доріжкам і секторам присвоюються номери. Якщо при форматуванні на поверхні диска виявляються дефектні місця, то на них буде поставлена певна електронна мітка, і на них надалі інформація не записуватиметься. Форматування диска може виконуватися як у MS-DOS (командою виду format а:), так і за допомогою Windows-додатків, таких як Мой компьютер чи Проводник. Для форматування дискети в цих програмах треба клацнути по піктограмі диска правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню команду Форматировать. У діалозі, що з'явився, можна задати умови форматування або прийняти умови за замовчуванням, після чого потрібно натиснути кнопку ОК.

Контрольні питання.

1. Які є вимоги до пам’яті комп’ютера?

2. Що розуміють під внутрішньою і зовнішньою пам’яттю комп’ютера?

3. Призначення оперативної пам’яті.

4. Які типи мікросхем Ви знаєте? Охарактеризуйте їх.

5. Які Ви знаєте характеристики пам’яті.

6. Призначення кеш-пам’яті.

7. Які пристрої відносять до зовнішньої пам’яті?

8. Для чого призначені накопичувачі?

9. Що являє собою носій інформації?

10. Охарактеризуйте накопичувачі на гнучких магнітних дисках.

11. Охарактеризуйте накопичувачі на жорстких магнітних диска.

12. Характеристики, які впливають на швидкодію НЖМД.

13. Поняття стримера.

14. Охарактеризуйте накопичувачі CD-ROM.

15. Як розміщується інформація на магнітних дисках?

16. Що являє собою форматування?

Заняття № 9.

Тема: Основні характеристики комп’ютера.
Мета: Закріпити знання з попередньої теми та вивчити новий матеріал по темі “Основні характеристики комп’ютера”
Базові поняття та терміни:  
Тип уроку: комбінований




Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 4525 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...